Jump to content



Aquamark 3 Database :: Top 30 List


DJD

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Dagalidis [Σήμερα, στις 12:55]

Aμάν ποιά αυτά τα SLI βρε παιδί μου.....

Μας έχουν εκτοπίσει από την βάση για τα καλά.....

Προτείνω να βγεί μια Database αποκλειστικά για SLI όπως στο Xtremesystems.org.....;)

Λυπαμαι Dag αλλα δε συμφονω.Με αυτο το σκεπτικο θα επρεπε ειδη να εχουμε 3 κατηγοριες(high-end/mid-range/low-end).Το οτι 2Χ6600gt βγαζουν το ιδιο σκορ με την ULTRA σου στα ιδια λεφτα και λιγοτερα δεν συμαινει οτι πρεπει να τις ριξουμε σε αλλη database(στη πυρα).Αλοστε το SLI ειναι κατα καποιο τροπο η επομενη γενια καρτων και οποιος θελει τις απολητες επιδοσεις θα πρεπει να (ξανα)αναβαθμιστει εστω και αν αυτο συμαινει και καινουριο board/cpu

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

και εγω θα ελεγα να δημιουργηθει μια database μονο για τα sli γιατι δεν ειναι δικαιο....αλλωστε το εχω ξαναπει παλαιοτερα στο off topic thread οτι θα επρεπε να γινει εξαρχης

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από phil [Σήμερα, στις 13:14]

Λυπαμαι Dag αλλα δε συμφονω.Με αυτο το σκεπτικο θα επρεπε ειδη να εχουμε 3 κατηγοριες(high-end/mid-range/low-end).Το οτι 2Χ6600gt βγαζουν το ιδιο σκορ με την ULTRA σου στα ιδια λεφτα και λιγοτερα δεν συμαινει οτι πρεπει να τις ριξουμε σε αλλη database(στη πυρα).Αλοστε το SLI ειναι κατα καποιο τροπο η επομενη γενια καρτων και οποιος θελει τις απολητες επιδοσεις θα πρεπει να (ξανα)αναβαθμιστει εστω και αν αυτο συμαινει και καινουριο board/cpu

To SLI αποτελεί από μόνη της μια ξεχωριστή κατηγορία αρχιτεκτονικής - κάρτας γραφικών και σε καμμία περίπτωση δεν μπορεί να συγκριθεί με τις απλές PCI - X / AGP αρχιτεκτονικές...

Γνωρίζω ότι είναι το μέλλον αλλά προς το παρόν αποτελούν ανεξ'αρτητο σημείο αναφοράς... :T:

Αρα SLI = ξέχωρη Database :p

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παίδες εν αγνοία μου έτρεχα το AQ3 με ΑF off. Eνώ το AQ το δηλώνει 4Χ στην πραγματικότητα δεν είναι. με τους drivers της NV 71.84 αν βάλεις AF off τους κάνει force χωρίς να φαίνεται στο AQ. Δε ξέρω πόσοι από τους κατόχους NV το έχουν διαπιστώσει αυτό.

αφήνω την παραπάνω μέτρηση σαν αναφορά. Η ισχύουσα μέτρηση μου είναι αυτή

http://arc.aquamark3.com/arc/arc_view.php?run=1897908179

compare

EDIT

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ μαστορα απο κεκτημενη ταχυτητα βλεπεις...

GeForce FX 5700 Ultra Gigabyte

(εχω παρατηρήσει ότι οταν παιζω πχ το ISS Pro 3 κάνει κάτι σαν refresh αλλα πολυ γρήγορα και δεν επηρεάζει το παιχνίδι, αλλα είναι κάπως σπαστικό). Το ίδιο κάνει και με τα Default Freq.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.