Jump to content



Eπανεκινησης Συνεχεια??? Ηelp!


niodadd

Recommended Posts

οταν κανει restart μηπως κλάσματα του δευτερολεπτου νωρίτερα ακους το δίσκο να σβήνει και στη συνεχεια να αργει λίγο να ξεκινήσει?

αν ναι ειναι σίγουρα τροφοδοτικό αδυνατει να δώσει τάσεις. Ετσι μου εκανε και εμενα το πρωιν tagan 480....

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερος τρόπο να ξετρυπώσεις τον προδότη είναι να κολλήσεις με μονωτική τους ακροδέκτες του πολυμέτρου σου σε μία τάση και να κοιτάς την οθόνη, οποιοδήποτε παίξιμο με ή και χωρίς επανεκκίνηση είναι καταδικαστικό.Άσε τα τάνγκα και πάρε Q-Tec

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προβλημα μεγαλωνει μεχρι να ξεκινησουν τα win κανει πεντε φορες restart.Μαλλον πρεπει να ειναι το τροφοδοτικο.τι τροφοδοτικο προτεινετε γιατι εγω ειμαι ψιλοασχετος?Πηρα μεσα απο το τροφοδοτικο εναν καλωδιο με 4 pins το συνδεσα σε ενα πολυμετρο το εβαλα στο V- στο 20(ελπιζω να το κανα καλα) η ταση παιζει και με επανεκινηση του συστηματος (κανονικη) απο 6,69 εως 6,78 και σε αδρανεια 6,75-6,76-6,77 :102: :017:

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτή που μετράς είναι η 7άρα είναι χαμηλούτσικα.Αν είναι η 12άρα ΛΟΛΛΛΛΛ.

Ούτως ή άλλως όπως τα λες το θέμα βρωμάει τροφοδοσία.

ΕΝΤΙΤ

Δε φαίνονται άσχημες τάσεις αλλά μέτρα και σε αναμονή και σε πλήρες φορτίο και προσπάθησε να κοιτάς το πολύμετρο σε κάποια επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε ... το πιο πιθανό είναι το τροφοδοτικό.

ΑΝ θες να το σιγουρέψεις , απενεργοποίησε κάποια εξαρτήματα όπως cd/dvd , καμμιά κάρτα pci κλπ και άστο με τα βασικά. Δες αν θα σου κάνει restart μετά από λίγο....Αν έχεις και κάποιο μόνιτορ της μητρικής ή το ΜΒΜ5 τότε παρακολούθα τις διαφορές στην τάση. Ακόμα και σωστά να μην τις δείχνει τουλάχιστον αναλογικά θα μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα..

Link to comment
Share on other sites

και εγω με το tagan δεν ειχα ασχημες τασεις, ποτε δεν επεφτε κατω απο 19.92 se full load (και να δουλευουν ολα μα ολα τα εξαρτηματα) αλλα για καπιο λόγο δεν αντεχε...

Link to comment
Share on other sites

Σχόλιο δηλαδή σαν τι?

Ξέχνα τώρα το Tanga και πάρε κάνα σοβαρό τροφοδοτικό όπως ένα HEC ή ένα Enermax.

Tόσο απλά.

Συμφωνω απόλυτα και κλινω προς τα evermax.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το μυαλό μου στο τροφοδοτικο πηγε, reboot χωρις σφαλμα των windows ειναι συνηθος απο κακη τροφοδοσια... αν μπορεις βαλε ενα αλο τροφοδοτικο (το παλιο σου ισος) για δοκιμη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.