Jump to content



Stock και Πλαίσιο


leros2004

Recommended Posts

ζαίμη είναι, το στενό πάνω απ'το πλαίσιο στουρνάρα, στον πρώτο όροφο.

η δικιά μου εμπειρία κακή, γιατί πήγα να δω για μητρική amd με sdram που ήθελα, και

μου έλεγε ότι το socket a καταργείται, το ίδιο και το socket 478 και άλλα τέτοια φίδια,

λες και πήγα στο στοκατζίδικο να μάθω τι γίνεται στην αιχμή των μικροεπεξεργαστών!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aristos87

Η δικές μου εμπηρίες αψογες! 'Εχω πάρει :

3 x Αlbatron KX400-8X

1 x Asus A7N8X

1 x Asus A8V για Α64

2 Τv tuner

1 modem

Και δίαφορα άλλα ψιλά... Παντως δουλεύουν όλα τέλεια... :D

Απο ζαίμη τα έχεις ψωνίσει ?

Βασικά ψάχνω για κάρτα γραφικών

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από leros2004 [Σήμερα, στις 00:33]

Ξέρετε αν υπάρχει και στη μεταμόρφωση ???

Υπαρχει και μεταμορφωση stock στον 2ο ή 3ο οροφο ειναι αλλα δεν εχει και ιδιαιτερη ποικιλια. μονο laptop και κατι ψιλοπραγματα εχει μπολικα(εξωτερικα κουτια για σκληρους κτλ). Για να πετυχεις κατι αλλο καλο πρεπει να εισαι πολυ κ*λοφαρδος. Επισης τα περισσοτερα δεν ειναι τιμολογημενα και πρεπει να περιμενεις να περασουν απο "εκτιμηση αξιας" οπως μου ειπε ο πωλητης.

Παντως δεν χανεις και τιποτα να περασεις μια βολτα.

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου εμπειρία απο ζαιμη το καλοκαίρι:

-Σκληρούς έχετε;

-Φίλε οι σκληροί αν είναι χαλασμένοι αντικαθίστανται και πωλούνται ως καινούργιοι.

Μάλλον όλα είναι απο RMA στην καλύτερη περίπτωση.

Κατα την γνώμη μου πόλλα απο αυτά που έχουν εκεί είναι επιστροφές και επειδή δεν μπορούν να τα πουλήσουν ως καινούργια τα βάζουν στο stock

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από panos2k

Η δικιά μου εμπειρία απο ζαιμη το καλοκαίρι:

-Σκληρούς έχετε;

-Φίλε οι σκληροί αν είναι χαλασμένοι αντικαθίστανται και πωλούνται ως καινούργιοι.

Μάλλον όλα είναι απο RMA στην καλύτερη περίπτωση.

Κατα την γνώμη μου πόλλα απο αυτά που έχουν εκεί είναι επιστροφές και επειδή δεν μπορούν να τα πουλήσουν ως καινούργια τα βάζουν στο stock

Αυτο που εννοουν ειναι οτι οι σκληροι ειναι Refurbised.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να γίνει σύστημα αυτό... ΠΧ... αγοράζω μια vga... 10 ευρώ, κάνω οτί χάλασε την πάω πίσω τσιμπάω μια άλλη.

Παώ μετά απο 2 μέρες στην μεταμόρφωση και την ξανά τσιμπάω 5 ευρώ. ’ρα έχω 2 κάρτες αξίας 20 ευρώ στην τιμή των 15.

Δεν νομίζω να είναι τόσο βλάκες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tyxeros

Αυτο που εννοουν ειναι οτι οι σκληροι ειναι Refurbised.

Όχι δεν κατάλαβες, απλά τους χτυπημένους σκληρούς δεν μπορούν να τους πουλήσουν και τους στέλνουν στην maxtor, seagate, wd κλπ και τους καινούργιους που τους δίνουν τους πουλάνε σαν καινούργιους.

Ενώ τα motherboard πχ δεν τους τα στέλνουν πίσω σε κουτιά και δεν μπορούν να τα πουλήσουν σαν καινούργια και αν δείς εκεί (όταν πήγα τουλάχιστον δεν ξέρω για τώρα) έχουν motherboard χύμα το ένα πάνω στο άλλο που στην καλύτερη περίπτωση τους έχουν έρθεί απο αντικατάσταση καμμένων.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.