Jump to content



Για τι κουτι να ψαξω;


princess

Recommended Posts

Ειναι κι η ωρα τετοια... που δε δουλευει και το καζανακι μου...

Λοιπον λεω να παρω ενα κουτακι (κουταρα μαλλον) κατα προτιμηση να κλεινει μπροστα (γιατι τα drives μου ειναι ελλεεινα) αλλα το προβλημα ειναι αλλου. Εχω cd, cdrw, dvd, dvdrw, δυο floppy και δυο σκληρους. Αυτο που θελω ειναι αν ειναι δυνατον να χωρεσω και τριτο σκληρο... Για τι χαρακτηριστικα πρεπει να κοιταξω ωστε να εχω ολο το χωρο που θελω; (Αυτο που εχω ηδη ειναι στριμωγμενο και για τριτο σκληρο ουτε για αστειο!). Σορρι για τη χαζη ερωτηση αλλα ειπαμε ειναι κι η ωρα... :(

Ας πουμε τουτο δω... κανει;

http://www.e-shop.gr/sql/show_per.phtml?id=PER.700304

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

100-110 ευρω και καθαρισες casetek cs 1018 4x5.25 συσκευες 2 floppy και 6 σκληροι απλετος χωρος και ποιοτητα κατασκευης αξεπεραστη.Ψιλο αισχρο το μπε εγω το εχω σε μαυρο υπαρχει και αλουμινιο.

post-159-1442173829,2905_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ο ιδιος που εχω και δυο floppy.... κανενας ιδιαιτερος, ειμαι κλοσαρ τυπος και δεν αποχωριζομαι τιποτα τι να κανω; (Ολοι εχουμε τις ιδιοτροπιες μας ρε παιδια, το θεμα ειναι να τις βολεψουμε και σε ενα κουτι!)

Link to comment
Share on other sites

τα ροδάκια τα βάζεις εσύ αργότερα. Το κουτί που σου προτείνουν τα παιδιά είναι πολύ καλό και δύσκολα θα το αλλάξεις. Έχω το Xaser III (που είναι ακριβώς το ίδιο) και πρόβλημα χώρου ούτε για αστείο (άσε που μπορείς και επεμβαίνεις ελεύθερα)

Link to comment
Share on other sites

THERMALTAKE TSUNAMI VA3000SWA

High efficiency ventilation: Dual 12cm silent fan in front & rear, 9cm fan on side panel

Mirror coating

Ultra light: 5.6kg (12.3lbs)

Retractable foot stand

Highly flexible "Silent Purepower supply" unit supports PS/II for PC case (optional)

Color: Silver- Mirror Coating

Motherboards : Micro ATX, Standard ATX & Extended ATX(Dual CPU)

Dimension (H*W*D) : 495 x 210x 478 mm

Ειναι καλό?Έχω ASUS P4R800 -V την υποστηρίζει?

4607.jpg

Link to comment
Share on other sites

THERMALTAKE TSUNAMI VA3000SWA

High efficiency ventilation: Dual 12cm silent fan in front & rear, 9cm fan on side panel

Mirror coating

Ultra light: 5.6kg (12.3lbs)

Retractable foot stand

Highly flexible "Silent Purepower supply" unit supports PS/II for PC case (optional)

Color: Silver- Mirror Coating

Motherboards : Micro ATX, Standard ATX & Extended ATX(Dual CPU)

Dimension (H*W*D) : 495 x 210x 478 mm

Ειναι καλό?Έχω ASUS P4R800 -V την υποστηρίζει?

4607.jpg

Το εχω και ειναι απελπιστικα καλο! Οχι 3 αλλα 5 σκληρους χωραει και ολα οσα ειπες πριν. Χωρις τροφοδοτικο μεν, αλλα αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω! Best Buy!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...ειμαι κλοσαρ τυπος και δεν αποχωριζομαι τιποτα

Καλά κάνεις! Μια περίοδο ήθελα να βάλω ενα παλιό drive δισκέτας 5,25. Έτσι για το cult της υπόθεσης! Τώρα που ξέρω οτι υπάρχει κ άλλος εκτος από εμένα θα το κάνω!

Όσο για το κουτί που προτείνεις είναι όμορφο αλλα μάλλον θα είναι λίγο στριμωγμένοι οι σκληροί κ τα drive δισκέτας, αφού έχει χώρο για 5. Κοίτα καλύτερα σε κάτι μεγαλύτερο σαν αυτό που πρότειναν τα παιδιά! Εγώ σκέφτομαι να χτυπήσω ένα Chieftec από αυτά του πλαισίου. Δεν ξέρς να σου πώ χαρ/κα όμως. :112:

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο θεμα εργονομιας,χωρου,πρακτικοτητας και ποιοτητας κατασκευης παιδια θα διαφωνησω μαζι σας το casetek ειναι κλασεις ανωτερο.

Ισως το tsunami να ειναι πιο εντυπωσιακο αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα......

Link to comment
Share on other sites

Ας πουμε τουτο δω... κανει;

http://www.e-shop.gr/sql/show_per.phtml?id=PER.700304

Το case στο link ειναι ιδιο εσωτερικα με τα xaser V και τα Tsunami και οχι με το casetek (το οποιο ειναι ιδιο με τα xaser 3). Ειναι λιγο πιο μικρο, εχει 5 υποδοχες 5,25 2 υποδοχες για floppy, και εσωτερικα παιρνει 3 σκληρους. Απο ανεμιστηρες παιρνει 1 χ 80 μπροστα στους σκληρους, 2χ90 στο πλαϊ , 1χ 90 πισω και 1χ80 επανω. Ειναι πολυ καλο και εχει πολλες ευκολιες, οπως το οτι ολα μπαινουν κουμπωτα χωρις βιδες. Εγω εχω το xaser V 7000A και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.:)

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο θεμα εργονομιας,χωρου,πρακτικοτητας και ποιοτητας κατασκευης παιδια θα διαφωνησω μαζι σας το casetek ειναι κλασεις ανωτερο.

Ισως το tsunami να ειναι πιο εντυπωσιακο αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα......

1) Απο θεμα εργονομιας ειναι ιδια.

2) Απο θεμα χωρου το casetek ειναι λιγο πιο μεγαλο σε υψος.

3) Απο ποιοτητα κατασκευης ειναι ιδια, και μαλλον καλυτερη του tsunami γιατι ειναι αλουμινενιο.

Μη ξεχνας οτι τα casetek εχουν το ιδιο body με τα thermaltake αρα και ιδια ποιοτητα (αν ειναι φτιαγμενα απο το ιδιο υλικο). Το να συγκρινεις δηλαδη Casetek με Tsunami ειναι το ιδιο με το να συγκρινεις Xaser 3 V1000 με Xaser V-Damier. Και τα 2 πολυ καλα, το καθενα με τα πλεονεκτηματα του (το πρωτο εχει χωρο, το δευτερο ειναι ελαφρυ λογω αλουμινιου και πιο εμφανισιμο).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.