Jump to content



Prometeia+A64


ThorLite

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Εγώ ...πάντως "μέσα" έπεσα όσον αφορά την ταχύτητα.

Είχα πεί ότι θα bench-μαρκάρει στα 3.1 GHZ

Τέλεια πήγε για Newcastle.

Φυσικά...για λόγους εντυπωσιασμού.....τον βλέπω άλλους 100 Mhz πάνω μέσω clockgen...για bench πάντα...αφού έχει περιθώριο να τσιμπήσει λίγο ακόμα τάση.

Το 27άρι στο Pi 1M ??....το παλεύεις ??

Link to comment
Share on other sites

Στα 3.080 θα το κουραζει το Prometeia οπως το βλεπω μεχρι τα 3160 μπαινει windows με 1.82 και ισα ισα που βγαζει Sandra μεχρι εκει ειναι τα ορια του οπως τον βλεπω καλα ειναι για newcastle οπως λεει και ο TASOS εχω καταληξει στα 302x10 οπου σπανια ακουγετε το Prometeia να ανεβαζει στροφες........

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σημερα σαν αναποδο ατομο που ειμαι πηρα μια MSI Neo2(939 AGP)να δω τι κανει και ο 3500+ που ειχε μπει στο Prometeia.Το Prometeia δεν τον πειραξε καθολου στο overclock που μπορει να κανει και μπορω να πω οτι βελτιωθηκε καπως σε σχεση με παλια καθως στα ιδια MHz που εκανε παλια με αερα ειναι τωρα με λιγοτερη ταση και με την default ψυκτρα του 4400+ οχι με SLK-948 και delta............ :040: :040:

attachment.php?attachmentid=7534&stc=1

post-80-1442174179,6337_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση πως στην MSI πανε λίγο καλύτερα οι cpuz απο την dfi και δεν έπαιξε ρόλο το prometia...

Ισως παντως ο 3500+ απο την Asus που ειχα και μετα που πηγε στην DFI δεν ειχε καμια απολυτως διαφορα.Εδω κατεληξα να τον τρεχω για να foldaρει μεχρι να αποφασισω αν θα παρει ποδι ο P4............

attachment.php?attachmentid=7535&stc=1

post-80-1442174179,7655_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση πως στην MSI πανε λίγο καλύτερα οι cpuz απο την dfi και δεν έπαιξε ρόλο το prometia...

ο 3200+ του testbed μου πήρε 10MHz @ Both situations ( Max Vcore , Default Vcore ) { OC } από την Neo2 στην Fatal1ty AN8 SLI.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.