Jump to content



EIZO S1910 ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ


Iannis

Recommended Posts

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply
  • 5 weeks later...
απλα ρωταω για επιβεβαιωση.μια ερωτηση.σε παιχνιδια ειναι οκ?τα 16μσ δεν ειναι πολλα?

Δεν θα εχεις πρόβλημα

Διαβασε αυτο το tread απο την αρχή για να δεις εντυπώσεις απο χρήστες

Η οθονη ειναι απλά αστέρι

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η οθόνη.

Το λέει ο γράφων καθώς ήταν ο πλέον σκεπτικός αφού τις CRT EIZO ανέκαθεν τις θεωρούσα (και ακόμα τις θεωρώ) απλά άθλιες.

Στη συγκεκριμένη οθόνη όμως έχει κάνει εξαιρετική δουλειά (την έχω 3 μήνες).

Link to comment
Share on other sites

Το λέει ο γράφων καθώς ήταν ο πλέον σκεπτικός αφού τις CRT EIZO ανέκαθεν τις θεωρούσα (και ακόμα τις θεωρώ) απλά άθλιες.

Βασικά άθλιες δεν ήταν, απλά έβρισκες εφάμιλλες τόσο σε ποιότητα κατασκευής όσο και απεικόνισης στα 2/3 των χρημάτων τους.

Όπως εκείνη την σειρά-αστέρι της Iiyama: VisionΜaster Pro 450-4.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά άθλιες δεν ήταν, απλά έβρισκες εφάμιλλες τόσο σε ποιότητα κατασκευής όσο και απεικόνισης στα 2/3 των χρημάτων τους.

Ανέκαθεν θεωρούσα ότι είχαν άθλια, μουντο-θαμπά, ξεθωριασμένα χρώματα.

Όπως εκείνη την σειρά-αστέρι της Iiyama: VisionΜaster Pro 450-4.

Αυτή ήταν η προηγούμενή μου οθόνη.

Πραγματικά διαμάντι, όπως και οι μεγάλες της αδελφές (510-4).

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν θεωρούσα ότι είχαν άθλια, μουντο-θαμπά, ξεθωριασμένα χρώματα.

μπορει και να εισαι ο μονος στο πλανητη. Σου αρεσε η Ilyama και οχι η ΕΙΖΟ? που ητανε σχεδον ιδιες? περιεργο μου φαινεται, αλλα δεκτον διοτι περι ορεξεως...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ήταν η προηγούμενή μου οθόνη.

Πραγματικά διαμάντι, όπως και οι μεγάλες της αδελφές (510-4).

Και εγώ μετάνιωσα που πούλησα την 451 μου, αλλά το τρίπτυχο όγκος-κατανάλωση ρεύματος-ακτινοβολία νίκησε το ποιότητα απεικόνησης και το γύρισα σε tft.

Πάντως όσο καλή και αν είναι η S1910, παραείναι ακριβή. Γενικά με τις EIZO έχω την εντύπωση ότι πληρώνεις τρομερό premium για το όνομα και την φήμη της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ειζο, εχει το κατι παραπανω σε ολα... Εγω εχω την Μ1900 και εχει απιστευτα καθαρη και ξεκουραστη εικονα... Οσα μονιτορ και να δω οταν παω σε αυτο ειναι πιο καθαρο...

Πάντως όσο καλή και αν είναι η S1910, παραείναι ακριβή. Γενικά με τις EIZO έχω την εντύπωση ότι πληρώνεις τρομερό premium για το όνομα και την φήμη της εταιρείας.

Στο οτι ειναι ακριβη θα συμφωνησω αλλα στο οτι πληρωνεις μαρκα δεν ισχυει... Στα παντα και στις οθονες η διαφορα απο κατι πολυ καλο σε κατι αριστο πληρωνεται βαρια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.