Jump to content



AMD 3200+ 939 REVIEW


JohnFish

Recommended Posts

Το θέμα όμως δεν είναι μόνο οι επιδόσεις στις ίδιες ταχύτητες, αλλά και πόσο ψηλά πάνε.

Δεν λεω, πάρα πολύ καλά τα αποτελέσματα στο review, αλλά πχ αν φτάνει στα 2500 και ο 754 στα 2600, θα μείνει πίσω σε επιδόσεις.

Προφανώς όσο προχωράει ο καιρός, θα βελτιώνονται τα steppings.

Όπως και να έχει, το μόνο πρόβλημα που βλέπω στους 939 αυτή τη στιγμή, είναι η έληψη καλών μητρικών. Προσωπικά το o/c με MSI που θυμήζει το "αλβανός τουρίστας". Άφησε και η Abit τα Nvidia...

Link to comment
Share on other sites

Φαινονται ποιοι ειναι αυτοι που παραγγειλαν DFI 754 και "θαβουν" το 939. Ξεχωριζουν απο μακρια!! Ειναι και super moderators....Θελουν και 32 sec pi..... :075: :075: Ουστ παλιοβλαχοι!! Τουλαχιστον ειναι γλυκουληδες.... :050:

Παμε για 939!! Αντε να βγει μια καλη μητρικη ρε!!! Παρεπιπτοντως.... Τζιφος και η EPOX 9NDA (939 nforce3) Ειναι Γ.Τ.Π.Κ.!!

Link to comment
Share on other sites

dfi 939 θα ειναι εδω σε 1-2 βδομαδες (εδω..εκει δεν ξερω). Οσον αφορα overclockability ο onepagebook ειναι stable στα 3χχχ με phase-change βεβαια και ειδα χτες αλλους 5-6 που ειχαν γυρω στα 2.6-2.7 με αερα. Πιο κατω απο τοσο δεν ειδα.

Link to comment
Share on other sites

John για δώσε λινκ για την DFI 939, γιατί τόσο καιρό άλλα ακούγαμε.

Μακάρι να έχεις δίκιο και μην αργήσει πολύ.

SLN(εγκάθετος της Intel, αντιδραστικός, αναρxικός, black wanna-be):073: Ας προσπαθήσω να παραμείνω σοβαρός!:114:

Την αναλύση μου για 754 vs 939 την έχεις ακούσει ουκ ολίγες φορές. Άλλωστε θα το γυρίσω και εγώ σε 939 όταν βγει αξιοπρεπές mobo. :073:

Link to comment
Share on other sites

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2242

ακομα και ο 3000+ επιασε 2600ΜΗz (οπως και ο 3500+) :003:

και οι 2 ηταν αγορασμενοι στην τυχη απο καταστηματα και οχι διαλεγμενοι απο την AMD :003:

και εδω χρησιμοποιησαν την MSI :003:

:040: :040: :040:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αααααχχχχχχχχ γιατι μου το κανετε αυτοοο......Αντε να πουμε και τα καλαντα εμεις οι νεοτεροι να μαζεψουμε λεφτα γιατι δεν μας βλεπω καλα......Φανταζεστε τη γιαγια? Τι θα κανεις παιδι μου τα λεφτα?? Θα παρω 939!:040: :003: :098: :003:

http://www.overclockers.co.uk/acatalog/AMD_64_Bit.html

205 eouros ο Winchester 3000+......γιατι εχω αρχισει να ψηνομαι απο τωρα?

:029:

Link to comment
Share on other sites

και 22W λιγοτερα για τον 3200+ Winchester (απο 89 στα 67)

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20041024065310.html

χμμ, τελικα λαθος το εγραψα εδω, δεν ειναι συγκεκριμενα για τον 3200+ αλλα γενικα και για τους 3 winchester (μεσος ορος)

και οπως επισημαινει σωστα και το overclockers.com , δεν μας λεει τιποτα για τη συμπεριφορα στο oveclocking.

Αν ανεβαζοντας τη συχνοτητα (και το Vcore) αρχιζουν να αυξανονται τα W με γεωμετρικη προοδο, τοτε δεν εχουμε να κερδισουμε και παρα πολλα.

http://www.overclockers.com/tips00679/

τεσπα, εγω κραταω τα αποτελεσματα του Anandtech

(επειδη με συμφερουν καλυτερα :003: :003: :003: )

Link to comment
Share on other sites

Ειναι συνηθως υπερβολικος, αλλα η διαπιστωση απο την οποια ξεκινα η υπερβολη του ειναι (επισης συνηθως) σωστη.

Δεν εχει αδικο σε αυτο που επισημαινει, οτι ο μεσος ορος W των μοντελων σε default, δε λεει τιποτα για το ποσα W θα χρειαστουν σε o/c.

αλλα παλι, εμενα δε με αφορα αμεσα :003:

δεν εχω τρελες απαιτησεις, μονο μη μου τυχει καμμια μπανανα ... μακριααα :imureveng :040:

Link to comment
Share on other sites

Φαινονται ποιοι ειναι αυτοι που παραγγειλαν DFI 754 και "θαβουν" το 939. Ξεχωριζουν απο μακρια!! Ειναι και super moderators....Θελουν και 32 sec pi..... :075: :075: Ουστ παλιοβλαχοι!! Τουλαχιστον ειναι γλυκουληδες.... :050:

Παμε για 939!! Αντε να βγει μια καλη μητρικη ρε!!! Παρεπιπτοντως.... Τζιφος και η EPOX 9NDA (939 nforce3) Ειναι Γ.Τ.Π.Κ.!!

Χε χε πές τα ρε SLN να αγιάσει το στόμα σου !!! Ujin ακούς ρε ? 939 με βλέπω και εμένα !

:004: :039:

PS1. SLN το Γ.Τ.Π.Κ.!! μ@μ@ει !!! :004:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.