Jump to content



on-line shops για...


fanisk

Recommended Posts

Παιδες θελω να μου προτεινετε μερικα ονλινε μαγαζια για τα παρακατω:

Black Ice Micro II

Dangerden D4 12V pump

Dangerden Mono Bay 5.12

Dangerden UV Blue 1/2"

Tygon 1/2"

fan grills -biohazard-

Ποιο ειναι το πιο φτηνο?????Αντιμετωπισατε καποιο προβλημα??

Πληρωμη με MASTERCARD..

Στο watercooling.de για παραδειγμα δεν βλεπω καπου για mastercard..

Εχει:

Cash on Delivery - only Germany (fee 6,50 )

Cash on Delivery - only Austria and Belgium (fee 15,00 )

Wire Transfer (IBAN/BIC Codes availible)

PayPal -δειχνει φωτο απο 4 πιστωτικες συμπεριλαμβανομενης της Mastercard-

Εσεις πως ψωνιασατε με καρτα απο αυτο? Με ποια επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το IBAN και το swift code της τραπεζας του πωλητη μπορεις να κανεις καταθεση απ'ευθειας στον λογαριασμο του απο τον δικο σου.

Για την ιστορια, εγω λογω ebay.de (που λεγαμε) , κανω αρκετες συναλλαγες με Γερμανια. Πληρωνω μονο 0,30 ευρω για καθε καταθεση (30 λεπτα του ευρω!!!) . Χρησιμοποιω την Alpha Bank και το κανω μεσω web banking. Αν πας στο καταστημα της Alpha, θα πληρωσεις 12 ευρω.

Η διαδικασια ειναι παρα πολυ απλη, παιρνει ομως 3-5 μερες για να εμφανιστουν τα χρηματα στον λογαριασμο του πωλητη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα την αντλία από την www.dangerden.com στην Αμερική αλλά χρειάστηκε να πληρώσω και τελωνείο. Ξεγελάστηκα γιατί μια εβδομάδα νωρίτερα είχα πάρει από αυτούς ένα Maze4 GPU block και δεν το σταμάτησαν στο τελωνείο (ήταν όμως σε πολύ μικρότερο πακέτο).

Δοκίμασε καλύτερα από το http://store.over-clock.com που είναι στην Αγγλία και δεν θα έχεις πρόβλημα με τελωνεία.

Μπορείς να πληρώσεις είτε απ' ευθείας σε αυτούς με κάρτα, είτε μέσω Paypal (βέβαια και γι' αυτό πάλι πρέπει να έχεις κάρτα).

Link to comment
Share on other sites

georgeadams ευχαριστω πολυ!

Shaman δυστυχως η καρτα ειναι της μητερας μου...δλδ αλλωτε χρησιμοποιω της μαμας και αλλωτε του μπαμπα...λολ λολ..και αυτο γιατι ειμαι 16+...

Μηπως δημιουργηθει καποιο προβλημα με το Paypal??

Θα το ψαξω ομως!!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή βρε Φάνη, πως κανεις έτσι. Παραγγειλέ τα απο ενα μαγαζί, ή παρτους τηλέφωνο να δεις ποτε θα φέρουν. Απο Αμερική δε στο συνιστώ να αγοράσεις γιατι θα πληρώσεις κατα 99% τελωνείο. Εγω σου εχω πει απο που τα πήρα, υπάρχουν 2-3 μαγαζιά.

www.over-clock.co.uk

www.overclock.co.uk

www.extremeprometeia.com

Ολα ειναι απο Αγγλία και τεσταρισμένα. Παρτους τελ και ρώτα. Εγω για το DangerDen μπλοκ περίμενα 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονος...και ενθουσιωδης...τα κουσουρια μου!!

Ευχαριστω παιδες...

Οπως παει θα παρω απο αλλου ψυγειο κ αντλια κ απο αλλου τα υπολοιπα...οπου εχει το ενα τα αλλα ειναι out of order!!!

Επισης...τι διαφορα εχει η Swiftech με την DD4?? Μονο re-brand το ονομα στην αντλια??

Απο τις φωτο ιδιες φαινονται...καποια διαφορα υπαρχει??

Link to comment
Share on other sites

GeorgeAdams αυτο λες να το σταματησουν στο τελωνειο??

Νομίζω πως ναι. Είναι αρκετά ογκώδες και θα τους κινήσει σίγουρα την περιέργεια :(

Επισης...τι διαφορα εχει η Swiftech με την DD4?? Μονο re-brand το ονομα στην αντλια??

Απο τις φωτο ιδιες φαινονται...καποια διαφορα υπαρχει??

Για την ακρίβεια, και τις 2 τις φτιάχνει η Laing Thermotech. Είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα :)

Link to comment
Share on other sites

Οι απαντησεις σου βοηθουν πολυ!! Ευχαριστω..

Νομιζα πως στο τελωνειο πραγματα μικροτερης αξιας απο 30 νομιζω? δεν τα σταματουν...αλλα δεν ηξερα κ για τις διαστασεις...

Χθες πηγα ο κακομοιρος στο www.overclock.co.uk να παρω το Black Ice Micro II το οποιο κανει 32 λιρες...και η FedEx κανει 28!!!Μονο με αυτην στελνουν Ελλαδα...

70+ λιρες το πακετο...το σκεφτομαι..θα κοιταξω κ στο wcooling.de ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.