Jump to content



AMD Athlon™ 64 FX-55 Processor. Λέει???


beisnikos_spi

Recommended Posts

Oχι και για πεταμε καλε!!!

Αν καποιος τα διαθεσει εκει το αποτελεσμα και οι επιδοσεις θα τον δικαιωσουν!

Άραγε νιώθει δικαιωμένος κάποιος που έδωσε 700+ euro για cpu πρόπερσι-πέρισι και βλέπει σήμερα να του ρίχνει και ο τελευταίος noobooλας που παίρνει Α64?

Πολλά χρήματα παλικάρι και όντως για πέταμα. Δές κάθε πότε αλλάζεις cpu και κρίνε βάσει απόδωσης/τιμής...

Link to comment
Share on other sites

Οντως ο επεξεργαστης αυτος κανει τρομερα πραγματα αλλα γιατι να μην παει καποιος σε εναν 3500+ 939 να του κανει λιγο o/c και μεινει ευχαστημενος και το σημαντικο χωρις αδειες τσεπες...

Link to comment
Share on other sites

Οντως ο επεξεργαστης αυτος κανει τρομερα πραγματα αλλα γιατι να μην παει καποιος σε εναν 3500+ 939 να του κανει λιγο o/c και μεινει ευχαστημενος και το σημαντικο χωρις αδειες τσεπες...
Ούτε κάν 3500+ Γιάννη, μακριά. Εδώ βλέπω 3000+ριδες να πηγαίνουν εξ ίσου ψηλά. Το core είναι το ίδιο, το PR+ και τον multi αλλάζει μόνο η AMD (ο 3200+ έχει και το πιο ζυγισμένο 10x)....λίγο ψάξιμο θέλει να βρείς ένα καλό step και τοτε ναί...θα δικαιωθείς.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε κάν 3500+ Γιάννη, μακριά. Εδώ βλέπω 3000+ριδες να πηγαίνουν εξ ίσου ψηλά. Το core είναι το ίδιο, το PR+ και τον multi αλλάζει μόνο η AMD (ο 3200+ έχει και το πιο ζυγισμένο 10x)....λίγο ψάξιμο θέλει να βρείς ένα καλό step και τοτε ναί...θα δικαιωθείς.

Απλα πρεπει να ειναι winchester και οχι Newcastle :p:P:P Eιπα 3500+ οποτε με το o/c να φτανει χωρις ζορια τον fx (αν γινεται...)

Link to comment
Share on other sites

Άραγε νιώθει δικαιωμένος κάποιος που έδωσε 700+ euro για cpu πρόπερσι-πέρισι και βλέπει σήμερα να του ρίχνει και ο τελευταίος noobooλας που παίρνει Α64?

Πολλά χρήματα παλικάρι και όντως για πέταμα. Δές κάθε πότε αλλάζεις cpu και κρίνε βάσει απόδωσης/τιμής...

Θα συμφωνησω μαζι σου φιλε μου Κλεανωρ.

Οντως ειναι πολλα τα λεφτα!!!!

3000+ ή 3200+ το πολυ.

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην παει καποιος σε εναν 3500+ 939 να του κανει λιγο o/c και μεινει ευχαστημενος και το σημαντικο χωρις αδειες τσεπες...

Καλα ρε παιδια αλλα πιστευετε οτι υπαρχει ανθρωπος που σκεφτεται σοβαρα την λυση του FX και μετα την αγορα του θα μεινει με αδειες τσεπες?? Τι ειναι αυτα που λετε? Δηλαδη οποιος δινει 700+ ευρω σε επεξεργαστη, μετα πειναει ολο τον υπολοιπο μηνα?? Εχει αλλα 1500 για καρτες γραφικων και μνημες και αλλα 3000 για μονιτορ και οταν βγαινει για ενα ποτο ανοιγει 5 μπουκαλια καβατζα μηπως και διψασει!!

Τωρα αν υπαρχει κανας κακομοιρης που μαζευει 6 μηνες λεφτα για να παρει FX, ειναι τουλαχιστον ΣΙΓΟΥΡΟ οτι δεν θα μπει να ρωτησει σε φορουμ, "αξιζει ο FX? Λεει τιποτα?" Ξερει τι κανει και το εχει ψαξει!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όσοι έχουν καλό αμάξι έχουν και φράγκα απο πίσω? Εγώ βλέπω τις μάντρες απο τις κατασχέσεις να γεμίζουν. Δεν θα μου έκανε εντύπωση να δώ κάποιον να παίρνει FX και μετά να μην έχει φράγκο ούτε για 1 μπύρα...

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλεω... ΑΝ υπαρχει τυπος που παιρνει FX και δεν εχει λεφτα για μια μπυρα τοτε μαλλον ξερει τι παιρνει και γιατι το παιρνει και δεν χρειαζεται καποιον να του πει "παρε 3000+, ειναι το ιδιο" Αν παλι ειναι αυτο που λες... δεν εχει λεφτα για μπυρα, δεν εχει ιδεα τι ειναι υπολογιστης και θελει και FX (πιθανως για μοστρα).... εεεεεεεε τι να κανουμε υπαρχουν και μλκ σε αυτο τον κοσμο! Δεν θα τους σωσουμε ολους!!

Παρεπιπτωντος με το αμαξι εχει νοημα να το παρεις για μοστρα

"Εχω και καμπριο! παμε μια βολτα?? Τα σουβλακια που θα φαμε να τα πληρωσουμε μισα μισα γιατι ακομα πληρωνω 500 ευρω δοση""

Τον FX τι μοστρα να κανεις??

"Εχω και FX! παμε μια βολτα??"

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λέτε και οι 2 , υπάρχουν και τύποι που παίρνουν 6800ultra , γιατί την πληρώνει ο μπαμπάς , όπως και τύποι που παίρνουν κάμπριο γιατί το πληρώνει ο , ποιός άλλος ? ο μπαμπάς [δεν μας πέφτει λόγος βέβαια]

Το θέμα είναι πώς για να πάρεις Fx η κάτι αντίστοιχο της ΙΝΤΕΛ πρέπει να έχεις κάποιο σκοπό πολύ σοβαρό [θέλω να είμαι πρώτος και θέλω τώρα] , είδικά αν δεν κάνεις clock άστα να πάνε ..... Ο συγκεκριμένος Cpu της Αμδ έχει βγεί για πολύ συγκεκριμένο κοινό , άσχετα που ζούμε σε ελεύθερη χώρα και όποιος τα σκαει το παίρνει ,.

Είναι σαν να πάρω μια R1 Η cbr1000rr , H Agusta Mv Lol και να πηγαίνω πίτσες. :026: .

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτωντος με το αμαξι εχει νοημα να το παρεις για μοστρα

"Εχω και καμπριο! παμε μια βολτα?? Τα σουβλακια που θα φαμε να τα πληρωσουμε μισα μισα γιατι ακομα πληρωνω 500 ευρω δοση""

Τον FX τι μοστρα να κανεις??

"Εχω και FX! παμε μια βολτα??"

Όχι ένταξη αλλα μπορείς να κανεις το άλλο :

User 1<<Έχεις pc ρε συ?>>

User 2<<Ναι έχω>>

user 1<<Τι είναι?>>

User 2<<’θλον 64 στα 3000 >>

User 1<<Σοβαρά και γω ρε φιλε!!!>>

User 1<<Έχεις pc ρε συ?>>

User 2<<Ναι έχω>>

user 1<<Τι είναι?>>

User 2<<Αστο φιλε.......>>

δεν ξέρω αν καταλάβατε τι διαφορα στις 2 αυτές συζητήσεις αλλα για μένα λέει πολύ ο η αγορά ενός fx "ακομηξ" και αν εγώ βιάστηκα και πήρα τον 4000 (αν και σε επιδόσεις σε κάποια μπέικης δεν είδα και παρα πολύ διαφορα αλλα ας όψεται η λαιμαργία ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ένταξη αλλα μπορείς να κανεις το άλλο :

User 1<<Έχεις pc ρε συ?>>

User 2<<Ναι έχω>>

user 1<<Τι είναι?>>

User 2<<’θλον 64 στα 3000 >>

User 1<<Σοβαρά και γω ρε φιλε!!!>>

User 1<<Έχεις pc ρε συ?>>

User 2<<Ναι έχω>>

user 1<<Τι είναι?>>

User 2<<Αστο φιλε.......>>

δεν ξέρω αν καταλάβατε τι διαφορα στις 2 αυτές συζητήσεις αλλα για μένα λέει πολύ ο η αγορά ενός fx "ακομηξ" και αν εγώ βιάστηκα και πήρα τον 4000 (αν και σε επιδόσεις σε κάποια μπέικης δεν είδα και παρα πολύ διαφορα αλλα ας όψεται η λαιμαργία ;)

Αν εχει Α64 3000+ και το εχει στα 2.8 με καμια 310 ΗΤΤ και turbates μνημες θα ριχνει στα αυτια του FX αν ειναι στα default........

Ο FX ειναι γι αυτους που ξερουν τη αγοραζουν και τη θα το κανουν,να παρεις FX-55 για να το εχεις στα default ειναι τραγικο,να παρεις FX-55 γιατι εχεις το Prometeia να περιμενει και τραβας bench ολη μερα το καταλαβαινω.

Δημοκρατια εχουμε ο καθενας χαλαει τα λεφτα του οπως θελει και μενα μου περασε αυτη η σκεψη για FX-55 αλλα μου εδωσα μια σφαλιαρα και ηρθα στα ισα μου τα 830 euro ειναι πολλα για CPU oσο γρηγορη και να ειναι και ειδικα αν με πολυ λιγοτερο μπορεις ανετα να την ξεπερασεις...........

O 4000+ ειναι o FX-53 κλειδωμενος οποτε μπορεις να λες αυτο στους φιλους σου.......... :040: :040: :040: :040:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ακριβώς αυτό. Αν έχεις κάνα prommie και bencάρεις, αν θέλεις να είσαι κορυφαίος σε νούμερα, αν θέλεις να τον έχεις στα όριά του και αν φυσικά έχεις την οικονομική άνεση να τον αγοράσεις όλα καλά. Αν δεν ισχύει κάτι από τα παραπάνω ή δεν καίγεσαι και για benches τότε με ένα καλό Winnie (π.χ. 3500+ ή ακόμη και κάποιο μικρότερο) με καλή ψύξη και καλές μνήμες ( 3700/4000 ) είσαι καλυμμένος και θα οβερκλοκάρεις και καλά.:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.