Jump to content



Για τι κουτι να ψαξω;


princess

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

αμαν νασαι καλα soler γιατι που να παρω τηλεφωνο και να κανω παντομιμα για να καταλαβουν! (τελικα με κεφαλαια διαβαζεται πιο ευκολα).

jimmy.... το κουτι που λες παιδι μου παει 99 χωρις φπα.... αρχιζει να πλησιαζει το tsunami... Το αλλο γιατι ειναι φτηνοτερο; (Αυτο το πλαισιο πια, κατατοπιστικοτατο ειναι το site του, μεσα στη λεπτομερεια!)

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι να βγαίνει ο αέρας από το κουτί. Αναγκαστικά, από κάπου θα μπαίνει (αφού βγαίνει) συνεπώς σε ένα κουτί με πχ ένα μόνο case fan το καλύτερο είναι το fan αυτό να βγάζει αέρα παρά να βάζει.

Link to comment
Share on other sites

jimmy.... το κουτι που λες παιδι μου παει 99 χωρις φπα.... αρχιζει να πλησιαζει το tsunami... Το αλλο γιατι ειναι φτηνοτερο; (Αυτο το πλαισιο πια, κατατοπιστικοτατο ειναι το site του, μεσα στη λεπτομερεια!)

Ε δε σου είπα να πάρεις το κουτί που πήρα εγώ. Αλλά μάλλον ανήκουν στην ίδια σειρά οποότε σκέφτηκα οτι θα έχουν τον ίδιο σκελετό. Άλλωστε ούτε εγώ έδωσα όλα τα λεφτά που ζητάει....

Link to comment
Share on other sites

σαν hec δεν το ξερουν (το δοκιμασα σαν πιο ευκολο). Το θεμα ειναι οτι μαλλον ακριβοθωρητα ειναι και θα μου τη δωσει και θα καταληξω σε κανενα πλαισιο... Αληθεια με ολο αυτο το συρφετο που κουβαλαει πανω τι τροφοδοτικο λετε να παρω; (Ειπαμε, τρεις σκληρους, δυο floppy, cd, cdr, dvd, dvdr, εξι νομιζω usb συσκευες.. πρεπει να υπολογισω και τις Pci καρτες; Ελπιζω οχι!)

Link to comment
Share on other sites

σαν hec δεν το ξερουν (το δοκιμασα σαν πιο ευκολο). Το θεμα ειναι οτι μαλλον ακριβοθωρητα ειναι και θα μου τη δωσει και θα καταληξω σε κανενα πλαισιο... Αληθεια με ολο αυτο το συρφετο που κουβαλαει πανω τι τροφοδοτικο λετε να παρω; (Ειπαμε, τρεις σκληρους, δυο floppy, cd, cdr, dvd, dvdr, εξι νομιζω usb συσκευες.. πρεπει να υπολογισω και τις Pci καρτες; Ελπιζω οχι!)

Μην το περασεις στο ντουκου το θεμα κουτι...καλο ειναι να πας να τα δεις και τα δυο απο κοντα(εαν εισαι αναμεσα σε αυτα τα δυο)εγω απο το δικο μου ειμαι υπερευχαριστημενος π.χ(πηγα ψαχνοντας :003: )και βλεποντας αποφασιζεις.

Τωρα για τροφοδοτικο πιστευω πως ενα Tagan 480W ειναι οτι πρεπει και θα σηκωνει και μελλοντικες αναβαθμησεις:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικά τό e-shop τόφερε και δε τόφερε το hec, δηλαδη θα το φερει αν το φερει και κολοκυθια, χριστουγεννα ερχονται, εχετε δει το tsunami μου; ( Πανεμορφο είναι μηπως να παω το pc στο σαλονι να φαινεται; θα χαθει εδω πανω!). Βρεθηκα με ενα τροφοδοτικο της chieftec 420w, τι λετε να το κρατησω; Αυτο που εχει τωρα πανω ειναι ενα SinoTec 375 (οχι οτι δεν εχει βγει σκυλι μαυρο βεβαια).

Link to comment
Share on other sites

τελικά τό e-shop τόφερε και δε τόφερε το hec, δηλαδη θα το φερει αν το φερει και κολοκυθια, χριστουγεννα ερχονται, εχετε δει το tsunami μου; ( Πανεμορφο είναι μηπως να παω το pc στο σαλονι να φαινεται; θα χαθει εδω πανω!). Βρεθηκα με ενα τροφοδοτικο της chieftec 420w, τι λετε να το κρατησω; Αυτο που εχει τωρα πανω ειναι ενα SinoTec 375 (οχι οτι δεν εχει βγει σκυλι μαυρο βεβαια).

Το tsunami πηρες τελικα?????

Link to comment
Share on other sites

Ναί, δέν πάει στά κομμάτια ἄς τοῦ κάνω τοῦ ἔρμου ἕνα καλό δῶρο γιά Χριστούγεννα! Τόσα ἔχει τραβήξει στά χεράκια μου! (Βέβαια γιά οἰκονομία τροφοδοτικό βρῆκα διά τῆς πλαγίας ὀδοῦ γιαυτό ἔχω τίς ἀμφιβολίες μου....). Μά εἶναι ἕνα κουκλί (μέ βλέπω νά τό τρίβω ὅλη μέρα γιά νά μήν ἔχει δαχτυλιές, το πῆρα καί μαῦρο τρομάρα μου!)

Link to comment
Share on other sites

Μά εἶναι ἕνα κουκλί

So true.....

το πῆρα καί μαῦρο τρομάρα μου!

Μεγιστο λαθος!!!!!! Γι αυτο το πηρα ασημενιο! Και γω τον πρωτο μηνα το χα ξεφτιλισει το πανακι του! Απο γκρι ειχε γινει ασπρο(εχω και σκονη στο δματιο μου γενικα ..)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εἶδε ὁ ἄντρας μου το ἀσημένιο στή φωτογραφία ἄρχισε νά τό λέει "δίπορτο ψυγεῖο μέ ντιζάιν inox" μοῦ ἔκανε τά νεῦρα μανταλάκια (το παράγγειλες το ψυγεῖο;βγάζει παγάκια;Πόσων ἀστἐρων εἶναι ὁ καταψύκτης;Ε, ἄει σιχτίρι πιά!). Τώρα δέν πρέπει νά πάρω καί μιά ἀναλογη ὀθονίτσα κι ένα πληκτρολογιάκι;(αὐτό ἦταν, τώρα θά μέ σκοτώσει).

Γιά το τροφοδοτικούλι δέ λέτε τίποτα, κι αὔριο θά τό στήσω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τροφοδοτικουλι Enermax 470Noisetaker με κλειστα ματια. Tsumami & Enermax ειχα και γω.

Οθονη ελα να χαζεψεις την 19αρα tft L1920PT που ταιριαζει χρωματικα να παθεις το εγκεφαλικο...

I hate to admit αλλα ο admin εχει δικιο :003: :003:

Link to comment
Share on other sites

spresv το τροφοδοτικό τό ἔχω ἥδη ἁπλά δέν εἶμαι καί πολύ σίγουρη (ἔβαλα ἕνα chieftec στή βαφτιστήρα μου καί τό καλοκαίρι ἕγινε bbq στά καλά καθούμενα!). Lino ἐγὠ νά ἔρθω νά τή χαζέψω γιά να φᾶς τά κόλλυβα μετά πού θά μέ σκοτώσει ε; Λιχούδη! (Μήπως νά βάψω τήν ὀθόνη;Τό πλαστικό ἐννοῶ.. Καί κείνες τίς μαύρες προσόψεις ποῦ τίς ἔχει κρυμμένες το e-shop; Διότι ἄν άνοίξει τό πορτάκι θά εἶναι κομμάτι καραγκιόζ-μπερντές!)

Καλά τό πλαινό του εἶναι ἄπαιχτο! Κοίτα πού στά γεράματα ἐρωτεύτηκα ἔνα κουτί ἡ γυναίκα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.