Jump to content



Q-Tec psu


AzmoDeus

Recommended Posts

650W? Αλλά 650W με βάση το πως τα μετράει η Q-Tec.

Κοίτα. Οι ποιο πολλοί θα υποθέσουν ότι θα σου κάψει το σύστημα. Και εγώ δεν θα αγόραζα Q-Tec.

Υπάρχουν άτομα όμως που έχουν φορτώσει Q-Tec τροφοδοτικά και πραγματικά απορούν με την στάση όλλων των υπολοίπων, μιας και αυτοί είναι ικανοποιημένοι.

Νομίζω με τα Q-Tec είναι ολίγον λαχείο η ιστορία και επειδή το 650 είναι πολύ μεγάλο νούμερο.... άντε τώρα να σου προτείνω εγώ κανένα Chieftec ή HEC κάπου στα 400W με περισσότερα μάλιστα χρήματα....

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτη τη μαρκα τροφοδοτικο και σκεφτομαι να το παρω αν ειναι καλο

τιμη για τα 650 45 euro

Εάν το μηχάνημά σου είναι "ελαφρύ" σε απαιτήσεις προτίμησε chieftek. Εάν έχεις κάμποσα πραγματάκια πάνω και θές και oc μην διανοηθείς να πάρεις κάτι που θα κοστίζει λιγότερο απο 100€. Δές Tagan, Enermax, Fortron κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

ΟΞΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πριν 1 βδομαδα τηγανισε ολο το πισι του αδερφου μου. Αν δεν θες να δωσεις λεφτα παρε ενα chieftech η μπορεις να περιμενεις 2-3 μερες να σου πω τι λεει το enermax475 που παρηγειλα πριν απο 4 ωρες:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το Chieftec μου σηκώνει 2,2GHz A64 (2800+), 3 σκληρούς, 3 οπτικά drives, 4 PCI cards, 1 CNR, AGP card FX5900 (με εξτρά τροφοδοσία-molex) και πολλές ώρες χρήσης την ημέρα. Και μου κόστισε λιγότερο από €100....

Μπορείς να κάνεις και το άλλο, πάρε 2 πιο φθηνά PSU και αν έχεις χώρο βάλε τα μαζί. Πάντως Q-tec δε σου προτείνω γιατί δε θα το αγόραζα εγώ. Κάποιοι είναι ευχαριστημένοι με κάποια πιο τελευταία μοντέλα. Ίσως να αποφάσισαν οτι πιο πολύ τους συμφέρει να φτιάξουν κάπως καλά τροφοδοτικά από το να ασχολούνται με το RMA....

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως με το q-tec είμαι ευχαριστήμένος. Δεν ζεταίνεται, σηκώνει άντερα όλο το σύστημα μου.... Βέβαια το έχω 2 βδομάδες κ δεν μπορώ να σου δώσω μια σχηματισμένη άποψη. Πάντως για τα λεφτά του μου φαίνεται πολύ καλό. Αλλά αν είναι μάζεψε κ άλλα 50ευρώ κ πάρε το tegan που όλοι λένε ότι είναι κορυφαίο. Διάλεξε κ πάρε.

Link to comment
Share on other sites

650W? Αλλά 650W με βάση το πως τα μετράει η Q-Tec.

Κοίτα. Οι ποιο πολλοί θα υποθέσουν ότι θα σου κάψει το σύστημα. Και εγώ δεν θα αγόραζα Q-Tec.

Υπάρχουν άτομα όμως που έχουν φορτώσει Q-Tec τροφοδοτικά και πραγματικά απορούν με την στάση όλλων των υπολοίπων, μιας και αυτοί είναι ικανοποιημένοι.

Νομίζω με τα Q-Tec είναι ολίγον λαχείο η ιστορία και επειδή το 650 είναι πολύ μεγάλο νούμερο.... άντε τώρα να σου προτείνω εγώ κανένα Chieftec ή HEC κάπου στα 400W με περισσότερα μάλιστα χρήματα....

Eγω ανοικω στην πρωτη ομαδα οπου εχω Q-Tec και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα δεν μου φενεται περιεργο που αλλοι ειναι και αλλοι δεν ειναι ευχαριστημενοι καθως πριν κρατησω το συγκεκριμενο τροφοδοτικο δοκιμασα αλλα 3-4 ακριβος ιδια απο φιλικο καταστημα βεβαια...επομενος συμφωνο απολυτα οτι ειναι λαχειο...

Link to comment
Share on other sites

βασικα θελω να αντεχει

3 σκληρους (δισκους)

1 καρτα γραφικων

p4 2.4b@ 2.792 χωρις παραπανω βολτ

1 dvdrw

4-5 ανεμιστιρια (μαζι με 1 για cpu)

λαμπες cold cathode

αυτο που ηδη εχω τα αντεχει ολα αυτα

απλα τισ λαμπες δεν μπορω να τις ανοιγοκλεινω ξεχωριστα απο το pc

οταν ανοιγω το pc πρεπει να ειναι ανοικτες ....αλλιως κολαει ολο το συστημα

υποψην οτι εχω 3-4 τροφοδοτικα 300watt στο δοματιο και καθοντε

8οD

Link to comment
Share on other sites

βασικα θελω να αντεχει

3 σκληρους (δισκους)

1 καρτα γραφικων

p4 2.4b@ 2.792 χωρις παραπανω βολτ

1 dvdrw

4-5 ανεμιστιρια (μαζι με 1 για cpu)

λαμπες cold cathode

αυτο που ηδη εχω τα αντεχει ολα αυτα

απλα τισ λαμπες δεν μπορω να τις ανοιγοκλεινω ξεχωριστα απο το pc

οταν ανοιγω το pc πρεπει να ειναι ανοικτες ....αλλιως κολαει ολο το συστημα

υποψην οτι εχω 3-4 τροφοδοτικα 300watt στο δοματιο και καθοντε

8οD

εγω αμα ειχα 2-3 300αρια να καθονται θα εβαζα 2 στο pc το ενα για τα βασικα και το αλλο για φανακια και τετοια...για να γινει αυτο δλδ να δουλεψει το τροφοδοτικο χωρις μητρικη πρεπει με ενα σιδερακι να βραχικυκλωσεις το πρασινο με το μαυρο καλοδιο(νομιζω) του βισματος τις μητρικης....εγω αυτο θα εκανα...

Link to comment
Share on other sites

soler αυτο πρεπει να κανεις μονο?εγω νομιζα οτι συνδεεις τις 2 φασεις κ τις 2 γειωσεις των psu...κ απλα οταν παιρνει ρευμα αυτο πουναι συνδεδεμενο με τη μητρικη παιρνει κ ταλλο...

αλλα κ παλι ενα τετοια Mod ειναι 100% ασφαλες κ σταθερο?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.