Jump to content



Gallery - Παρουσιάσεις κουτιών χρηστών.


Tigas

Recommended Posts

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

@Soler Ναι είναι κολλημένο το κομμάτι πάνω στο plexy glass.

@Linos80 Ο σκοπός ήταν να γίνει το λογότυπο της MetalHeadZ αλλα και να μην χαθεί από τος φως της λάμπας. Έτσι λοιπόν σκέφτηκα να κάνω το περίγραμμα (λίγο πιο δύσκολο) ώστε να αποδίδει στο φως το βραδυ. Παράλληλα έκανα και ένα βάψιμο στο κουτί οποτε δεν χάνει ούτε την ημερα. Είναι βαμμένο όλο το καπάκι μαύρο gloss και το ρομποτικό κεφάλι είναι βαμμένο 2 χερια γκρίζο με απόχρωση ασημένιου και περασμένο με βερνίκι για γυαλάδα. Το κακό είναι ότι χάνει με τις φωτογραφίες της ημέρας και δεν φαίνεται και τόσο ωραίο όσο δείχνει από κοντά.

Χρησιμοποίησα για την κατασκευή:

- ένα τρυπανάκι τύπου dremel και από το Alexpak καλο είναι με 15euro

- ένα κομμάτι plexy glass 25x26cm

- 2 spray μαύρο και γκρίζο και ένα βερνίκι σε spray (ναι, πουλάνε ειδικό για τα μεταλλικά και πέρλα χρώματα)

- κόλλα για ανόμοιες επιφάνειες (μέταλλο με ξύλο και τζαμι κλπ) Δεν είναι ιδιαιτερα ακριβή και βγάζει πολύ δουλειά.

- Sharkoon 2in1 λάμπες χρώματος μπλε. (βγάζουν αυτό το υπέροχο electric χρώμα) στο eshop 7euro.

- Υπομονή και όρεξη για δουλίτσα και φυσικά πολύ Drum 'n Bass :020:. Σίγουρα το αποτέλεσμα θα δικαιώσει την προσπάθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

By the way το περίσσευμα των κομματιών του κουτιού μπορεί κάλλιστα να γίνει και ένα καδράκι (?) με το σχέδιο πάνω σε plexy glass και να μπει σε κάποιο άλλο σημείο/κουτί η οτιδήποτε αρέσει στο γούστο σας. Φαντασία πάνω απόλα :) Μόλις το φτιάξω θα το δείτε να μου πείτε νέα. Think about it.

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα κανεις αλλα εχεις κοιταξει κ το copy της Τt? το armor εννοω. Παντως ομολογω εδωσα πολλα λεφτα για το κουτι τα xtra που εχω βαλει(crossflow sidepanel klp klp). Κανα χρωμα για sleevarsima στο taganaki μου εχετε να προτεινεται? Σκεφτομαι ή κοκκινο ή κιτρινο. Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

χμμμ και εγω για κιτρινο σκεφτομαι. Πρασινο μπα. Εχω κ την μαπα σε εμφανιση ΜΒ asus που δεν βοηθαει την εμφανιση και πολυ! :100: Ποσο εχει πλακα πλακα ενα sleeve kit κιτρινο? :028: Ti εννοεις fluo?

Link to comment
Share on other sites

Oσο για το armor...δυστηχως οι ελπιδες μου για κατι καλο διαψευστηκαν μολις τωρα...δεν ειναι κατα διανοια στο ποιοτικο πεδιο του στακερ...πολυ...παρα πολυ πλαστικουρα και κυριως το αλουμινιο για λογους εντυπωσιασμου ειναι τοσο λεπτο που με μια αντλια μεσα αν δεν σφιχτουν ΠΟΛΥ οι βιδες των πλαινων τριζει ολοκληρο...το στακερ υπερεχει πολυ...παρα πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το θεμα του stacker του armor ακομα και του kandalf εχουν ξανα υποθει!

Το stacker υπερεχει κατα πολυ αλλα και παλι τα αλλα δυο κουτια ειναι εξισου ποιοτηκα και αξιζουν τα λεφτα τους!

Αυτο που μου αρεσει σε αυτα τα δυο thermaltake ειναι πως εχουν το τζαμι και δεν χρειαζεται να δινεις και παραπανω ευρω!

Αλλα το τζαμι θα μου πειτε ειναι δευτερυον οκ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.