Jump to content


Την γνώμη σας αδέλφια.


outlaw

Recommended Posts

τρεχουν τωρα ολοι πανικοβλητοι σε 64 bits...εξαντλησαμε βλεπεις την 32bit επεξεργαστικη δυνατοτητα και θελουμε παση θυσια 64αρη.....λαθος ,λαθος και παλι λαθος.....η αγορα κινειται μαζικα φιλε ujin,θελεις δεν θελεις ετσι λειτουργει ο κοσμος.αν εισαι απο τους μαγκες που κερδιζουν απο ολη αυτη την ιστορια εχει καλως,αλλιως γιατι να την προωθεις ασυνειδητα πιστευω,και εσυ?? μια ερωτηση οχι προσωπικη,γενικοτερη,που ξεφευγει απο τον σκοπο αυτου του θεματος και θα επρεπε να απασχολει ολους μας....off topic ψιλο

Το τι είναι λάθος για τον καθένα, ασε να το κρίνει ο καθένας για τον εαυτό του.

Το γιατί αγοράζω εγώ ή οποισδήποτε άλλος Α64 το ξέρω εγώ ή ο άλλος καλυτερα από εσένα. Αν θεωρείς την επιλογή μου λάθος, ποσός με ενδιαφέρει. Αν με θεωρείς πρόβατο που ακολουθώ το μαζικό ρεύμα το ίδιο.

Δεν κερδίζω λεφτά από αυτό, κερδίζω ευχαρίστηση γιατί αυτό ειναι το χόμπυ μου. Φροντίζω πάντος να μην χάνω τόσα ώστε να μην αντέχει η τσέπη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Προσωπικα θα παρω A64 γιατι εχω socket A απο τοτε που εχει βγει και οντως το εχω ξεζουμισει,δεν εχω παρει ποτε ακριβες μνημες η κατι αναλογο τις BH5 οταν τις πηρα ειχαν κανονικη τιμη οπως και τις BH6 σαν PC2700 τις αγορασα κι ολας.....

Οσο για αυτο που ρωτησες παραπανω με καλα timings βλεπεις που πανε στο sig μου οι BH6 με χειροτερα timings μιας και δεν εχω κανει vdimm mod πανε μεχρι 240 με ενα 256αρι BH5 εχω φτασει κοντα στα 260 αλλα και τι να λεει το PC χωρις μνημη δεν παει γενικως.Το sig μου ισχυει οπως βλεπεις και απο το live status πο εχω απλα εχω και τα δυο PC σε 100ΜΗz λιγοτερα απο το sig μου για μικροτερο VCore και μικροτερο θορυβο μιας και λειτουργουν 24/7 σε 100% load.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ...μου φαινεται μαζι μιλαμε και χωρια καταλαβαινομαστε...τον τελευταιο χρονο εχω δοκιμασει 5 μητρικες,3 gigabyte,1 asus,to epox .λες να υπερασπιζομαι την epox επειδη εχω συμπλεγμα κατωτεροτητος με τις abit??καλο και αυτο δεν το ειχα σκεφτει....

οχι φιλε ,δεν ειναι αυτο.την βλεπω σαν αντικειμενικα καλυτερη επιλογη.σκεφτηκα να δοκιμασω και την abit,τα ειχαμε πει και με πμ οταν πουλαγες,αλλα μετα απο κουβεντα με φιλους και λογικη ειδα οτι πραγματικα δεν θα κερδιζα τπτ σε σχεση με το epox.κανενα κερδος ειλικρινα.τωρα που βλεπω τον φιλο να θελει μητρικη αφου η nf7 του εσβησε,προφανως και θα του προτεινω κατι απο το οποιο εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος.οπως κανεις και εσυ με την abit bebaia....

απλα με ενοχλησε η απαξιωση....και γενικοτερα σαν φαινομενο.

το οτι εχει booster και mobile θα του ρθει κουτι σχεδων με ολες τις μητρικες....εβγαλε καλα φραγκα η αbit με την nf7 δεν λεω.παρολα αυτα καποιοι χρηστες πρωτοπωροι με την 8rda εφτασαν εκει που εφτασαν...τα bios και ο μηχανισμος της abit παρασκηνιακα εστειλαν τις πωλησεις πολυ ψηλα,παραπανω απο οσο θα επρεπε σε μια ελευθερη αγορα....ειδες τωρα με την dfi nf3 σμπρωξιμο που επεσε στο xtreme....το οτι το epox ειναι χρονικα πισω δεν αποδεικνυει σε καμια περιπτωση οτι υστερει σε overclockability....απλα θελει πιο πολυ υπομονη απο το abit και εκει ειναι που επιμενω.η ευκολη λυση δεν ειναι παντα η καλυτερη,δραση-αντιδραση...

Link to comment
Share on other sites

Το τι είναι λάθος για τον καθένα, ασε να το κρίνει ο καθένας για τον εαυτό του.

Το γιατί αγοράζω εγώ ή οποισδήποτε άλλος Α64 το ξέρω εγώ ή ο άλλος καλυτερα από εσένα. Αν θεωρείς την επιλογή μου λάθος, ποσός με ενδιαφέρει. Αν με θεωρείς πρόβατο που ακολουθώ το μαζικό ρεύμα το ίδιο.

Δεν κερδίζω λεφτά από αυτό, κερδίζω ευχαρίστηση γιατί αυτό ειναι το χόμπυ μου. Φροντίζω πάντος να μην χάνω τόσα ώστε να μην αντέχει η τσέπη μου.

καλα κανεις.και εγω μαζι σου.μακαρι να σκεφτοντουσαν ολοι ετσι....δεν εβγαλα καμια οδηγια για να την υπακουσουν ολοι,εγω μιλαω για μενα και μονο.

αν σε θεωρουσα προβατο θα σε ειχα ξυρισει,λολ αλλα αν θυμαμαι καλα ειχες προλαβει να ξυριστεις γουλι.... :052: ετσι για να σπασουμε και λιγο το κλιμα,λιγο χιουμορ δεν βλαπτει,πολυ σοβαρα το πηρατε το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Anyway ρε Naz, πολύ το τραβήξαμε και δεν έχει και πολύ νόημα. Σε κάποια πράγματα διαφωνούμε σε άλλα όχι.

Θα ήθελα να απαντήσω σε κάποια πράγματα στο τελευταίο(edit: προτελευταίο, χαθήκαμε από τα πολλά ποστ!) ποστ σου, αλλά δεν θα το κάνω για να πέσουν οι τόνοι.

Παρασκευή βράδυ είναι, ας βγούμε να πιούμε ενα ποτάκι και τα λέμε αυτά πάλι άλλη φορα.

Ελπίζω να είσαι την κυριακή στη συνάντηση να συζητήσουμε ενδελεχώς το θέμα. :114:

Υ.Γ. Sorry αν φάνηκα επιθετικός, δεν είχα τέτοια πρόθεση.

Τώρα το κατάλαβα που διαβαζα παραπάνω. :090:

Link to comment
Share on other sites

αν απαντησεις αυτο που σου ηρθε πρωτα στο μυαλο σου υποσχομαι οτι θα ειμαι εκει....παω για τιποτα μπυρονια στον ρομελ μαλλον.στεναχωρεθικε που του το ειπα μπρικι λεει.....οχι ρε πλακα κανω,σκωτωνει το συστημα του ρομ....μου εριξε λιγο ειναι η αληθεια....αντε καλα κρασακια,ισως τα πουμε την κυριακη

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ο καθενας με το δικιο του... :006:

Το γ@μισ@τε λιγο το thread :075: ειναι η αποψη μου και δεν βοηθαμε ετσι τον συντροφο.

Στο θεμα μας τωρα...η λυση ειναι μια!!!

Πουλα mobile και πουστερ και βουρ για Α64!!!H DFI που λεει ο πιερος για ομαδικη φαινεται πολυ καλη φαση :023:

Ηρεμια συντροφοι,ερχονται δυσκολες μερες και πρεπει να ειμαστε ενωμενοι :027:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπες αφηστε τις φιλοφρονισεις για την Κυριακη στη συναντηση και απαντηστε επι του θεματος... :065: ....... :039:

Παντως φιλε outlaw μαλλον σε βλεπω να πηγαινεις σε λυση Α64 και DFI μητρικη οπως προαναφερθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Σε καλό σας.....με μπριζόνετε βραδιάτικο....χμμμμμμμ Α64 εεε? Ήδη προσπαθώ να πουλήσω το πούστερ....εάν καταφέρω και πουλήσω τον mobile με την ψήκτρα μαζί τότε το ξανασυζητάμε.....πρός το παρόν αναβάλεται η αγορά της Epox αύριο. Thanks για τις απαντήσεις dudes.....και ήρεμα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτά τα Νforce τελικά σκέτη παράνοια είναι. Πήρα ας πούμε εγώ την Albatron, όχι με σκοπό να τη clockάρω, αλλά γιατί ήθελα άμεσα κάτι φθηνό. Στην αρχή φρίκη, δεν έκανε restart 1 στις 2, τι psu άλλαξα, τίποτα. παίρνω τηλ το Πλαίσιο, και με το που μου λένε "φέρε όλο το PC να το δούμε" λέω άστο μεγάλε, θα την κρατήσω όπως είναι(και θα τη σκίσω την άτιμη). Overclock δοκιμάζω, έως 220. Τι μνήμες αλλάζω, τι ΑS στο north, τίποτα αυτή. Και ακούστε το κουφό:

Κάνω το L12 mod με σύρματα να δει τη cpu 166, μήπως και "ξεμπουκώσει". Τίποτα. Καταργώ το L12, και αμέσως στα 240 σταθερά single, 235 με dual 1χ512 +2χ256!!! Και αυτό με το restart δεν ξανάγινε ποτε!!!! Και αυτά στην Albatron που οι τάσεις παίζουν πάνω-κάτω.

Τι να πω, τελείως λότο μου φαίνεται τελικά η αγορά mb nvidia chipset, απο αυτά που διαβάζω κιόλας.

Όσο για την ομαδική αγορά dfi παιδιά, ολόψυχα σας εύχομαι καλύ επιτυχία και καλή τύχη, μακάρι να επιβεβαιωθούν τα όσα καλά λέγονται για αυτή τη μητρική.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.