Jump to content


Μαγκες σωθειτε με 6 Ευροπουλα!!!!


spysoumi

Recommended Posts

Μολις εβαλα καινουριο case το SunBeamTech Samurai Red με τρια ανεμιστηρια 2Χ80 και ενα 1Χ120, σε AMD Athlon 1700+ με QDI K7 VIA VT8233, και το καλυτερο, Arctic Silver 5 μαγκες κανει δουλεια! Με το παλιο ειχα σε idle 49C-50C και τωρα με τα καινουρια εχω 39C-40C! 10C κατω! Τρελα σας λεω τρελα!!!! Στα 6 Ευροπουλα αναφερομαι για την AS5!! Βαλτε ολοι!!

Link to comment
Share on other sites

να σου πω εξαρτάται απο την επιφάνεια της ψύκτρας..... στην δικιά μου sp-97 ταιριάζει η as5 ενώ για λείες επιφάνειες, block του 11,..... παίζει καλύτερα με ceramique, βέβαια αυτά που σας λέω είναι από παρατήρηση, ο καθένας διαλέγει αυτό που του κάνει.....

όπως και στην περίπτωση του spysoumi

Link to comment
Share on other sites

έχουμε βάλει όλοι εδώ και χρόνια. Στο παλιο σαιτ υπήρχε ένα συκγριτικό με την κεραμική αν θυμάμαι καλά. Αν μας ρωτούσες πώς να ρίξεις τη θερμοκρασία με απλά μέτρα θα σου λέγαμε για την as5. Άλλοι λένε ότι είναι καλύτερη η artic ceramique ή η as3.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω πιστευω οτι η ceramique υπερεχει αισθητα.

1ον δεν ειναι αγωγιμη, κατι που μπορει να αποδειχτει μοιραιο για τη gpu ή για τον AXP

2ον Δεν χρειαζεται απλωμα με τηλεκαρτες και πιστωτικες και δεν ξερω και γω τι

3ον Ειναι καλυτερη για θερμοκρασιες υπο του μηδενος (αν και αυτο δεν νομιζω οτι ενδιαφερει το μεσο χρηστη)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω πιστευω οτι η ceramique υπερεχει αισθητα.

1ον δεν ειναι αγωγιμη, κατι που μπορει να αποδειχτει μοιραιο για τη gpu ή για τον AXP

2ον Δεν χρειαζεται απλωμα με τηλεκαρτες και πιστωτικες και δεν ξερω και γω τι

3ον Ειναι καλυτερη για θερμοκρασιες υπο του μηδενος (αν και αυτο δεν νομιζω οτι ενδιαφερει το μεσο χρηστη)

Δεν μπορώ παρα να συμφωνήσω 100% έχοντας κάνει χρήση και των 2 (as5-ceramique) σε axp σε αερόψυκτρες με διάφορες επιφάνεις (lapαρισμένες και μή, χάλκινες-αλουμινένιες, με ραυδώσεις-γεύση μπανάνα....λολ)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω πιστευω οτι η ceramique υπερεχει αισθητα.

1ον δεν ειναι αγωγιμη, κατι που μπορει να αποδειχτει μοιραιο για τη gpu ή για τον AXP

2ον Δεν χρειαζεται απλωμα με τηλεκαρτες και πιστωτικες και δεν ξερω και γω τι

3ον Ειναι καλυτερη για θερμοκρασιες υπο του μηδενος (αν και αυτο δεν νομιζω οτι ενδιαφερει το μεσο χρηστη)

1)Αγωγιμη ειναι υπο ορισμενες συνθηκες/καταστασεις λιγακι ακραιες ... Πρακτικα δεν παιζει ...

2)Απλωμα δεν χρειαζεται . Τοποθετειται οπως ΑΚΡΙΒΩΣ και η ceramique.

3)Eδω συμφωνουμε ... Για τα μειων , δεν υπαρχει κατι καλυτερο αφου η silver χαλαει μετα απο λιγες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Για μπειτε εδω( http://www.neotec.pl/page.php?id=21 ) και πεστε μου τι ισχυει τελικα??? Πια ειναι καλυτερη???

Και για μενα ισχυει οτι η as5 ειναι καλυτερη απο την ceramique . Μετα απο πολλες δοκιμες κατεληξα σε αυτο ... ειτε σε αερα , ειτε σε νερο . Ειπαμε , μονο για τις αρνητικες υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.