Jump to content



Ποια Κάρτα Γραφικών είναι καλύτερη απο τις 2???


tary2005

Recommended Posts

Ati 9600 PRO 256MB - 129 Euro

------------------

Nvidia Ge-force 5700LE 256MB - 125 Euro

Ρωτάω διότι πρόκειται να αγοράσω μία απο τις παραπάνω!!

Θέλω να μου απαντήσετε συγκρίνοντας και τις 2 κάρτες σε όλα τoυς τομείς.

Ευχαριστώ πολύ θα εκτιμήσω πολύ τις απαντήσεις σας...

Link to comment
Share on other sites

Με 140-150€ εγω σου προτινο Geforce 6600 διοτι ειναι πιο καινουργιο chipaki και εχει καινουργιους shaders κτλπ. Σαν αποδοση η 6600 με την 9600 απ οσο ξερω ειναι σχεδον ιδιες.Παντος στο διλημα που θετεις ψηφίζω κι εγω ΑΤΙ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή χωρίς καμία σκέψη να πάρω την ATI? η διαφορά τους είναι μεγάλη σε σύκριση γραφικών σε παιχνίδια και γενικά σε όλους τους τομείς???

Η 5700le είναι πολύ χειρότερη...

Μην το σκέφτεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Οντως, μεταξυ των 2 σαφως πρεπει να προτιμησεις την ΑΤΙ.

Αν ομως δωσεις λιιιιγα ευρω παραπανω και πας σε 6600GT καθαρισες για αρκετο καιρο και σαφως αξιζει μια τετοια κινηση απο το να παρεις εναν πιο παλιο πυρηνα.

Link to comment
Share on other sites

Με 140-150€ εγω σου προτινο Geforce 6600 διοτι ειναι πιο καινουργιο chipaki και εχει καινουργιους shaders κτλπ. Σαν αποδοση η 6600 με την 9600 απ οσο ξερω ειναι σχεδον ιδιες.Παντος στο διλημα που θετεις ψηφίζω κι εγω ΑΤΙ

Εχει δικιο για την 6600, δεν ειναι και τοσο μεγαλη η διαφορα που να μην αξιζει το καινουργιο chip της nVidia...!

Τωρα σχετικα με τις 2 αυτες καρτες ο λαος μιλησε.

Link to comment
Share on other sites

αν σε πρόλαβα άκου και τη γνώμη μου...παρατα τες και τις 2 και με 20 euro παραπάνω πάρε geforce 6600...αν τώρα δε μπορείς με ΤΊΠΟΤΑ να δώσεις 20-80 euro παράνω για 6600 η 6600 gt πάρε τις ολοκαίνουργιες 6200 με turbocache!!!!είναι πάμφθηνες και φυσικά νέας γενιάς!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστος NecroΔιαμονα.Η 6200 μετατρεπεται σε 66 με ενεργοποιηση pipelines και με πολυ λιγα λεφτα εχεις καλυτερες επιδοσεις απο αυτες που προτεινες.Για κοιτα λιγο εδω:http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=13237

Link to comment
Share on other sites

ολοκαίνουργιες 6200 με turbocache!!!!είναι πάμφθηνες και φυσικά νέας γενιάς!!!!!

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ TURBOCACHE....

Δεν ξέρω αν πρέπει να ξαναδιαβάσω reviews αλλά αν δεν κάνω λάθος σέρνονται σε πολλές περιπτώσεις.

Για κανονική 6200 δεν είμαι σίγουρος σε σχέση με μια 9600pro οπότε δεν λέω τίποτα...

Η 6200 μετατρεπεται σε 6600 με ενεργοποιηση pipelines και με πολυ λιγα λεφτα εχεις καλυτερες επιδοσεις απο αυτες που προτεινες.

Το ότι σε κάποια δουλεύει κάποιο mod δεν πάει να πει ότι δουλεύει σε όλες. Μάλιστα διαφορετικό rev της κάρτας ( διότι π.χ. η NVidia έτριξε τα δόντια στην ASUS ) μπορεί επίσης να μην επιτρέπει τέτοια κόλπα. Οπότε προσοχή στο τι θεωρείται δεδομένο.

Υ.Γ. 66-->6600 φαντάζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα πρότεινα κάποια με νέο chip, μάλλον 6600! Είναι σίγουρα καλύτερη από τις άλλες δύο!

Να ρωτήσω κάτι; Μήπως έχει κάνει κανείς overclock την απλή 6600 να μας πεί εντυπώσεις; Από ό,τι ξέρω πρέπει να κάνει πολύ καλό overclock!

Στην περίπτωση αυτή δε ξέρω και αν αξίζει να δώσεις τα 80 ευρώ που ζητάει παραπάνω η 6600GT...

Τί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και η 9600PRO είναι πολύ καλύτερη από την 5700LE αλλά θα συμφωνήσω κι εγώ με τα παιδιά για την αγορά μιας κάρτας με νεότερο τσιπάκι.

Μου φαίνεται ότι ήρθε η ώρα ν'αλλάξω κι εγώ τη δικιά μου :009:

Link to comment
Share on other sites

OK παίδες 100000000 thanks για τις γνώμες σας.. Με πείσατε και θα αγοράσω μια 6600 ελπίζω να τα σπάει η καρτούλα για τα λεφτά της..... δεν είμαι και τόσο φανατικός gamer αλλά όσο να'ναι όλο και κάποιο καινούργιο game κυκλοφορεί...........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.