Jump to content



ocz<2-3-2-5>tccd e-shop


Atari[Xp+]

Recommended Posts

Παιδιά βρήκα αυτές τις μνημούλες στο e-shop .

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554901

Απο διάφορα τεστ που διάβασα

1ον. έχουν samsung tccd.

2oν. Πάνε 240 stock και με ρεύμα περνάνε τα 250+

3ον. Οι δικές μου σταματάνε στα 228~ 230~ μαχ.

Επειδή ούτως η άλλως χρειάζομαι μνήμες αυτό το διάστημα, μιάς και οι twinmos μου είναι 2Χ256 με αποτέλεσμα ότι game και να παίζω οι μνήμες κρατάνε το πισι πίσω επειδή κάνει συνέχεια cache ο HD.

2Χ512 ocz 3200 με tccd λοιπόν κοστίζουν 250 ευρά τελική. Να τις αγοράσω ?

post-1135-1442173977,1333_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση θα την κάνεις έτσι και αλλιώς στο 1GB.

Αν πιστεύεις ότι το 1:1 και ίσως τα χαμηλά timmings είναι αναγκαία να τις πάρεις. Έτσι και αλλιώς κάποια χρήματα θα τα καλύψεις από την πώληση των παλιών.

Από εκεί και πέρα 1GB σήμερα παίρνεις και με 150€ αν και CL3. Έχοντας αυτό σαν αφετηρία ξεκίνα τον συλλογισμό σου να δεις αν αξίζει να δώσεις τα 100€ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Οι revision 2 μονο εχουν TCCD & brainpower pcb. Εαν ειναι rev1 θα παρεις ενα σετακι με ωραιοτατα micron τσιπακια που δεν πανε βημα. Μονο εαν παει καποιος στο ιδιο το μαγαζι, και ζητησει να τις δει, και να τσεκαρει αν γραφουνε rev2 πανω στο αυτοκολλητακι.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και γώ αυτές έω η οποία δεν ξέρω τι chips φοράει αλλά έχει φτάσει 230 με 1:1 και πολύ παραπάνω με 3-3-3-10 ...κάπου 265..από ότι θυμάμαι..

Οι οποίες όμως είναι REV 1.1 ....από το eshop φυσικά (αγορασμένες κάπου Σεπτέμβριο)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Οι revision 2 μονο εχουν TCCD & brainpower pcb. Εαν ειναι rev1 θα παρεις ενα σετακι με ωραιοτατα micron τσιπακια που δεν πανε βημα. Μονο εαν παει καποιος στο ιδιο το μαγαζι, και ζητησει να τις δει, και να τσεκαρει αν γραφουνε rev2 πανω στο αυτοκολλητακι.

Aν τους πάρω τηλ . αυριο το πρωί δεν θα μπορουν να μου πούνε ? Να πάω ο ίδιος λίγο χλωμό αφου ,,, επαρχία.

Αυτην την στιγμή πάντως έχω βάλει 1gb [2Χ512] επάνω δοκιμαστικά noname, το οποίο πάει 230 dual chanel 1T. :039:Τέρμα το φαινόμενο hd cache :039: ενώ σε βαριά προγράμματα [doom3-hl2 κλπ] κάνεις quit και το πισι βγαίνει στα win σε 0.5 sec. ενω πριν ξεφόρτωνε ο HD κανα 5 δευτερα και μετά εβγαινε στα windows [με 2Χ256],. και γενικά το πισι φορτώνει-ξεφορτώνει προγράμματα με την ίδια ελαφροτητα που κάνεις πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.