Jump to content



YAMADA DVX-6700 ... (ήρθαν και επεξεργάζονται)


apotsi

Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

σε μερικα λεπτακια θα το εχω στα χερια μου και οπως καταλαβαινετε θα φαει ....

λοιπον εχω ηδη ετοιμαστει αλλα εχω και εγω καποιες αποριες κατεβασα το Yamada6700_1253_V3_Mtz που λεει οτι υποστηριζει ελληνικα και αγγλικα

και το αντιστοιχο απο το site του kronos . Ομως σε μεγεθος εχουν διαφορα 23 Mb με το πρωτο να ειναι 24 mb και το αντιστοιχο moddαρισμενο απο τον kronos να ειναι 1Mb . Γιατι τοσο μεγαλη διαφορα ?

H μονη διαφορα τους ειναι οτι ο kronos προσθετει ελληνικο menu ?

Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι έχω δει μέχρι τώρα, το καλύτερο είναι το P.Y.P.S v1 με Ελληνικό μενού (v 20050202) από το site του Kronos911.

Δοκίμασέ το. Είναι ουσιαστικά συνδιασμός του v1 και v3. Έχουν πάρει τα καλύτερα χαρακτηριστικά (μέγεθος υποτίτλων, maximum characters 124, packed bitstream) και τα έχουν βάλει σε ένα....

Περισσότερες πληροφορίες εδώ

http://pyps.aventurahost.net/yamada6700_more.html

Link to comment
Share on other sites

Και ένα quote από εδώ

THE SUMMARY OF OFFICIAL FIRMWARES:

Packed Bitstream nvop ( bvop=2)

V1 it is solved

V2 it is NOT solved

V3 it is NOT solved

.sub out of sync

V1 it is NOT solved

V2 it is solved

V3 it is solved

the number of the characters / subtitle

V1 60 in 2 lines

V2 60 in 2 lines

V3 124 in 3 lines

Disappering subtitles when using XviD,Divx + ac3 avi's

V1 it is solved

V2 it is NOT solved

V3 it is solved

Problems with fast formarding

V1 it is NOT solved

V2 it is solved

V3 is is solved

Conclusion:

V3(pre) seems to be perfect except packed bitstream support.

Link to comment
Share on other sites

σε μερικα λεπτακια θα το εχω στα χερια μου και οπως καταλαβαινετε θα φαει ....

λοιπον εχω ηδη ετοιμαστει αλλα εχω και εγω καποιες αποριες κατεβασα το Yamada6700_1253_V3_Mtz που λεει οτι υποστηριζει ελληνικα και αγγλικα

και το αντιστοιχο απο το site του kronos . Ομως σε μεγεθος εχουν διαφορα 23 Mb με το πρωτο να ειναι 24 mb και το αντιστοιχο moddαρισμενο απο τον kronos να ειναι 1Mb . Γιατι τοσο μεγαλη διαφορα ?

H μονη διαφορα τους ειναι οτι ο kronos προσθετει ελληνικο menu ?

Hello πέδες

Για το μέγεθος έχω να σας πω ότι στα αρχεία μου δεν γουστάρω τα dummys γιατί οπός λέει και η λέξη είναι χαζά αρχεία. Απολαύστε το 6700 όσο μπορείτε γιατί κυκλοφορεί η φήμη ότι η Yamada έκανε πάλη το θαύμα της. 6700 game over άρα και το official support της. Αλλά θα υπάρχουνε πάντα «καλά παιδιά» για το unofficial support.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ζητείτε

6700 πειραματόζωο για νέες εκδόσεις λογισμικού με ελληνικό και μη μενού.

Θα προτιμηθούνε αυτοί που μπορούνε να φτιάξουνε ή έχουνε

συριακή σύνδεση με Η/Υ

Όσοι ενδιαφέρονται παρακαλούνται να επικοινωνήσουνε μαζί μου

μέσου της φόρμας σχολίων που έχω στην σελίδα μου

Με εκτίμηση kronos911

Link to comment
Share on other sites

σχετκα με τους υποτιτλους, μπορει το 6700 να παιξει idx+sub αρχεια ή πρεπει να τα μετατρεψω σε srt? επισης, αν σε 1 folder του dvd βαλω το εργο με τους αγγλικους υποτιτλους θα μπορω αργοτερα να προσθεσω και τους ελληνικους στο ιδιο folder?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορεί να παίξει τέτοιους υπότιτλους. Δεν χρειάζονται μετατροπή.

Μπορείς να το κάνεις και το δεύτερο. Ο τρόπος (τουλάχιστον στο firmware του kronos911) αλλάζοντας λίγο το όνομα του αρχείου του υπότιτλου.

Δηλαδή... έχεις την ταινία Movie.avi. Μπορείς να έχεις τον υπότιλο Movie.el.srt & Movie.en.srt και από το πλήκτρο subtitles να αλλάζεις τους υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.