Jump to content



Gaming equipment


Tsunami

Recommended Posts

  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

πηρα microsoft laser mouse 6000

πολυ καλο παντα με καλωδιο και αρκετα φθηνο.

το εχω στο γραφειο ξυλινο αλλα ανα 2 μερες πιανει μακα ρε γμτ και ολο το καθαριζω...

πρεπει να βαλω καποιο καλο mouse pad

υπαρχουν ειδικα για λασερ η ειναι το ιδιο με τα οπτικα?

keyboard microsoft το κλασικο ασπρο

και φυσικα η αγαπημενη μου τιμονιερα της logitech momo:inlove:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΛΑΜΠΡΟΣ

πηρα microsoft laser mouse 6000

πολυ καλο παντα με καλωδιο και αρκετα φθηνο.

το εχω στο γραφειο ξυλινο αλλα ανα 2 μερες πιανει μακα ρε γμτ και ολο το καθαριζω...

πρεπει να βαλω καποιο καλο mouse pad

υπαρχουν ειδικα για λασερ η ειναι το ιδιο με τα οπτικα...?

Διαβασε απο την αρχη το thread και θα δεις οτι τα τελευταια laser μοντελα της Logitech

G5-G7,εχουν προβλημα tracking σε ορισμενα mousepads,ειδικα σε αυτα με ματ επιφανεια.

Aν θελεις να εισαι καλυμμενος κοιτα το Steelpad 5L αλλα να ξερεις οτι πρεπει να βαλεις

βαθια το χερι στη τσεπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πηρα απο multirama 4D + SNS Padsurfers all round + απο ενα παιδι το inteli mouseoptical 1.1a σε μαυρο το οποιο παρεμπτιπτοντως εχει λιγο διαφορετικη μπογια στο κελυφος του που επιτρεπει καλυτερο κρατημα απο αυτη στο ασπρο, γενικα στην αισθηση ειναι πιο τραχια στην αφη η επιφανεια του ποντικιου, (οχι οπως του ασπρου που λιγο να ιδρωσει το χερι σου θα γλιστραει σαν χελι :p) 24 ευρω απο multirama τα παραπανω highly recomended, το μονο παραπονα που εχω :

1) ειναι μαρκα steelpad :p

2) ειναι λιιιιγο μικρο αλλα για τους περισσοτερους θα ειναι μια χαρα

3) η 2η επιφανεια που ειναι και καλα smooth δεν κανει track καν

4) δεν κουνιεται με ΚΑΜΙΑ παναγια με το χαλακι το extra απο κατω

Link to comment
Share on other sites

αντιγραφη του qpad και του xtrac hybrid ειναι το 5L λεμε,απλα το 5L παρεχει λιγο πιο ευαναγνωστη επιφανεια στα G5 και G7 απο αυτα τα 2, οχι πως ειναι κακο δεν λεω απλως προτιμαω κατι με λιγοτερο παχος και με αγρια στην υφη επιφανεια, εξαλλου οταν παρω επιτελους εκεινα τα πραματα απο perfomance pcs.com 90% θα φαει αλλαγη το 4D με το xray thunder9 :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

H plantronics ειναι απο τις κορυφαίες εταιριες για τετοια ειδη. Μου φαινεται παράξενο που μπηκε και σε αυτό το χώρο. Απο που σκέφτεσαι να το παρεις ?

Εγω ψαχνω να βρω το Fatal1ty headset της creative (http://www.creative.com/products/product.asp?category=437&subcategory=438&product=15196)

Link to comment
Share on other sites

^Κοιτα απο ελλαδα δυσκολα τα πραγματα..η μαλλον το βρηκα γυρω στα 98ευρω...που ειναι αρκετα φραγκα....εκανα ψαχτικη στο ebay και το τσιμπησα με 57ευρα brand new....αλλα απο αποδοση μιλαμε για κορυφαιο headset για gaming και με usb που με διευκολυνει αφανταστα!!..παιζουν δυο μοντελα το gamecom 1 το οποιο ειναι γυρω στα 30ευρα και το gamecom 1 pro το οποιο ειναι τοπ..

http://www.plantronics.com/north_america/en_US/gaming/index.jhtml

post-560-1416072677,6362_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

^Κοιτα απο ελλαδα δυσκολα τα πραγματα..η μαλλον το βρηκα γυρω στα 98ευρω...που ειναι αρκετα φραγκα....εκανα ψαχτικη στο ebay και το τσιμπησα με 57ευρα brand new....αλλα απο αποδοση μιλαμε για κορυφαιο headset για gaming και με usb που με διευκολυνει αφανταστα!!..παιζουν δυο μοντελα το gamecom 1 το οποιο ειναι γυρω στα 30ευρα και το gamecom 1 pro το οποιο ειναι τοπ..

http://www.plantronics.com/north_america/en_US/gaming/index.jhtml

Εγώ τα παράγγειλα από ebay μονό με 54 (μαζί με μεταφορικά)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Logitech G15 keyboard. To apoloito gaming pliktrologio

http://www.logitech.com/index.cfm/products/details/US/EN,CRID=2166,CONTENTID=10717

Den ksero an to exoun pei kai alloi gia to sigekrimeno alla to pliktrologio metraei apeira.

Kostos giro sta 75-80 euro (mporei kai pio ftina) alla paidia milame gia piotita kataskeveis.

Kai outos i allos ola ta MMORPG (wow, guilld wars) mporoun na xrisimopoiisoun tin lcd othoni tou keyboard (katevazontas to katalilo programa) kathos episis kai ola ta macro keys.

Link to comment
Share on other sites

Logitech G15 keyboard. To apoloito gaming pliktrologio

http://www.logitech.com/index.cfm/products/details/US/EN,CRID=2166,CONTENTID=10717

Den ksero an to exoun pei kai alloi gia to sigekrimeno alla to pliktrologio metraei apeira.

Kostos giro sta 75-80 euro (mporei kai pio ftina) alla paidia milame gia piotita kataskeveis.

Kai outos i allos ola ta MMORPG (wow, guilld wars) mporoun na xrisimopoiisoun tin lcd othoni tou keyboard (katevazontas to katalilo programa) kathos episis kai ola ta macro keys.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.