Jump to content



Gallery - Παρουσιάσεις κουτιών χρηστών.


Tigas

Recommended Posts

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Εδω και 3 ημερες εχω στο σπιτι μου τον υπολογιστη φιλου. Λογω του οτι δεν ηξερε πως να τον συναρμολογησει ανελαβα εγω το δυσκολο εργο να το φτιαξω και να το κρατησω και για λιγο καιρο παρεα.:033:

Ο υπολογιστης αποτελειται απο:

  • Coolermaster Stacker 830 Black
  • Etasis 750W Gaming
  • Intel Core 2 Duo 6600 (ανεβηκε και παρεμεινε πανευκολα στα 3915)
  • Αsus Commando
  • Adata 2GB Kit Extreme Edition DDR2 1000 5-5-5-15
  • Xfx 8800 GTX 768 MB HTDP
  • Western Digital 74 GB (10.000rpm, 8MB Cache, SATA)
  • Western Digital 500GB (7200rpm, 16MB Cache, SATA 2)
  • Zalman 9700

img0747su8.th.jpgimg0754sb7.th.jpgimg0759ik5.th.jpg

Μενει τωρα να συμμαζευτουν λιγο τα καλωδια και να κολλησω το καλωδιο για το dvd drive ετσι ωστε να κρυβει τα καλωδια του front bay.

Συγχωρειστε μου την ακαταστασια στο δωματιο αλλα ειχα τετοια κουραση που δεν ειχα καθολου ορεξη για να το τακτοποιησω.

Link to comment
Share on other sites

Coolio! Πολυ ωραιο τοπικ και εχω παρει φανταστικες ιδεες!

@xrist22 respek! για την εκπληκτικη τακτοποιηση καλωδιων.!

@SouRLoTeR φανταστικο το κρανειο του punisher μεσα στο κουτι. Που το βρηκες ρε μαν και εχω ακριβως ενα τετοιο κενο σημειο να γεμισω; :)

Μερικες φωτο απο τις δικες μου, Υββονη & Κλειω...:057:

Aριστερα η Υββονη, chieftec ασημι, της οποιας μοναδικη εικαστικη παρεμβαση, ενα αυτοκολλητο XMEN 2, στο χρωμμα του κουτιου :D, και δεξια η Κλειω, Tt armor va8000 με τα led των cooler, της zalman 9700 και δυο λαμπων νεον μπλε που εχουν προστεθει.

desktopbp9.th.jpg

Και δυο απο την Κλειω στα γιορτινα της :D

armorva8000ffh3.th.jpg

armorva8000clu8.th.jpg

[offtopic] Αν εχει καποιος κανενα tip για σωστη φωτογραφιση με ψηφιακη χωρις φλας, ας το μοιραστει μαζι μου γιατι ολες οι πλαινες φωτο μου βγαινουν θολες σαν κουνημενες. Αν παιζει κανενα ρολο η ψηφιακη ειναι η olympus FE 150. Ευχαριστω [/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

JIMPRO στο chiftec στο πλαι εχει ενα πλαστικο στο οποιο τοποθετουνται 3 9.2cm fans. Ειδα δεν το εχεις. Απλως ειναι καλυτερο να εχεις τα fans εκει παρα να ειναι εξω απο το κουτι. Εχω κι εγω το ιδιο κουτι και ειμαι υπερευχαριστημενος απο θεμα χωρου και οπως φενεται θα ειμαι για καμποσο καιρο ακομα.

Edit: Να και το δικο μου οπως ειναι τωρα

lzdy1gldzjje0nlnmfon.jpgrndmcyn3kytz3dceymzn.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ JIMPRO, ωραίο cable management. Κι εγώ γι'αυτό θέλω να παρω Corsair.

Γιατί - εκτός από τα βασικά καλώδια- μπορείς να χρισημοποιείς μόνο όσα θες..

Αλήθεια.. ποιός είναι καλός τρόπος να βάψει κανείς ένα Drive?

Link to comment
Share on other sites

[offtopic] Αν εχει καποιος κανενα tip για σωστη φωτογραφιση με ψηφιακη χωρις φλας, ας το μοιραστει μαζι μου γιατι ολες οι πλαινες φωτο μου βγαινουν θολες σαν κουνημενες. Αν παιζει κανενα ρολο η ψηφιακη ειναι η olympus FE 150. Ευχαριστω [/offtopic]

[offtopic απαντηση] Ο λόγος που σου βγαίνουν κουνημένες είναι οτι χωρις φλας χρειάζεται μεγαλύτερο χρόνο έκθεσης. (μένει πιο πολύ ώρα το κλειστρο ανοιχτό για να πάρει το φως που χρειάζεται) με αποτέλεσμα να καταγράφει και τις κινήσεις του χεριού σου.

Ο σωστός τρόπος είναι να χρησιμοποιήσεις τρίποδο. και κατα προτίμηση το timer της μηχανής σου (ωστε να μην την κουνάς ούτε όταν πατάς το κουμπάκι για να βγάλεις την φωτογραφία) εναλλακτικά μπορείς να στηρίξεις την μηχανή σε κάποιο σταθερό σημείο.[οfftopic τελος]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.