Jump to content



Pump Comparison


KTM

Recommended Posts

Αυτο το αρθρο ειναι αρκετα παλιο . Η διαφορα μεταξυ L30 και 1250 ειναι πραγματικα παρα πολυ μικρη . Μολις 0.5L/min .Αν δεις στην φωτο με το P-Q curves οι γραμμες και των δυο πηγαινουν μαζι μεχρι το τελος . Με μια καλυτερη μπορεις να φτασεις και τα 12L/min ! .

Δημητρη εγω θα σου προτεινα αν θελεις να αλλαξεις την 1048 με μια MC650 ή την Dangerden DD12V-D4 .

http://www.systemcooling.com/swiftech_rez-01.html

http://www.dangerdenstore.com/product.php?productid=36&cat=23&page=1

Link to comment
Share on other sites

E δεν εχουν και ελαχιστη διαφορα γυρω στα 20 ευρω η 1250 απο την L30 70ευρω και 50 αντιστοιχα!

Εγω παλι πιστευω πως μπορει η L30 να βγαινει ελεχιστα καλυτερη αλλα η 1250 ειναι ποιοτηκοτερη!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω δει ποτε L30 η 1250 βγαζει αρκετη ζεστα. Δεν μπορω να προσδιορισω ποση αλλα..αρκετη. Τωρα η hydor...ας μας πει καποιος που την εχει. Αν και πιστευω οτι βγαζει λιγοτερη. Οσο για την ποιοτητα, παντου πια ακουγεται οτι ..."1250 vs l30 σημειωσατε ασσο"...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

πηρα στην checkmate τηλεφωνο (μιας και απο το μαγαζι που την παραγγειλα μου λεγανε @@),τελικα δεν εχουν και θα φερνανε στις αρχες του μηνος(περιμενα 3 βδομαδες ηδη),εριξα και ενα καβγα και με το μαγαζι που τα ειχα παραγγειλει και τελειωσα.αγορασα μια L-20 απο εναν συνφορουμιτη και ηρεμησα.ελπιζω να αντεξει τα 2 μπλοκ που θα βαλω (cpu&gpu)

YΓ.σωληνες μου ειπαν απο την checkmate οτι δεν θα ξαναφερουν (ClearFLEX+Tygon) γιατι ειναι ακριβοι λεει!!!ΕΛΕΟΣ και εμεις τι θα βαζουμε λαστιχο ποτισματος?

παλι την λυση μου την εδωσε ο αγαπητος Skinny13,εισαι κορυφη φιλε:001:

Link to comment
Share on other sites

αγορασα μια L-20 απο εναν συνφορουμιτη και ηρεμησα.ελπιζω να αντεξει τα 2 μπλοκ που θα βαλω (cpu&gpu)

Σε ενα συστημα για ενα φιλο με transit, 11 cpu, Silverprop VGA και ενα τανκ γκουμουτσα η L20 δεν παραπονεθηκε καθολου. Και βασικα ειχα παραγγειλει L30 αλλα εγινε λαθος και ηρθε η L20. Προβλημα δεν ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα μπλοκ είναι από 11 ή Skinny λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Θα ψιλοζορίζεται, αλλά πιστεύω θα είναι οκ.

Με μπλοκ στο στυλ του Cascade ή του RBX, TDX κτλ, θα έχεις πρόβληματα με την L20 και 2 μπλοκ.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα μπλοκ είναι από 11 ή Skinny λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

και τα 2 μπλοκ εινα απο τον Skinny13 (CPU,VGA),σας ρωτησα για να εχω πληθωρα απο γνωμες,(ο Skinny13 ειπε οτι δεν θα εχω κανενα προβλημα παντως).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.