Jump to content



Για τι κουτι να ψαξω;


princess

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Αυτο που εχει στη φωτο δεν εχει καμια σχεση με το δικο μου το casetek cs1018 το εσωτερικο αλλα και το εξωτερικο δεν εχουν καμια σχεση.

Οταν μιλαμε για casetek ειναι η εταιρια που κατασκευαζει τα thermaltake.

Τωρα οσο για το αλουμινιο φιλε Chrismist ειναι θεμα επιλογης εγω ποτε δεν θα εδινα τοσα χρημτα για κουτι αλουμινιο που μπορει να στραβωσει σε μερικα δευτερολεπτα ασε που κοβει σαν ξυραφι εχω στησει ηδη δυο casetek cs1018 αλουμινιο σε φιλους και δεν μου αρεσαν γι αυτο σου λεω περι ορεξεως κολοκυθοπιτα παντως οποιος θελει αλουμινιο υπαρχει και στο συγκεκριμενο κουτι.

Το αλουμινο ειναι αυτο.

post-159-1442173830,0143_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν πας να πάρεις το HEC 6Α19 λέω εγώ να γλυτώσεις και τα λεφτά...?

Έχει ότι ζητάς. 2 θέσεις για φλοπυ αποσπώμενες, μπόλικες για σκληρούς σε αποσπώμενο πάλι cage, 2 12αριδες ανεμιστήρες μπρος-πίσω, φίλτρο αέρα. Μόνο από μούρη δε μετράει μπροστά στα άλλα αλλά δεν ξέρω αν σε απασχολέι αυτό. Κορυφαίο κουτί για τα λεφτά του. Και γενικώς ψάξε προς Herolchi μεριά για ποιοτικά και καλά κουτιά (έχει και μεγαλύτερα από αυτό που λέω) στο μισό ή και στο 1/3 της τιμής των άλλων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι....αν δεν σε ενδιαφερει η μουρη...παρε hec..

Yπαρχει το αντιστοιχο 6Α19 σε full tower...

Ποιοτητα κατασκευης κορυφαια...και πολυ καλο για τα λεφτα του...

5Χ για σκληρους....

Και το full tower εχει νομιζω 5Χ για cd-rom drives..

Βρισκεις και window...

ΕDIT...

Μεγειες...

Η οθονιτσα τι λεει? καλη?

Το τσουναμη ωραιο ειναι...αλλα πολλα τα €

Link to comment
Share on other sites

χεχε δεν κατάλαβες μόλις τα παράγγειλα...γι αυτο ρωτούσα παρπάνω εαν είναι καλό το κουτί ε και μια που πέρνω κουτί δεν πέρνω και μια οθόνη καλή γιατι με του 99 την οθόνη την 15αρα δεν λέει...

Υ.Γ Αυριο μου έρχετε το ΝΕC3500 ....

Link to comment
Share on other sites

axaxaxa αφου σας το χα πει σε άλλο Post μου.....μάζεψα λεφτά για μηχανάκι και O father είπε ότι δεν μου υπογράφη για το δίπλωμα.......ας μην αφήσω τα λεφτά στον κουμπαρά λοιπόν.....δεν θα τα πάρω και μαζί μου :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχει στη φωτο δεν εχει καμια σχεση με το δικο μου το casetek cs1018 το εσωτερικο αλλα και το εξωτερικο δεν εχουν καμια σχεση.

Οταν μιλαμε για casetek ειναι η εταιρια που κατασκευαζει τα thermaltake.

Τωρα οσο για το αλουμινιο φιλε Chrismist ειναι θεμα επιλογης εγω ποτε δεν θα εδινα τοσα χρημτα για κουτι αλουμινιο που μπορει να στραβωσει σε μερικα δευτερολεπτα ασε που κοβει σαν ξυραφι εχω στησει ηδη δυο casetek cs1018 αλουμινιο σε φιλους και δεν μου αρεσαν γι αυτο σου λεω περι ορεξεως κολοκυθοπιτα παντως οποιος θελει αλουμινιο υπαρχει και στο συγκεκριμενο κουτι.

Το αλουμινο ειναι αυτο.

Το εσωτερικο του cs1018 δεν ειναι ιδιο με των XaserV και του tsunami, ειναι μεγαλυτερο οπως ειπα, αλλα εχει τις ιδιες ευκολιες και ποιοτητα. To αλουμινιο ειναι πλεονεκτημα ενος case γιατι το κανει ελαφρυτερο, βελτιωνει την ψυξη και πολλες φορες ποιο εμφανισιμο (αν και το τελευταιο ειναι υποκειμενικο οπως ειπες). Το οτι στραβωνει πιο ευκολα δε καταλαβαινω γιατι θεωρειται μειονεκτημα.. το pc σε ενα γραφειο ή πατωμα θα ειναι, λες να στραβωσει? Εκτος κι αν αναφερεσαι στη μεταφορα για lan parties που και παλι υπερτερει το αλουμινιο λογω βαρους.

Παντως το να λες οτι το Tsunami ειναι καμια σχεση σε ποιοτητα και εργονομια με το cs1018 ειναι εντελως λαθος. Η ιδια εταιρια τα φτιαχνει αλλωστε, κι εσυ το ειπες.

Φιλικα παντα...:)

Link to comment
Share on other sites

τωρα μπερδευτηκα... Πρεπει να ριξω μια ματια και σαυτα τα Hec... Δε τα βλεπω σε πλαισιο και e-shop ομως... Μου φαινεται θα παρω το δισκο και τις μνημες και θα το ψαξω κι αλλο για το κουτι.... Σκεφτομαι οτι αν παρω μουρατο κουτι -που το ζηλευω- πρεπει ναχει και μουρατη οθονη να του κανει παρεα δεν πρεπει; (Και το δωρο των Χριστουγεννων αργει). Βασικα κι αυτο που εχω υποτιθεται οτι χωραει τρεις σκληρους αλλα αν κανεις να τους βαλεις θα παθουν θερμοπληξια απο το συνωστισμο οποτε δε λεει! Γιαυτο μαλλον τεινω προς αυτα που χωρανε περισσοτερους -ποτε δεν ξερεις! Και να εχει και θεσεις για ανεμιστηρια και φιλτρα γιατι να το βρασω το μουρατο κουτι αν καταληξει να δουλευει ανοιχτο κι απο τις δυο μεριες σαν κι αυτο που εχω τωρα για να παιρνει αερα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οπως και πολλοι αλλοι εδω μεσα...εχω το hec6A19...

Απο ποιοτητα κατασκευης...κλπ...για τα 40€ που κανει ειναι αριστο....

Επισης δεν ειναι καθολου ασχημο...

Εαν κανεις τις απαραιτητες αλλαγες...παραθυρακι(βρισκεις και ετοιμο) και κανα πανελακι γινεται αρκετα ομορφο...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είπα ότι το Hec είναι άσχημο. Κι εγώ αυτό έχω κι αισθητικά μου φαίνεται πολύ ωραίο...αλλά εγώ είμαι και μινιμαλιστής τύπος! Κάτι πολύχρομες κουτούμπες τύπου TT εμένα δε με συγκινούν καθόλου. Αυτό που μετράει ΠΡΩΤΑ από όλα είναι η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ενός κουτιου......

Princess, Hec φέρνει η Oktabit (βρες αντιπρόσωπο της κοντά σου) και το RAM-SHOP, ίσως και άλλοι αλλά δεν τους ξέρω.

Αξίζει πάντως να το ψάξεις, κανείς από όσους πήραν Heroichi δεν το μετάνιωσαν.....:)

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λεει οτι θα πρεπει να κατεβω Στουρναρη και μαλιστα με κουβαλητη μαζι μου... οποτε θα παρω τωρα δισκο και μνημες γιατι αμα τα δει πολλα θα τουρθει ενα κατι... Θα το ψαξω να δω με τι μοιαζει αν και δεν κοβομαι και πολυ για την εμφανιση- πιο πολυ για χωρους κοβομαι... Το πολυ πολυ να βρεθω να λυνω και να δενω δυο φορες... δε βαριεσαι...

κοιταω λαθος η εχει δυο θεσεις για floppy και τρεις για σκληρους;

Link to comment
Share on other sites

Chrisnist

Καλημερα, το κουτακι αυτο που ειδα εγω στη φωτο επιμενω οτι δεν εχει καμια σχεση με το cs1018 τουλαχιστον αυτο βλεπω απο τη φωτο.

Τωρα οσο για το αλουμινιο επετρεψε μου να εχω τις αμφιβολιες μου οσο αναφορα τις θερμοκρασιες (ολοι γνωριζουμε για το αλουμινιο)και ακριβως επειδη μονος σου αναφερεις οτι ενας υπολογιστης δεν ειναι για να μεταφερεται γιατι λοιπον να ειναι ελαφρυ δεν βλεπω τον λογο.

Δεν ειναι κακο να διαφωνουμε νομιζω οτι αντιθετα ειναι καλο και μεσα απο τις διαφωνιες βγαινουν πραγματα θετικα. :)

Φιλικα Γιαννης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.