Jump to content



Για τι κουτι να ψαξω;


princess

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Επ ευκαιρεία του θέματος με το κουτί θέλω να ρωτήσω κάτι.Έχω πάρει εδώ και μερικούς μήνες ένα κουτί chieftec και ενώ λέει στη σελίδα του Πλαίσιο ότι υπάρχει δυνατότητα να συνδέσεις front usb εγώ δεν την έχω δει πουθενά...Ξέρει κάποιος κάτι;Επίσης λέει ότι έχει 2 θέσεις για σκληρό δίσκο,αλλά αν βάλω εκεί που μπένει ο δίσκος 2 δίσκους θα είναι ο ένας επάνω στον άλλον.Θα υπάρξει πρόβλημα;

Το μοντέλο είναι το:CHIEFTEC FULL ATX DX-01 ΜΑΥΡΟ

post-727-1442173830,751_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασικά neat ίσως θα μπορούσες να κοιτάξεις και το site της μαμάς chieftec ή κάπου αλλού.Ή απλά να ψαχουλέψεις λίγο.Επίσης ρε σόλερ μερικές φορές βγάζεις μάτι άσχετα με το αν έτσι γράφεις κανονικά ή σου ξεφεύγουν.Παράλληλα ο άνθρωπος έχει και τα διπλάσιά σου χρόνια.

Κάπου στη μέση ίσως να είμαστε όλοι πιο ήρεμοι.Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας δεν γραφω ετσι....

Και δευτερον δεν τον εβρισα ουτε τον προσβαλα...

Αντιθετα αυτος μου "την ειπε" για το ορθογραφικο...

Εαν καθομασταν να κανουμε παρατηρισεις για τα ορθογραφικα τοτε σε καθε ποστ θα υπηρχε απο κατω ενα αλλο που θα ελεγε....εεεε αυτο δεν γραφεται ετσι...

Ελεος δλδ....

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛΟΛΟΛΟΛ σλν

Με το Γιωργάκη με έβαλες να παίζω???Χάθηκε ένας Ντένζελ???

Σόλερ, μια μικρή προσπάθεια ρε παιδί μου,σχολείο πας ακόμη αν δεν κάνω λάθος. Δεν μπορεί να μη σε ενοχλεί να βλέπεις τόσο χοντράδες .Δηλαδή είναι φορές που λέω αποκλείεται να μην ξέρει πώς γράφεται το ρήμα ας πούμε ή το τρίτο ενικό αλλά ακόμη κι έτσι σκοτώνει.Τέσπα μωρέ ας μην χαλάμε το θέμα της princess

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛΟΛΟΛΟΛ σλν

Με το Γιωργάκη με έβαλες να παίζω???Χάθηκε ένας Ντένζελ???

Σόλερ, μια μικρή προσπάθεια ρε παιδί μου,σχολείο πας ακόμη αν δεν κάνω λάθος. Δεν μπορεί να μη σε ενοχλεί να βλέπεις τόσο χοντράδες .Δηλαδή είναι φορές που λέω αποκλείεται να μην ξέρει πώς γράφεται το ρήμα ας πούμε ή το τρίτο ενικό αλλά ακόμη κι έτσι σκοτώνει.Τέσπα μωρέ ας μην χαλάμε το θέμα της princess

Βασικά δεν κάνεις λάθος...ακόμα στα θρανία...

Τώρα τα ορθογραφικά προέρχονται από δυο πράγματα...το ένα είναι ότι για πολύ καιρό έγραφα greeklish...και ακόμα μου είναι δύσκολο να τα ξεπεράσω...αλλά επίσης και η βιασύνη...λόγο του ότι δεν υπάρχει και πολύς ελεύθερος χρόνος...και υπάρχει μεγάλος αριθμός threads που πρέπει να διαβαστούν...Επόμενος το θεωρώ λίγο φυσικό να γίνονται μερικά χοντρά λάθη...

Εξ' αλλού υπάρχει και ο έλεγχος ορθογραφίας.... :082:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά neat ίσως θα μπορούσες να κοιτάξεις και το site της μαμάς chieftec ή κάπου αλλού.Ή απλά να ψαχουλέψεις λίγο.Επίσης ρε σόλερ μερικές φορές βγάζεις μάτι άσχετα με το αν έτσι γράφεις κανονικά ή σου ξεφεύγουν.Παράλληλα ο άνθρωπος έχει και τα διπλάσιά σου χρόνια.

Κάπου στη μέση ίσως να είμαστε όλοι πιο ήρεμοι.Τι λέτε?

Πριν κάνω post κοίταξα στη σελίδα της εταιρείας και κατέβασα ένα pdf με οδηγίες,αλλά όπως τό είδα μου φάνηκαι ότι πρέπει να αγοράσω κάποιο προαιρετικό εξάρτημα.Την "τρύπα" την είχα δει,δεν ήξερα για πιο λόγο είναι αλλά ούτε είχα και την ανάγκη να "βγάλω" μια usb όταν το αγόρασα.Τώρα που τη χρείαστηκα ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

To ΗΕC 6A19 το φέρνει πλέον και το e-shop αλλά ακριβά (€53) ενώ μπορείς να να το βρεις στην Αθήνα με €45.

Το 6919 κοστιζει περίπου €75.

Δες καλύτερα προς ramshop (47Ε) και αλλού (Στουρνάρη μεριά)...

:009: Κάποτε δεν έβρισκες καλύτερες τιμές από αυτές του eshop, αλλά σε λίγο καιρό όπως φαίνεται δεν θα βρίσκεις χειρότερες...

Link to comment
Share on other sites

6A19 η 6919; Παναθεμα με δε μπορω να βρω σωστες φωτο, να δω τις διαφορες.... Τωρα που πηρα αποφαση οτι θα λυνω και θα δενω δυο φορες, λεω να το ψαξω.... Βλεπω οτι ειστε ολοι ευχαριστημενοι που σημαινει οτι κι απο ανεμιστηρια και τετοια θαναι οκ φανταζομαι... Και μαλλον πρεπει να παιρνει πανω απο τρεις σκληρους για να μην γινονται πιττα ο ενας πανω στον αλλο (τωρα που εννοησα τι ακριβως εννοει το δικο μου κουτι οτι παιρνει τρεις δηλαδη! καλυτερα να τον βαλω χυμα στο πατωμα του κουτιου τον τριτο!)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.