Jump to content



Kαι νόμιζα πως πήρα 5900ΧΤ... / απόψεις περι στοκ...


aristos87

Recommended Posts

Παλιά κοίταγα. Τώρα με τιμές "Άντε πάρε το καινούριο" δεν λέει. Δεν λέει να πάρεις ελλιπή συσκευασία ελλιπή εγγύηση για να γλιτώσεις ένα 10%. Αυτό που πέτυχε ο Αρίστος απλά είναι πλέον σπάνιο. Πηγαίνετε στο stock στην Ζαίμη ή και στην Μεταμόρφωση και θα καταλάβετε. Είναι καλή ιδέα αν έχεις και λίγη τύχη πάντως για να φτιάξεις ένα πολύ φτηνό μηχανηματάκι με ελάχιστο κόστος και μια κάποια εγγύηση.

Για κάποια κομμάτια (π.χ. cpu και σκληρούς) μάλλον δεν αξίζει, αλλά στο site του Πλαισίου έχει ένα σκασμό περιφερειακοειδή, τα οποία άνετα τα παίρνεις. Π.χ. κάποια cases στο 1/4 της retail τιμής, usb2 hubs κτλ. Για μένα σε τέτοια είδη δεν τίθεται καν θέμα ρίσκου και πετάματος χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποια κομμάτια (π.χ. cpu και σκληρούς) μάλλον δεν αξίζει, αλλά στο site του Πλαισίου έχει ένα σκασμό περιφερειακοειδή, τα οποία άνετα τα παίρνεις. Π.χ. κάποια cases στο 1/4 της retail τιμής, usb2 hubs κτλ. Για μένα σε τέτοια είδη δεν τίθεται καν θέμα ρίσκου και πετάματος χρημάτων.

Δεν είχα πάρει πρέφα το link που έδωσες και φυσικά το ότι είχαν ανεβάσει site ειδικά για το stock.

Κάπου στις 2:30 το πρωί το πήρα χαμπάρι. Ρε κοίτα να δεις που πάλι θα με κάνουν να τρέχω από εκεί πρωινιάτικα σκέφτηκα. Και όντως. Σημείωσα καμιά 15αριά πράγματα με πραγματικά ενδιαφέρουσες τιμές πήγα από εκεί και πήρα την απάντηση που όντως ήξερα ότι θα έπαιρνα.

" Δεν έχω τίποτα από αυτά που μου γράφεις εδώ " και είχα γράψει κωδικούς είδος και τιμή.

Σε σχέση με παλιώτερα το stock δεν λέει. Αν μένεις κοντά ή αν είναι στο δρόμο σου ναι. Αν καίγεσαι να αγοράσεις κάτι και ξέρεις ότι υπάρχει στο stock με κάποια σεβαστή έκπτωση ναι.

Αλλά όταν βλέπεις τιμές αρκετά κοντά σε αυτές των καινούριων,.... ε τι να πεις εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πολυ μπαρουτι πρεπει να πουλαει αυτο το πλαισιο, πηρα μια SB Audigy και μου την εστειλαν χυμα σε ενα σακουλακι με το CD πεταμενο μες το χαρτοκουτι της μεταφορικης! Επισης οταν πηγα καποια στιγμη στο πλαισιο Συνταγματος ειδα το ιδιο χαλι σε σκληρους δισκους και περιφεριακα, ολα με ξεσκισμενα σακουλακια λες και τα δοκιμαζουν πριν τα πουλησουν! :064:

Link to comment
Share on other sites

σκληρους δισκους και περιφεριακα, ολα με ξεσκισμενα σακουλακια λες και τα δοκιμαζουν πριν τα πουλησουν! :064:

Χαρά μας να τα δοκιμάζανε και να κόβανε τα χαλασμένα πριν τα πάρουμε εμείς αλλά δυστυχώς τα σκίζουν (ξε) μόνο για να βάλουνε το αυτοκολλητάκι με το sn του Τελάρου. Το σίγουρο είναι οτι πέφτει κλωτσοπατινάδα-παιχνίδι με αρκετό hardware.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει να βγάζεις την θερμοαγώγιμη πάστα διότι θα έχεις πρόβλημα με τα oC. :076:

Δεν έχω πάει ποτέ stock house αλλά μετά από τόσα καλά λόγια που άκουσα πάω τρέχοντας :110: Ψάχνω για την Voodoo 5 V6000 64ΜΒ το τελευταίο μοντέλο της 3Dfx.

Άμα ζητήσω καμία FX5800ultra με 50Ευρώ παίζει να είναι αυτή!! :044: :044:

Link to comment
Share on other sites

H Voodoo 5 6000, δεν κυκλοφόρησε ποτέ. Μόνο ελάχιστα κομμάτια είδαν το φως του κόσμου και δεν ήταν σε τελειοποιημένη μορφή. Κανά δυο είχαν πουληθεί ως συλλεκτικές στο ebay (δεν ξέρω καν αν δούλευαν) και είχαν φτάσει σε 4ψήφιες ίσως και 5ψήφιες τιμές οπότε μην ελπίζεις!

Link to comment
Share on other sites

H Voodoo 5 6000, δεν κυκλοφόρησε ποτέ. Μόνο ελάχιστα κομμάτια είδαν το φως του κόσμου και δεν ήταν σε τελειοποιημένη μορφή. Κανά δυο είχαν πουληθεί ως συλλεκτικές στο ebay (δεν ξέρω καν αν δούλευαν) και είχαν φτάσει σε 4ψήφιες ίσως και 5ψήφιες τιμές οπότε μην ελπίζεις!

AAAAAAAAAAxxxx :005: :005: :005: :005: :005: :005:

Δηλαδή για να την κερδίσω πρέπει να ποντάρω 100,000Ευρώ!!!

Ήπαμε!!! Δεν έίμαι και ο ιός του Μιτσοτάκη :043:

Link to comment
Share on other sites

εδώ μερικές εμπειρίες μου από το stock χτες....

http://www.plaisio.gr/IWCatSectionV...60&Catalog_Id=4

Βάση αυτής τις σελίδας σηκώθηκα εχτές το πρωί από Πειραιά να πάω Mεταμόρφωση

διάλεξα κάποια προϊόντα τα οποιο ζήτησα...

Ως διά μαγείας κανένα δεν υπήρχε όμως υπήρχαν παρόμοια πολύ πιο ακριβά για όλα όσο διάλεξα περίεργα πράγματα...εδώ είναι μια λίστα από τα οποια δεν υπήρχαν και ήθελα...ακόμα είναι up στο site μετά από 2 μέρες....

FUJITSU 100 GB (2,5'')(USB) € 59.50

WESTERN DIGITAL 250 GB (7200rpm, 8MB buffer, ATA) € 83.30

ASUS A7N8X-E DELUXE € 11.90

AMD ATHLON 64 3000+ 1,8Ghz 512kB € 59.50

AMD ATHLON XP 2700+ TRAY € 35.70

ASUS nVidia GeForce FX6800LE - 128MB € 95.20

AVERMEDIA TV BOX 5 € 49.99

THERMALTAKE VB1000 SOPRANO Silver € 29.75

από ότι φαίνεται όλα αυτά είναι κράχτες για να πάτε να δείτε τα φρικτά προϊόντα της Albatron σε στοίβες και ότι άλλο φτηνιάρικο υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια βδομαδα θα πεταχτω κ γω μεχρι το στοκ του πλαισιου να δω για φτηνη μητρικη που θελω μιας κ θελω να δω κ την κατασταση που επικρατει εκει.Απο αλλου ακουω πως πηραν καλα πραματα φτηνα απο αλλου (οπως κ σε αυτο το forum) ακουω πως το στοκ house ειναι χειροτερο απο πανηγυρι.Αν κ γω απο τωρα επειδη εχω αρκετες εμπειριες με το πλαισιο ειμαι υπερ οτι θα ειναι πανηγυρι ελπιζω να βρω κατι αξιολογο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.