Jump to content



Διάγραμμα λειτουργίας μητρικής


y3k

Recommended Posts

Η χαρτογράφηση της καθυστέρησης θα το έλεγα εγώ…

Φανταστείτε σε ένα τέτοιο φορτωμένο σύστημα τα κολλήματα και bottleneck που θα τραβάει…

Άντε να δούμε και αυτό το nf4 θα βγει επιτέλους…!!!

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια διαγράμματα βρίσκεις εύκολα σε manuals, reviews, και τις σελίδες των κατασκευαστών chipsets.

π.χ. Από το site της VIA για το K8T800Pro:

k8t800pro_blkdiagram.jpg

Αλλά το παραπάνω διάγραμμα τι αντιπροσωπεύει y3k?

Είναι απλά κάποιο διάγραμμα που έφτιαξες για όποιον ενδιαφέρεται ή κάποια εργασία ίσως?

Link to comment
Share on other sites

και η μητρική σου μια απο τα ίδια είναι, by the way εάν σου τρώει κόλλημα κτλ, εμένα δεν έχει κανένα κόλλημα. :094:

Hay man, μην εξάπτεσαι, δεν εννοούσα τη δική σου μητρική, έκανα απλά ένα σχόλιο για το ότι έχουμε κολλήσει στην απαρχαιωμένη αυτή τεχνολογία και είναι καιρός οι κατασκευαστές να κάνουν κάτι γι αυτό. Με το nf4 και τα καινούρια των VIA, Intel, πλέον και ATI chipsets (με PCIe κλπ) πιστεύω να δούμε σημαντική βελτίωση…!!!

Δεν ξέρω αν έχεις δει σχεδιαγράμματα από server boards αλλά εκεί φαίνεται η διαφορά και το πόσο πίσω είναι τα desktop…!!! :beerchug:

:006:

Link to comment
Share on other sites

1. den ime man

2. to sxima to ekana gia kapious pou den exoun manual ths m/b h de 3eroun na briskoun ayta apo sites

3. den e3aptome....

:046:

Διορθωσε το ποστ σου σε Ελληνικα. Βασικα δεν πολυκαταλαβα το λογο υπαρξης του thread.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.