Jump to content



Πώς στο καλό τα κάνουν;


SSJ5

Recommended Posts

Έχω μια απορία σχετικά με τα mods που φτιάχνουν. Βλέπω άλλος φτιάχνει μπετονάκια για νερό, άλλος βάζει λαμπάκια στο pc, άλλος βάζει πυκνοτές, άλλος φτιάχνει βάσεις για ψύκτρες και δεν συμαζεύεται.

Πώς στο καλό τα σκέφτεστε όλα αυτά παιδιά. Για παράδειγμα, τι υλικό θα χρησιμοποιήσετε στο τάδε σημείο κλπ. Θέλω και εγώ να φτιάξω κάτι αλλά δεν ξέρω. Any help?

Link to comment
Share on other sites

Φαντασια θελει. Τα υλικα βρισκονται. (βασικα ολο και καποιος θα εχει κανει κατι παρομοιο με σενα και θα μαθεις κι εσυ τι υλικο χρειαζεται).

Αν θελεις να φτιαξεις για αρχη κατι στο πισι σου, εγω θα προτεινα να ξεκινησεις απο ενα παραθυρο με plexy.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα εμπειρίας, γνώσεων και μεράκι.

Το βασικότερο είναι να έχεις μεράκι. Έαν το έχεις τότε αποκτάς από εδώ μέσα ένα μέρος της εμπειρίας των άλλων σε μπρφή δικιάς σου γνώσης.

Η ισοδυναμία time=money παραμερίζεται απο το μεράκι.

Link to comment
Share on other sites

Bασικα ενα καλο συστημα ψυξης και ενα ωραιο κουτι που το εχεις φτιαξει μονος σου ειναι κατι που δυσκολα το αλλαζεις ... απλα μετα του αλλαζεις το hardware

και οτι αλλο δεν σε ικανοποιει γενικα ειναι μια σταθερη αξια και επενδυση ;)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ήμουν κάποτε στην θέση σου οταν με εβαλε ο Μakis Hourdakis στο όλο παιχνίδι,έπειτα πήρα ένα κουτάκι των 50 ευρω και αρχισα τους πειραματισμούς και εφτασα και εγώ στο σημείο να βάλω υδροψυξη κάποια στιγμή όταν έχω χρονο.

Link to comment
Share on other sites

εαν εχεις ορεξη, χρονο και χρημα ολα μαθαινονται....

(ενταξει πρεπει να πιανουν εστω και λιγο τα χερια σου)

Οσο για αποριες και συμβουλες γιαυτο ειμαστε στο φορουμ αυτο εξαλλου...

Εαν τωρα εχεις λιγοτερο χρονο και ορεξη αλλα περισσοτερο μαρουλι...το παιρνεις ετοιμο...

παντως οπως σωστα σου ειπε κι Φανης

πρωτα σκεφτεσαι αυτο που θες να κανεις

και μετα τα υλικα με τα οποια θα δουλεψεις...

(σπανια θα αναγκαστεις να αναπροσαρμοσεις τα σχεδια σου λογω του υλικου κατασκευης...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnnyBoy

και εγώ ήμουν κάποτε στην θέση σου οταν με εβαλε ο Μakis Hourdakis στο όλο παιχνίδι,έπειτα πήρα ένα κουτάκι των 50 ευρω και αρχισα τους πειραματισμούς και εφτασα και εγώ στο σημείο να βάλω υδροψυξη κάποια στιγμή όταν έχω χρονο.

Ποιος είναι ο Makis Hourdakis? Και πώς σε έβαλε στο όλο παιχνίδι;

Link to comment
Share on other sites

LOL! Μα έτσι που κάνεις και εσύ τις ερωτήσεις σου!

Ο Johnnyboy είναι ξάδερφός μου και εγώ είχα ανακαλύψει το Λάμπη λίγους μήνες πριν από αυτόν. Σκόπευα λοιπόν να μοντάρω το κουτί μου βλέποντας τους άλλους να κάνουν το ίδιο και μου άρεσε. Συζητούσα λοιπόν με τον ξάδερφό μου να μου λέει τη γνώμη του κ.τ.λ. και έτσι μπήκε και αυτός στον πειρασμό και εν συνεχεία σε όλο το (ακριβό και χρονοβόρο) παιχνίδι του case modding. Τώρα βέβαια έχει φτάσει σε πολύ υψηλότερο από εμένα επίπεδο το κουτί του αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

Το ολο θεμα ειναι να εισαι αρκετα καμμενος και να εχεις αρκετο μερακι για να κατσεις να ασχοληθεις.Λιγες μερες ειναι αρκετες για να κολλησεις το μικροβιο και να μην ξεκολλας.Συνηθως θελει και αρκετες ωρες,αλλα αλλη η πορωση να εχεις ενα μουντο μπεζ/μπλε/μαυρο κουτι,και αλλο το ποζεραδικο το παραθυρι με τη μπλε λαμπιτσα και να φαινονται μονο τπτ επισης ποζερικα round cables :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.