Jump to content



Η νεα μου μητρικη


Stelaras

Recommended Posts

Το usb ειναι οντως αργο . Ισως και στη μιση ταχυτητα απο το usb2 μιας nforce4 . Και παλι καλα ειναι (120ΜΒ/sec) . Ποτε μα ποτε δε χρειαστηκα το usb , περα απο το ποντικι και τον εκτυπωτη .

Αχά...!!!!

Αρα στο ποντίκι θα είσαι αργός :112:

Τέλος πάντων....καλή μητρική φαίνεται.

Θα την δούμε και στην πράξη βέβαια....σύντομα πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Κάτι που θυμήθηκα τώρα...

κοιτώντας κάτι έγγραφα από DFI... πηγές δεν λέμε...τι περιέχουν ακριβώς δεν λέμε...αλλά θα "spotάρουμε" ένα-δύο πραγματάκια... :

1) Μυαλό δεν φαίνεται να έβαλαν...

προβλέπεται νέο μοντέλο με το αναμενόμενο RD580...αλλά πάλι σε συνδυασμό με το SB450...οπότε πάλι same usb/sata... silicon image controller πάλι...και..δεν παίζει αλλαγή με κάποιον S.I. SATA II or Promise SATA II...

2) Το board που σχεδίασε/βοήθησε ο Tony L. από την OCZ ( aka BigToe ) , το οποίο θα πάρει/έπαιρνε την ονομασία DFI LanParty RDX200 CF-BT ( λέω θα έπαιρνε γιατί υπάρχει μια πιθανότητα να μην βγεί το board υπό την σφραγίζα της DFI ) θα έχει τον SIL3132 ( sata II ) & το SB450 s.bridge πάλι...same usb...

3) Στο βάθος του χρόνου παίζεται μια Infinity CF ***...πάλι RD480 + SB450...

4) Στις μονές vga, παίζει η LP RDX200-BT... με SIL3121 ( sata II ) [ sb450 again ]

Επίσης για τους SLIάδες, η LP nF4 SLI-DR eXpert στα "γρήγορα" καταστήματα του εξωτερικού από 5-11 Νοεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Αχά...!!!!

Αρα στο ποντίκι θα είσαι αργός :112:

Τέλος πάντων....καλή μητρική φαίνεται.

Θα την δούμε και στην πράξη βέβαια....σύντομα πιστεύω.

Συντομα πιστευω και εγω . Ο Thorlite προσφερεται να μου δανεισει εναν 3500+ που εχει στο ραφι αυτη τη στιγμη μιας και εκανε συλλογη απο opteron , μεχρι να ερθει ο δικος μου opteron . Και παλι ομως , νομιζω πως δε με καλυπτει γιατι πρεπει να βρω και 24pin/8pin τροφοδοτικο καθως το παλιο μου , πουληθηκε και εχω ξεμεινει με ενα 20pin/8pin .

Link to comment
Share on other sites

DFI DFI ΚΑΙ Π’ΛΙ DFI!!!!!

Και εγώ thelwwww.......Alla μάλλον τα χριστούγεννα θα πάρω pc και θα κάνω τα πάντα για να πάρω DFI!!!

"καροζικικη" και καλά αποτέλεσμα στις μετρήσεις!!

AAAAAA και καλο gaming!

Link to comment
Share on other sites

και εγω και εγω.......

Ας αρχισουμε με την φωτο του κουτιου:

DFI-RDX200CF.jpg

Τα περιεχόμενά της:

DFI-RDX200CF_bundle.jpg

Επιτελους???Θα δειξει...:D

ATI_XPRESS200.jpg

Μια ''naked'' της μητρικης:

DFI-RDX200CF_mobo.jpg

5ωρες ειμαι απο πανω...και αυριο θα απρω αλλη...:p

επισης σκασανε μυτη και νεα stepping amd 3000+ 0540/0541που συμφωνα με πηγες ολα τα cpu της AMD απο 0530 και μετα εχουν νεο core και κπανε καλυτερα με ++θερμοκρασιες.....καπου στα 3GHz εχω ακουσει....:)......η τιμη τους επεσε στα 122 και των 3200 στα 170 απο 210....

Τωρα για καρτες γραφικων....

X850XT CF Master Card μεσα στην εβδομαδα 437 ευρω

Χ1800ΧL 256mb 472ευρω

Χ1800ΧΤ 512mb 598ευρω

το νεο μου cpu:

0541:woot: καινουριο stepping

AMD3000stepping_crypted.jpg

και κατι ωραιες μνημουλες που κατατυχη βρεθηκαν σε μενα...:p

OCZ_4800.jpg

Επισης κοιταχτε τι εχω....κατα τυχη και αυτο...

MSI RS482,SB450,8ch HD Audio

10/100LAn,VIVO....χου χου χου...και ειναι μονο στα 89 ευρω....

MSIRS482SB450.jpg

MSIRS482SB450_BundleFull.jpg

MSIRS482SB450_NAKED.jpg

MSIRS482SB450_REV1.jpg

MSIRS482SB450_Cooling.jpg

MSIRS482SB450_ATi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές και καλά OverClockia !

Karajan Audio (Theater like 7.1/8ch supported)

Lol.. Από πότε ο Καραγιάνης βγάζει και κάρτες ήχου ?:p

Ο Sata controller της promise o FastTrak TX4300 καλός είναι ?(Αντί να χρησιμοποιώ τον S.I)

Ένας μου ζήτησε βοήθεια σε θέμα RAID με SATA δίσκους και δεν ξέρει τι να κάνει.. έχει Gigabyte K8NXP NF4 SLI :087:

Link to comment
Share on other sites

Ο Sata controller της promise o FastTrak TX4300 καλός είναι ?(Αντί να χρησιμοποιώ τον S.I)

Ένας μου ζήτησε βοήθεια σε θέμα RAID με SATA δίσκους και δεν ξέρει τι να κάνει.. έχει Gigabyte K8NXP NF4 SLI :087:

το πως τα καταφέρνεις να βγαίνεις πάντα και παντελώς Off-topic ειλικρινά μου είναι πάρα πολύ δύσκολο να το καταλάβω...pro

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως η μητρικη δεν μου τα λεει καλα.....κατι διαλεγμενες pc4800 ocz με tccd μου τις παιζει μεχρι 255 και κατι bh5 που σε nf4 πανε 275 τις τρεχει μεχρι 240.....τωρα θα δουμε...ισως φταιει και το νεο cpu....ο καιρος θα δειξει....Θελει ψαξιμο ακομα...περισσοτερα νεα αυριο...

Μερικες εικονες απο bios μερια..

RDX200screen.jpg

Standard_bios_features.jpg

Revmata_mnhmwn.jpg

Revmata.jpg

PC_health_status.jpg

Dram_configuration.jpg

Advanced_chipset_features.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.