Jump to content



Gaming equipment


Tsunami

Recommended Posts

  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Εγω θα το παρω απο τον Στρατο παντως. 40 ειναι μεν ακριβα, αλλα γ@μαει το pad !

Ναι το ρημάδι...Κάτσε να δούμε αν θα μας πάει καλά το CHL και βλέπουμε ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις πηρα το steelpad 5L!!!

ειναι απλα αψογο. η ηφι του ειναι τελια με το Mouse πανο...

το εφερε το hac και μονο για αλλα 4 κοματια..... ειμαι ο ενας απο τους πεντε τυχχερους και η τιμουλα του ειναι στα 40 ευρο........

Link to comment
Share on other sites

με γειες καταρχην :)

500hz ειναι τελεια απο αποψη smoothness, αν και για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω δοκιμασει κατι πανω απο 125hz/8ms και 200hz/5ms, στο ποντικι μου (ms intelimouseoptical 1.1a) με καταλληλη mobo μπορω να παω και 1000hz/1ms stable διαβασα καπου αλλα βαριεμαι να το ψαξω :p, το copperhead μπορεις να το ρυθμισεις για 1000hz αλλα δεν ειναι stable αποτι διαβασα σε ενα review, καπου στα 750hz το max βλεπεις στο mouserate,

αφου εχει ιδιο σενσορα το copperhead με το G5/G7 υποθετω οτι το ιδιο ισχυει, μια χαρα ειναι τα 500/2ms be happy :D

εμενα προσωπικα με ενδιαφερει να ειναι συγχρονισμενα τα hz της οθονης με τα hz του ποντικιου, με 125hz refresh rate εχω ελαχιστo tearing σε συγκριση με τα 100 + οτι η οθονη ειναι συγχρονισμενη με τα 125hz του ποντικιου ;)

υπαρχουν utilities για να πειραξουν τα hz του ποντικιου σου, οπως και πειραγματα στην registry με το χερι αλλα τετοια hacks θεωρουνται παρανομα σε αρκετα lans/διαγωνισμους και μπορει να παιχτει καμια μαμακια με το cpu usage και με τις αλλες συσκευες που ειναι συνδεδεμενες σε usb ( scanners, πολυμηχανηματα, flashακια κλπ ) οποτε δεν αξιζει να ασχοληθει καποιος, πιο σημαντικη ειναι η επιφανεια κυλισης απτο ιδιο το mouse imo

Link to comment
Share on other sites

thanks mate

οσο για το steel pad απλα απεχτο!!!

το μονο - ειναι η τιμη και η βρομα του πλαστικου για μια μερα.....

ελπιζω να ειναι ανθεκτικο και στον χρονο γιατι δεν αξιζει αλιος τοσα λεφτα....

επισεις ξερει κανεις ποσο αντεχει η μπαταρια στο G7...

γιατι επαιζα για 3-4 ορες CS και επεσε μια γραμη....

και τελευτεο πια ειναι η καλητερι φορτιση στο ποντικη normal or turbo???

και στο θεμα ανταλακτικον...

μπαταριες και pads (μαμα logi) που βρισκο???

μπορω να βαλο αλα παντακια???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

thanks mate

οσο για το steel pad απλα απεχτο!!!

το μονο - ειναι η τιμη και η βρομα του πλαστικου για μια μερα.....

ελπιζω να ειναι ανθεκτικο και στον χρονο γιατι δεν αξιζει αλιος τοσα λεφτα....

επισεις ξερει κανεις ποσο αντεχει η μπαταρια στο G7...

γιατι επαιζα για 3-4 ορες CS και επεσε μια γραμη....

και τελευτεο πια ειναι η καλητερι φορτιση στο ποντικη normal or turbo???

και στο θεμα ανταλακτικον...

μπαταριες και pads (μαμα logi) που βρισκο???

μπορω να βαλο αλα παντακια???

Το πηρα και εγω το 5L χθες και ειναι φοβερο:T:

Oσοι το θελουν, το εχουν φερει και τα Multirama στα 39 ευρο.

Η μπαταρια στο G7 διαρκει 7-8 ωρες συνεχους χρησης.

H turbo φορτιση ειναι για οσους εχουν συνδεδεμενο το ποντικι πανω στον

υπολογιστη και η φορτιση της μπαταριας γινεται μεσα σε δυο ωρες.

Η νορμαλ ειναι αν το εχεις συνδεδεμενο μεσω usb hub και η φορτιση διαρκει

10 ωρες.

Για parts λογικα μπορεις να απευθυνθεις στην αντιπροσωπια της Logitech εδω

Oktabit;)

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα δεν ειναι μονο το aim που μπορει να βελτιωθει απο ενα καλο mouse + pad combo, ειναι και το Movement,δηλαδη πιο ακριβης στροφες 360 και 180 μοιρων, rocket jumps με ανεση circle strafing κλπ :)

ενα καλο equipment επιτρεπει καλυτερο play αλλα δεν το προκαλει απο μονο του, πχ στο pc μου παιζουν τακτικα fps αλλα 3-4 ατομα, δεν σημαινει οτι επειδη παιζουνε με τα ιδια mouse+keyboard που παιζω κι εγω παιζουν το ιδιο :p

feet απο logitech καινουργια λιγο απιθανο να βρεις, AFAIK μονο η razer δινει replacement feets για τα ποντικια της (ατιμο diamondback + exactmat combo :p), μπορεις ομως να βρεις απο steelpad ( http://www.steelseries.com/products/steelgear/steelgear_padsurfer_logitech_g_series/information) η απο hyperglidez ( www.hyperglide.net ) αν εχεις paypal, συμφωνα με το site της hyperglide ΠΡΕΠΕΙ να βγαλεις τα μαμισια feet και να βαλεις τα αλλα στην θεση τους, αλλα γιατι ρωτας ? δεν ειναι σε καλη κατασταση τα δικα σου ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από HellhammeR

Knight το 5L μαζί με το mouse σου πως το αισθάνεσαι στον χειρισμό? Δηλαδή σε FPS παιχνίδια έχει βελτιωθεί καθόλου το AIM σου? ;)

Ακομα λογω του οτι το rig μου αναμενει καποια parts δεν το

εχω δοκιμασει σε παιχνιδια.Απλα εβαλα το G7 πανω και η κυλιση του

πανω στην επιφανεια ειναι αψογη.Οποιος σκεφτεται να το παρει να σιγουρευτει

οτι εχει μεγαλο χωρο στο γραφειο του καθως ειναι τεραστιο!

Περισσοτερες εντυπωσεις απο εβδομαδα:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77

Το πηρα και εγω το 5L χθες και ειναι φοβερο:T:

Oσοι το θελουν, το εχουν φερει και τα Multirama στα 39 ευρο.

μεγιες!!!

Αρχική απάντηση από GruntGR

μπορεις ομως να βρεις απο steelpad ( http://www.steelseries.com/products/steelgear/steelgear_padsurfer_logitech_g_series/information) η απο hyperglidez ( www.hyperglide.net ) αν εχεις paypal, συμφωνα με το site της hyperglide ΠΡΕΠΕΙ να βγαλεις τα μαμισια feet και να βαλεις τα αλλα στην θεση τους, αλλα γιατι ρωτας ? δεν ειναι σε καλη κατασταση τα δικα σου ??

ξερεις που μπορω να βρω τα steelpads για το G7???(για ελλαδα)

Αρχική απάντηση από HellhammeR

Εννοείται πως άμα δεν υπάρχει το skill τι να τα κάνεις τα κορυφαία pads κια τα κορυφαία mice.:D

ετσι ειναι οπως τα λες αν δεν εχεις τα skill το ποντικι και το mouse δεν κανει την διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.