Jump to content



L20


Recommended Posts

Παιδια βοηθηστε με με την L20 που εχω... τις τελευταιες μερες κανει ενα σπαστικο θορυβο και αυτος ο θορυβος τωρα εχει γινει πολυ μα πολυ εκνευριστικος και φοβαμαι μην παθει τιποτα η αντλια... την εκλεισα απο το ρευμα την κουνησα αλλα τιποτα ! τι να κανω ??? ειναι και κλειστο το κυκλωμα (δεν πρεπει να εχει αερα μεσα) και θελει φασαρια για να ξαναμπει.... με βλεπω να ξαναβαζω την slk πανω παλι !!!!

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες να τη κτυπήσεις λίγο? να την ταρακουνήσεις? την πρώτη φορά που την εβαλα στο δικό μου σύστημα καπως έτσι εκανε, την εβγαλα την ταρακούνησα γερα (την κτυπησα και 1-2-3-10 φορες) στο πάρωμα και σταμάτησε αφού εβγαλε κατι όμορφες φυσαλίδες.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες να τη κτυπήσεις λίγο? να την ταρακουνήσεις? την πρώτη φορά που την εβαλα στο δικό μου σύστημα καπως έτσι εκανε, την εβγαλα την ταρακούνησα γερα (την κτυπησα και 1-2-3-10 φορες) στο πάρωμα και σταμάτησε αφού εβγαλε κατι όμορφες φυσαλίδες.

Οι οποιες στη συνεχεια βρηκαν καταφυγειο στο ψυγειο σου :003:

Elpis ο μονος τροπος για να μαθεις ειναι να λυσεις το συστημα....

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα η L30 μου το κανει ανα διαστηματα και ειναι συγουρα αερας αλλα δεν φαινονται φυσαλιδες!

Σταματαει με ταρακουνημα ή αλλες φορες εχει σταματησει και απο μονη της βγαζωντας την για κανενα τριωρο απο την μπριζα!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το προβλημα μου ειναι οτι και με παρα πολυ γερο ταρακουνιμα κανει τα ιδια και εχω αφησει το πισι ολο το βραδυ κλειστο και παλι δεν εφτιαξες η αντλια...

ειναι η δευτεργ L20 που μου το κανει αρα ,μαλλον, κανω εχω κατι λαθος αλλα τι ??? :(

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις λυσε το συστημα και ανοιξε την αντλια να δεις το αξωνακι της... Αν ειναι οκ τοτε ριχτου λιγο λαδακι (μηχανικο εννοειται) βαλτο πισω και δοκιμασε παλι να δεις αν το κανει αυτον τον θορυβο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.