Jump to content



Για τι κουτι να ψαξω;


princess

Recommended Posts

Το 6919 είναι λίγο μεγαλύτερο, έχει "νεύρο" (το 6Α19 δεν...), βγάζει έξοδο firewire εκτός από usb/sound (6Α19), έχει δύο 8άρηδες fans μπροστά (αντί ενός 12άρη) και λίγο δυσκολότερο άνοιγμα από το πλάι σε γενικές γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Το cage που έχει το 6919 για τους σκληρούς ( αυτό που είναι κάτω από το φλοππυ) παίρνει μόνο τρεις ή μου φαίνεται....???

http://www.compucase-hec.co.uk/mainpages/product_detail.asp?pid=5#

Και οι υπόλοιποι πάνω στο cage του φλόππυ...?

Παλιότερα που αμφιταλαντευόμουνα ανάμεσα στα δύο κουτιά δεν είχα προσέξει κάτι τέτοιο! Ίσως κάνω λάθος βέβαια.

Αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο, ίσως Princess σε βολέυει καλύτερα το 6Α19 κι ας είναι λίγο μικρότερο αφού χωράει καθαρά 5 δίσκους στο κάτω cage.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το 6919B και εχει 2χ12 ανεμιστηρια ο ενας δροσιζει τους σκληρους,εχει θεσεις για 6 δισκους και ενα φλοπυ `η 5 δισκους και 2 φλοπυ.Το κουτακι αυτο ειναι παρα πολυ καλο και ανετο :002:

Link to comment
Share on other sites

στο pc store που περασα σημερα μου ειπαν οτι δεν φερνουν πια.... Στο ram δεν προλαβα να παω.. Στο eshop που πολυ θα με βολευε δε το βλεπω, κι αντε να παρω τηλεφωνο και τα πω αυτο το ονομα (πως διαολο προφερετε;). Αχ, αποχωριστηκα τελικα το cdrom (εξαλλου απο που θα εδινα ρευμα στον σκληρο; Ολο κατι λεπτομερειες ξεχναω!) κι ειμαι ακομα στην αναζητηση...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μια και μενεις εδω διπλα!!!! Δε θελω να το δω live, να το παρω να βρουνε σπιτι τα καλουδια μου θελω καλε!!!! Αλλα απο που θα το παρω το ρημαδι! (Πω πω τωρα καταλαβα ποσο στενοκ...λο ειναι το δικο μου... για να βαλω τις μνημες εφαγα τα χερια μου στα τυφλα αναμεσα απο τις καλωδιοταινιες... ναμουνα κι αρσενικος να χα χερουκλες θα το ειχα πεταξει απο το παραθυρο!). Τελικα ξερει κανεις σιγουρα που μπορω να το βρω; (και να θυμηθω να παρω ενα διακλαδωτη, ενα διακλαδωτη, θα το γραψω στο κουτελο μου!)

Link to comment
Share on other sites

:053:

πω πω για κουτι ξεκινησαμε κι ανακινηθηκε θεμα ηθικης ταξης! Rommel ευχαριστω για το λινκ μαλλον θα δοκιμασω να τους παρω αυριο (ας μου πει καποιος πως διαολο προφερεται αυτο το πραγμα) αν και μου πεφτει στου διαολου την ξαδερφη -παλι καποιος θα κανει αγγαρειες μαλλον! Αραγε αν παω στο pcαδικο της γειτονιας μου και του ζητησω να μου φερει δε θα μπορεσει; Ψηνομαι και για κεινα τα μουρατα που ειδα στην αρχη αλλα απο την αλλη τα λυπαμαι τοσα λεφτα για το κουτι.... Θα μπορουσα να ριξω τη διαφορα σε ενα καλυτερο τροφοδοτικο...

Link to comment
Share on other sites

:053:

Θα μπορουσα να ριξω τη διαφορα σε ενα καλυτερο τροφοδοτικο...

To καλύτερο... Το κουτί δε χρειάζεται να είναι πολύ "μουράτο" για να είναι όμορφο αλλά το τροφοδοτικό πρέπει να είναι γερό... Σκέψου και το Chieftec του Πλαισίου. Καλό κουτί με προσεγμένο εσωτερικό και καλό τροφοδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το μονο που θα μπορουσε να μου κανει ειναι αυτο

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=15&Nav_Section_Id=15&Catalog_Id=1&Product_Id=225997&Merchant_Id=1&sts_cid=3

αν και δε βλεπω να λεει για τροφοδοτικο (μαλλον καλυτερα γιατι 340 που εχει ενα αλλο μαλλον λιγα μου κανουν). Παλι απο τα 140 του tsunami καλυτερα ειναι.... Ετσι κι αλλιως

για τροφοδοτικο θα παω μαλλον (375 που εχω αν βλεπω καλα μαλλον τοχω παραφορτωσει;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τυχαίνει να έχω αυτό:

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=15&Nav_Section_Id=15&Catalog_Id=1&Product_Id=212655&Merchant_Id=1&sts_cid=3

To οποίο πήρα για 2 λόγους. Είναι μαύρο/ασημί (και ταιριάζει με τη οθόνη και το keyboard μου) και λόγω της διάταξης των σκληρών. Αν αυτό που λές εσύ έχει το ίδιο εσωτερικό τότε μάλλον σε βολεύει πολύ καλά. Παίρνεις και ένα Chieftec 420W και είσαι κομπλέ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήρα σήμερα το Tsunami και το 12ρι φαν με το μπλε φως πίσω...το νιώθω όταν βάζω το χέρι μου ότι έξω βγάζει πιο πολύ αέρα απο μέσα....υπάρχει περίπτωση να το έχουν βάλει οι κατασκευαστές ανάποδα?

Link to comment
Share on other sites

μηπως, λεω, ειναι για να διωχνει το ζεστο αερα απο το κουτι;

Jimmy το ειδα και γω αυτο αλλα δεν το πιανω οπως το γραφει για το ποσες συσκευες παιρνει τελικα και δεν βοηθαει και η φωτο... Αν παιρνει πανω απο 5 συσκευες 3,5 μου κανει κι αυτο (ναχω και μια εναλλακτικη αν καταληξω τελικα στο πλαισιο!)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.