Jump to content



Prometeia+A64


ThorLite

Recommended Posts

Σημερα επιτελους το Prometeia λειτουργει(Thanks στον hipro5 για την πολυ καλη δουλεια στην επιδιορθωση του).Τα πρωτα αποτελεσματα καθως μπηκα στον κοσμο του subzero.........

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=22754

Μια εικονα απο τα σταδια συναρμολογησης :079:

post-80-1442174108,9062_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Η αρχικη photo ηταν στη φαση που σε πηρα τηλεφωνο και σου ειπα οτι δεν το χαλασα...........LOL

Τωρα ειναι ολα στην θεση τους και παλι thanks hipro5 εισαι φοβερος,α και ελπιζω να μην διαρρευσει η χαζομαρα που εκανα σημερα..........LOL

To τελικο προιον χωρις να εχω δεσει ακομα ολα τα καλωδιακια......

post-80-1442174109,6846_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εχεις περιθωρια και για παραπανω λες?

Εκει που εισαι τωρα εισαι rock stable?

Και η πιο βασικη μου ερωτηση ειναι η εξης:

Σκοπευεις να τον τρεχεις εκει 24/7 h mono για τα benchmarks βρε Κωστη?

Απο τη στιγμη που εχει βαλει το χερακι του και ο Γιωργος δε σε φοβαμαι!!!

Υ.Γ. Γιωργο αποκαλυψε μας την "πατατα" του Κωστα...:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο κυριος ThorLite δεν ηταν που παλια ελεγε ηλεκτρονικα + νερο δε στεκει ?:D:D:D

Πως αλλαζουν οι καιροι..

Τι να πω...σκιστα ολα man..

Ποσο παραπανω παει αραγε γιατι το vcore βλεπω ειναι πολυ καλα με τετοια ψυξη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο κυριος ThorLite δεν ηταν που παλια ελεγε ηλεκτρονικα + νερο δε στεκει ?:D:D:D

Πως αλλαζουν οι καιροι..

Τι να πω...σκιστα ολα man..

Ποσο παραπανω παει αραγε γιατι το vcore βλεπω ειναι πολυ καλα με τετοια ψυξη...

Ε καλά έλεγε........Δεν είναι νερό........ :p

Link to comment
Share on other sites

Eιναι το Mach I με R404 ακομα δεν το εχω ακουσει να ζωριζεται το Prometeia στο -45 ειναι τωρα σε full load και ο CPU στο -6 με -10 που τρεχει superpi.Σωστα θυμασαι CmoS γι αυτο πηρα το Prometeia καθως το watercooling ποτε δεν μου γεμισε το ματι........LOL

O CPU εχει περιθωρια μαλλον ακομα γιατι στα 3006 ειναι με 1.74 μεχρι 1.8-1.85 εχω σκοπο να δωσω μεχρι που θα παει αλλα οχι και αποτομα......

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοια βλεπω κ θελω κ εγω να ξεζουμισω τον δικο μου....Ευγε thor κ εις ανωτερα (ποσο...?). Δοκιμασες με αλλο multi πχ 10*300 με 1:1 τις μνημες σου?βλεπω οτι εχεις μια ιδιαιτερη συμπαθεια στο 9χ.... αν δοκιμασεις με παραπανω ρευμα κανε ποστ. θελω να δω ποσο αντεχει το "παλικαρι"...

Link to comment
Share on other sites

Eπιπτωσεις?

Χμμμ να καει και μετα να μου κατσει κανενας 0.09 με cold bug...... :083:

Mπα δεν μασαει.Ο 9x μου αρεσει πολυ αλλα τωρα αυτο κανω δοκιμαζω με 10x γιατι ειδα οτι το Max Async Latency επρεπε να το εχω στα 10ns στα 334 καπως το εριχνε οι μνημες παλι στα 300 τρεχανε παντως....

Link to comment
Share on other sites

Αντε, αντε το ξεφτυλίσατε το θέμα με τα PC.Και οι Noobαδες παίζουν πλέον με -... στο τέλος δεν θα την γλυτώσει το whilpool μου και θα πάρει τον Pool.....

Μπράβο ρε thor, μακριά απο νερά... μόνο freezers... να σου δώσω και τον δικό μου μπάς και τον "ανοίξεις"?

(WtG my friend)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Κωστή.

Καλά δείχνει να πηγαίνει.

Πιστεύω άλλα 100 Mhz....τα έχεις.

Το -26C στο MBM5 ....είναι idle σωστά ?....και πέφτεις -6C σε load ?

Μάλλον θές λίγο fine-tuning.

Μπα Τάσο..........Έτσι δείχνουν οι DFI..........Στους περισσότερους δείχνουν +5 έως +10 σε full load.........Πιό καλός ο Κωστής....... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.