Jump to content



Ναι ναι τα κατάφερα!


DevilCry

Recommended Posts

ΜΕτά από αρκετό καιρό κατάφερα και εγώ με την σειρά μου να συναρμολογήσω το κιτ του extremeshop.Ιδού και τα αποτελέσματα.(Από βδομάδα ο venice θα πάρει φωτιά!!)

dsc000268tt.th.jpgdsc000274vg.th.jpgdsc000284lz.th.jpgdsc000230od.th.jpgdsc000246vs.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα εκανες και το εβαλες θα δεις μεγαλη διαφορα!

Καλοδουλευτη!

Τωρα οι παρατηρησεις:Εχω την εντυπωση πως αν βαλεις το ψυγειο εκει που ειναι ο

ανεμιστηρας διπλα στη μ/β θα ζοριζεις λιγοτερο την τρομπα και θα παταει καλυτερα κατω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδία :005:

Πολυ καλα εκανες και το εβαλες θα δεις μεγαλη διαφορα!

Καλοδουλευτη!

Τωρα οι παρατηρησεις:Εχω την εντυπωση πως αν βαλεις το ψυγειο εκει που ειναι ο

ανεμιστηρας διπλα στη μ/β θα ζοριζεις λιγοτερο την τρομπα και θα παταει καλυτερα κατω!!!

Καλά τα λές αλλά υπάρχει πρόβλημα χώρου...Το ψυγείο είναι τεράστειο για το μέγεθος του Soprano.O μόνος τρόπος για να τα βάλω όλα μέσα ήταν αυτός...Φίλε nickthegreek21 έχει πλαινό παράθυρο διάφανο,απλώς εκεί το κουτί είναι "γυμνό" :D

(Επίσεις θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδία που μου πρόσφεραν απλόχερα την βοήθεια τους!!!Όνοματα δεν λέω τους ξέρουμε:041:Όπως και ένα μεγάλο συγνώμη για το συνεχές πρίξιμο :003: )

Link to comment
Share on other sites

αρκετα ομορφο δωσε μας και θερμοκρασιες....

και για μενα μαζεψε με κανα δεματικο τα καλωδια..

keep up the good work!!!

edit: επισεις βγαλε τα σφυχτηρακια και βαλε δεματικα..

ενα σε καθε συνδεση φτανει.

Link to comment
Share on other sites

αρκετα ομορφο δωσε μας και θερμοκρασιες....

και για μενα μαζεψε με κανα δεματικο τα καλωδια..

keep up the good work!!!

edit: επισεις βγαλε τα σφυχτηρακια και βαλε δεματικα..

ενα σε καθε συνδεση φτανει.

Τα έχω μαζεμένα..(όσο μπορούσα δηλαδή)Καλό χρυσο το enermax αλλά πολλά καλώδια το άτιμο..Ήταν που ήταν το sopran0 μικρό,παραμύκρινε...

Τώρα για τα σφυχτράκια δεν το ήξερα ότι είναι ασφαλή και τα δεματικά.Τώρα οι θερμοκρασίες με το bios 1.5 δεν είναι αξιόπιστες.Όταν αναβαθμίσω θα ποστάρω ξανά.So..

idle:34

load:47

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάτοχος και εγώ του εν λόγω kit θα ήθελα να μου λύσετε μερικές απορίες.

1)Πόσο σφίξημο θέλουν οι πεταλούδες του μπλόκ

2)Ποιά η είσοδος και ποιά η έξοδος του μπλόκ

3)Ο ανεμιστήρας πρέπει να φυσάει ή να ρουφάει τον αέρα απο το ψυγείο

4)Πώς ακριβώς γίνεται η εξαέρωση χρησιμοποιώντας το ταφ.

Τα ρωτάω όλα αυτά διότι έχω τις ίδιες θερμοκρασίες που είχα και με την slk 948u με το ανεμιστηράκι στις 1300 στροφές.athlon64 3200+(newcastle 11χ227)θερμοκρασίες 43 idie 58 load.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του εν λόγω kit θα ήθελα να μου λύσετε μερικές απορίες.

1)Πόσο σφίξημο θέλουν οι πεταλούδες του μπλόκ

2)Ποιά η είσοδος και ποιά η έξοδος του μπλόκ

3)Ο ανεμιστήρας πρέπει να φυσάει ή να ρουφάει τον αέρα απο το ψυγείο

4)Πώς ακριβώς γίνεται η εξαέρωση χρησιμοποιώντας το ταφ.

Τα ρωτάω όλα αυτά διότι έχω τις ίδιες θερμοκρασίες που είχα και με την slk 948u με το ανεμιστηράκι στις 1300 στροφές.athlon64 3200+(newcastle 11χ227)θερμοκρασίες 43 idie 58 load.

1.Mεχρι εκει που σφιγγουν μονες τους και μετα απο μια-δυο στροφες με το χερι. Δεν χρειαζεται να λυγιζει το πλεξυ. Ολες βεβαια να ειναι το ιδιο.

2.Εισοδος ειναι στο κεντρο

3.Αναλογως απο που εχεις τον φρεσκο αερα. Αν ειναι το ιδιο βαλτο να ρουφαει με την προυποθεση οτι εχει κενο απο κατω το ψυγειο.

4.Βαζεις ενα χωνακι στην ακρη του ταφ και γεμιζεις. Ευκολο αλλα χρονοβορο. Παρε τανκ καλυτερα.

Οι θερμοκρασιες σου ειναι υψηλες. Υποθετω πως εβαλες ceramiq. Τσεκαρε το πατημα του μπλοκ ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδία :005:

Καλά τα λές αλλά υπάρχει πρόβλημα χώρου...Το ψυγείο είναι τεράστειο για το μέγεθος του Soprano.O μόνος τρόπος για να τα βάλω όλα μέσα ήταν αυτός...Φίλε nickthegreek21 έχει πλαινό παράθυρο διάφανο,απλώς εκεί το κουτί είναι "γυμνό" :D

(Επίσεις θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδία που μου πρόσφεραν απλόχερα την βοήθεια τους!!!Όνοματα δεν λέω τους ξέρουμε:041:Όπως και ένα μεγάλο συγνώμη για το συνεχές πρίξιμο :003: )

Αυτό που θα ήθελα να παρατηρήσω εγώ είναι ότι έχεις τις μνήμες Single channel. Γιατί δεν βάζεις τη μία στο 1 και την άλλη στο 3 για dual channel ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα ήθελα να παρατηρήσω εγώ είναι ότι έχεις τις μνήμες Single channel. Γιατί δεν βάζεις τη μία στο 1 και την άλλη στο 3 για dual channel ?

όχι dual είναι.1-2 slot και 3-4 για dual στην fatal1ty

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.