Jump to content



p4 prescott 3.0@3.5 δεν πάει παραπάνω


Telisss

Recommended Posts

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

έβαλα τις μνήμες 5:4 και παλι τα ίδια! δεν προλαβαίνει κάν να αρχίσει το τέστ και βγάζει error! τί θα μπορούσα να κάνω για να διορθωθεί αυτο? η πλάκα είναι οτι στα 3,5 έπεζα τόση ώρα εχθές και ούτε που κόλησε!

Link to comment
Share on other sites

Εχετε αποκλεισει την περιπτωση να μην ανεβαινει η CPU ? Γιατι πρεπει να παει στα 3.4 ή στα 3.5Ghz ?

Εδω καποια κινεζακια 630 και δεν πηγαιναν πανω απο 3300 με ανεβασμενο vcore .

Παντα παιζει και αυτη η περιπτωση Στελιο. :111:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, έκανα το τέστ, και το ολοκλήρωσε με επιτυχία στα 3,3 με μνήμες 5:4 δηλαδή μιλάμε για 177mhz στις μνήμες ενώ το κανονικό τους είναι 200. δηλαδή υπολειτουργούσαν κατα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχουμε κ ιδιο επεξεργαστη κατα τη γνωμη μου μαλλον δε μπορει να ανεβει αλλο, τουλαχιστον με αυτη τη ψυξη κ αυτο το ρευμα.Εγω με τη Coolermaster Hyper 6 που εχω στον prescott παει μεχρι 3,525 χωρις να ανεβασω ρευμα (κ με την στοκ ψυξη πηγαινε μεχρι εκει) κ με 1,53 ρευμα το εχω παει μεχρι 3850 (με στοκ ψυξη δε θα εδινα τοσο ρευμα ουτε για αστειο!70+βαθμους θα πηγαινε).Εξαρταται απο το κομματι που θα σου τυχει το ποσο θα ανεβαινει.Παντως για πες μας κ τι τροφοδοτικο εχεις..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είδα και έπαθα να καταλάβω πως δουλεύει το prime , βλέπω πως ανεβάζει πολύ θερμοκρασία ..60 βαθμούς !!! άσχετο …Από ότι έχω ακούσει πρέπει να είναι το καλύτερο τεστ .Εγώ έφτασα τον P4Nw από τα 2.8 στα 3,5 και ενώ φόρτωναν όλα καλά μόλις φόρτωνα προγράμματα τύπου hot cpu τεστερ τότε κόλλαγε και ήθελε ρεσταρτ από το κουμπί , Αυτό σημαίνει ότι δεν τράβαγε το overcloking και ήθελε και άλλη τάση ??? Παίζει κάτι άλλο ???

Link to comment
Share on other sites

Είδα και έπαθα να καταλάβω πως δουλεύει το prime , βλέπω πως ανεβάζει πολύ θερμοκρασία ..60 βαθμούς !!! άσχετο …Από ότι έχω ακούσει πρέπει να είναι το καλύτερο τεστ .Εγώ έφτασα τον P4Nw από τα 2.8 στα 3,5 και ενώ φόρτωναν όλα καλά μόλις φόρτωνα προγράμματα τύπου hot cpu τεστερ τότε κόλλαγε και ήθελε ρεσταρτ από το κουμπί , Αυτό σημαίνει ότι δεν τράβαγε το overcloking και ήθελε και άλλη τάση ??? Παίζει κάτι άλλο ???

Μπορει να φταινε και οι μνημες . Ειναι αρκετα πραγματα που πρεπει να προσεξεις.

Αυτο που θα σου προτεινα , ειναι να κανεις ενα νεο thread με περιγραφη του συστηματος σου , ωστε να εχουμε μια καλυτερη γνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.