Jump to content



Gaming equipment


Tsunami

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από axlvaled

Logitech G15 keyboard. To apoloito gaming pliktrologio

http://www.logitech.com/index.cfm/products/details/US/EN,CRID=2166,CONTENTID=10717

Den ksero an to exoun pei kai alloi gia to sigekrimeno alla to pliktrologio metraei apeira.

Kostos giro sta 75-80 euro (mporei kai pio ftina) alla paidia milame gia piotita kataskeveis.

Kai outos i allos ola ta MMORPG (wow, guilld wars) mporoun na xrisimopoiisoun tin lcd othoni tou keyboard (katevazontas to katalilo programa) kathos episis kai ola ta macro keys.

Αν μπορείς διόρθωσε το ποστ σου γιατί εδώ μέσα γραφούμε μονό ελληνικά

Ευχαριστώ

Αρχική απάντηση από gbak

^Κοιτα απο ελλαδα δυσκολα τα πραγματα..η μαλλον το βρηκα γυρω στα 98ευρω...που ειναι αρκετα φραγκα....εκανα ψαχτικη στο ebay και το τσιμπησα με 57ευρα brand new....αλλα απο αποδοση μιλαμε για κορυφαιο headset για gaming και με usb που με διευκολυνει αφανταστα!!..παιζουν δυο μοντελα το gamecom 1 το οποιο ειναι γυρω στα 30ευρα και το gamecom 1 pro το οποιο ειναι τοπ..

http://www.plantronics.com/north_america/en_US/gaming/index.jhtml

Τα πήρα απλά άψογα καταπληκτικό ήχο και απόδοση αντέχουνε πολύ υψηλές εντάσεις και δεν σπάει ο ήχος στα πολλά μπάσα

Μπάσο πολύ βαθύ

Πρίμα πολύ καθαρά χωρίς τσιριχτά

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από axlvaled

Logitech G15 keyboard. To apoloito gaming pliktrologio

http://www.logitech.com/index.cfm/products/details/US/EN,CRID=2166,CONTENTID=10717

Den ksero an to exoun pei kai alloi gia to sigekrimeno alla to pliktrologio metraei apeira.

Kostos giro sta 75-80 euro (mporei kai pio ftina) alla paidia milame gia piotita kataskeveis.

Kai outos i allos ola ta MMORPG (wow, guilld wars) mporoun na xrisimopoiisoun tin lcd othoni tou keyboard (katevazontas to katalilo programa) kathos episis kai ola ta macro keys.

Αν μπορείς διόρθωσε το ποστ σου γιατί εδώ μέσα γραφούμε μονό ελληνικά

Ευχαριστώ

Αρχική απάντηση από gbak

^Κοιτα απο ελλαδα δυσκολα τα πραγματα..η μαλλον το βρηκα γυρω στα 98ευρω...που ειναι αρκετα φραγκα....εκανα ψαχτικη στο ebay και το τσιμπησα με 57ευρα brand new....αλλα απο αποδοση μιλαμε για κορυφαιο headset για gaming και με usb που με διευκολυνει αφανταστα!!..παιζουν δυο μοντελα το gamecom 1 το οποιο ειναι γυρω στα 30ευρα και το gamecom 1 pro το οποιο ειναι τοπ..

http://www.plantronics.com/north_america/en_US/gaming/index.jhtml

Τα πήρα απλά άψογα καταπληκτικό ήχο και απόδοση αντέχουνε πολύ υψηλές εντάσεις και δεν σπάει ο ήχος στα πολλά μπάσα

Μπάσο πολύ βαθύ

Πρίμα πολύ καθαρά χωρίς τσιριχτά

Link to comment
Share on other sites

^Και γω τα πηρα!....τα φοραω καμια βδομαδα ειναι κορυφη το headset ,παναλαφρο,δεν κουραζει,και χει φοβερη αποδοση ηχου...ειδικα στα μπασα...και φοβερο design!

Kατεβασες drivers απο δω καθως και το control panel... http://www.plantronics.com/north_america/en_US/support/softwaredownloads/dsp.jhtml

και μια φωτο update με τον εξοπλισμο μου...

dsc01459tq8.th.jpg

screen02wa4.jpg

Link to comment
Share on other sites

^Και γω τα πηρα!....τα φοραω καμια βδομαδα ειναι κορυφη το headset ,παναλαφρο,δεν κουραζει,και χει φοβερη αποδοση ηχου...ειδικα στα μπασα...και φοβερο design!

Kατεβασες drivers απο δω καθως και το control panel... http://www.plantronics.com/north_america/en_US/support/softwaredownloads/dsp.jhtml

και μια φωτο update με τον εξοπλισμο μου...

dsc01459tq8.th.jpg

screen02wa4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 10:30]

^Και γω τα πηρα!....τα φοραω καμια βδομαδα ειναι κορυφη το headset ,παναλαφρο,δεν κουραζει,και χει φοβερη αποδοση ηχου...ειδικα στα μπασα...και φοβερο design!

Kατεβασες drivers απο δω καθως και το control panel... http://www.plantronics.com/north_america/en_US/support/softwaredownloads/dsp.jhtml

και μια φωτο update με τον εξοπλισμο μου...

dsc01459tq8.th.jpg

screen02wa4.jpg

:T:

Ωραιο το S&S αλλα 32χ27 μου πεφτουν λιγα, εδω περα το titan ειναι 45χ35 και πολλες φορες ειμαι κοντα στην ακρη του οταν κοιταζω πανω :p, περιμενω το eyepad XL που στην ουσια ειναι ενα qck+ με μεγαλυτερη αντοχη στο χρονο ( το qck το πεταξα το eyepad το εχω ακομα ως εφεδρικο ) και μισο χιλιοστο λιγοτερο παχος

Για Headset εχω το logitech extreme pc gaming headset το ειχε στο perfomance-pcs για 18 δολλαρια,αξιοπρεπες για τα λεφτα του, επειδη ειναι behind the head ο σχεδιασμος του θελει καποια εξικοιωση αλλα μετα απο καποιες μερες χρησης ξεχνας οτι τα φορας :)

τα περισσοτερα usb ακουστικα εχουνε οντως πολυ καθαρο ηχο αλλα δεν αξιοποιουν την καρτα ηχου(εχουν δικο τους κυκλωμα), μονο με x-fi μπορω να εχω hardware OPEN AL στο ut2004 και στο america's army :(

Τωρα περιμενω να ερθει το mx310 ( το παλιο μου καπου χαθηκε :p) να το συγκρινω με το everglide g-1000 μπας και σταματησει να ποναει το μικρο μου δαχτυλο :mad:

επισης παραγγειλα και αυτο το προχειρο joystick μιας και σκεφτομαι να αρχισω BF2 και lock-on, ( πολυ area 88 βλεπω :o )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 10:30]

^Και γω τα πηρα!....τα φοραω καμια βδομαδα ειναι κορυφη το headset ,παναλαφρο,δεν κουραζει,και χει φοβερη αποδοση ηχου...ειδικα στα μπασα...και φοβερο design!

Kατεβασες drivers απο δω καθως και το control panel... http://www.plantronics.com/north_america/en_US/support/softwaredownloads/dsp.jhtml

και μια φωτο update με τον εξοπλισμο μου...

dsc01459tq8.th.jpg

screen02wa4.jpg

:T:

Ωραιο το S&S αλλα 32χ27 μου πεφτουν λιγα, εδω περα το titan ειναι 45χ35 και πολλες φορες ειμαι κοντα στην ακρη του οταν κοιταζω πανω :p, περιμενω το eyepad XL που στην ουσια ειναι ενα qck+ με μεγαλυτερη αντοχη στο χρονο ( το qck το πεταξα το eyepad το εχω ακομα ως εφεδρικο ) και μισο χιλιοστο λιγοτερο παχος

Για Headset εχω το logitech extreme pc gaming headset το ειχε στο perfomance-pcs για 18 δολλαρια,αξιοπρεπες για τα λεφτα του, επειδη ειναι behind the head ο σχεδιασμος του θελει καποια εξικοιωση αλλα μετα απο καποιες μερες χρησης ξεχνας οτι τα φορας :)

τα περισσοτερα usb ακουστικα εχουνε οντως πολυ καθαρο ηχο αλλα δεν αξιοποιουν την καρτα ηχου(εχουν δικο τους κυκλωμα), μονο με x-fi μπορω να εχω hardware OPEN AL στο ut2004 και στο america's army :(

Τωρα περιμενω να ερθει το mx310 ( το παλιο μου καπου χαθηκε :p) να το συγκρινω με το everglide g-1000 μπας και σταματησει να ποναει το μικρο μου δαχτυλο :mad:

επισης παραγγειλα και αυτο το προχειρο joystick μιας και σκεφτομαι να αρχισω BF2 και lock-on, ( πολυ area 88 βλεπω :o )

Link to comment
Share on other sites

^^Mπορει να ναι ακριβουτσικο το S&S...αλλα ρε παιδες...μερα με την νυχτα!..φοβερη αποδοση...απορω πως επαιζα τοσο καιρο διχως τετοιο mousepad....βασικα το προτεινω μονο για οσους παιζουν fps...εχει και πολυ βολικη θηκη για το pad και το G5.. :D

Οσο αναφορα τα usb headsets...εχεις δικιο ειναι αυτονομα...και απλα κανεις switching στην καρτα ηχου....δεν το ξερα...

Για joystck στο BF2 δεν θα το χρειαστεις ιδιαιτερα...απλα μονο σε αεροπλανο...και σε αυτο βολευει πολυ το G15 μιας και εχει switch που κανεις τραμπα σε joystick...

To συγκεκριμενο που λες δεν εχει feedback...που απλα σε μερικα simulator ειναι ωραιο.. εγω εχω το wingman της logitech....για ριξε μια ματια εχω την εντυπωση οτι εχει πεσει η τιμη του αρκετα..με Force Feedback

Link to comment
Share on other sites

^^Mπορει να ναι ακριβουτσικο το S&S...αλλα ρε παιδες...μερα με την νυχτα!..φοβερη αποδοση...απορω πως επαιζα τοσο καιρο διχως τετοιο mousepad....βασικα το προτεινω μονο για οσους παιζουν fps...εχει και πολυ βολικη θηκη για το pad και το G5.. :D

Οσο αναφορα τα usb headsets...εχεις δικιο ειναι αυτονομα...και απλα κανεις switching στην καρτα ηχου....δεν το ξερα...

Για joystck στο BF2 δεν θα το χρειαστεις ιδιαιτερα...απλα μονο σε αεροπλανο...και σε αυτο βολευει πολυ το G15 μιας και εχει switch που κανεις τραμπα σε joystick...

To συγκεκριμενο που λες δεν εχει feedback...που απλα σε μερικα simulator ειναι ωραιο.. εγω εχω το wingman της logitech....για ριξε μια ματια εχω την εντυπωση οτι εχει πεσει η τιμη του αρκετα..με Force Feedback

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω πως ειναι ακριβο, μικρο λεω πως ειναι, εδω περα το καλοκαιρι του 2004 για corepad original ειχα δωσει 45 ευρω ( 34 + 11 τα μεταφορικα ) και γενικα εχω αλλαξει καπου 12-14 mousepad :p απλα λεω πως το s&s ειναι ΜΙΚΡΟ (για το sensitivity μου) και εμενα τα πλαστικα mousepad μου πρηζουν πιο ευκολα το χερι + οτι εχω μαθει να αξιοποιω την τριβη που παρεχουν τα υφασματινα ετσι ωστε να σταματαω εκει που θελω ΑΚΡΙΒΩΣ, επιφανειες οπως το s&s ειναι υπερβολικα γρηγορες για τα δικα μου γουστα, παλιοτερα που ηθελα λιγοτερα cm/180 ητανε ΤΕΛΕΙΕΣ, τωρα μου πεφτουν γρηγορες και μικρες :p

Αυτο για το g15 καντο πιο λιανα, πως ακριβως μπορεις να το χρησιμοποιησεις σαν joystick ? το παραπανω το παιρνω επειδη δεν παιζω σοβαρα flight sims προς το παρων και γιατι στο lock-on το force feedback δεν λειτουργει σωστα αποτι διαβασα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω πως ειναι ακριβο, μικρο λεω πως ειναι, εδω περα το καλοκαιρι του 2004 για corepad original ειχα δωσει 45 ευρω ( 34 + 11 τα μεταφορικα ) και γενικα εχω αλλαξει καπου 12-14 mousepad :p απλα λεω πως το s&s ειναι ΜΙΚΡΟ (για το sensitivity μου) και εμενα τα πλαστικα mousepad μου πρηζουν πιο ευκολα το χερι + οτι εχω μαθει να αξιοποιω την τριβη που παρεχουν τα υφασματινα ετσι ωστε να σταματαω εκει που θελω ΑΚΡΙΒΩΣ, επιφανειες οπως το s&s ειναι υπερβολικα γρηγορες για τα δικα μου γουστα, παλιοτερα που ηθελα λιγοτερα cm/180 ητανε ΤΕΛΕΙΕΣ, τωρα μου πεφτουν γρηγορες και μικρες :p

Αυτο για το g15 καντο πιο λιανα, πως ακριβως μπορεις να το χρησιμοποιησεις σαν joystick ? το παραπανω το παιρνω επειδη δεν παιζω σοβαρα flight sims προς το παρων και γιατι στο lock-on το force feedback δεν λειτουργει σωστα αποτι διαβασα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα στο lock-on παρολα τα patch που του βαλα απο feedback τιποτα....τελικα ψαχτηκα λιγο με το switch που σου ειπα στο g15....και απλα ειναι game mode....ενεργοποιεις και απενεργοποιεις το πληκτρο των windows...ειχα την εντυπωση οτι σχετιζεται με το joystick γιατι οπτικα τουλαχιστον αυτο δειχνει...το ειχα διαβασει και σε ενα forum του BF2..

7687hu7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθαν απτο ταχυδρομειο το eyepad XL ( 45x40 :D ) και το corewax, εννοειται πως το κερι ειναι για γυαλινες/πλαστικες επιφανειες και οχι για cloth, μιας και δεν ειχα ευκαιρο το corepad original ειπα να απλωσω λιγο στο corepad victory ( μικρουλι και αυτο καπου 31χ29) το οποιο μετα απο 1 μηνα χρησης ειχε εγινε παναργο θορυβωδες και αχρηστο, ε εβγαλα και το g1 (80 γραμμαρια 800dpi, ocED στα 250hz) απτην ντουλαπα το εβαλα πανω και επαθα πλακα !!! τοσα mousepad εχω δοκιμασει αλλα τοσο ΤΡΑΓΙΚΑ γρηγορο mousepad ποτε ! που να ειχα και το corepad original διαθεσιμο που ειναι γυαλινο, μιλαμε παει το ποντικι με το δαχτυλο

Btw το victory θυμιζει την smooth side του steelpad 4D, οποτε δεν εχει προβλημα ουτε με τα περισσοτερα οπτικα ποντικια ουτε με τα laser, παντως να αρχισω να παιζω με το συγκεκριμενο combo το κοβω χλωμο μιας και εχω συνηθισει σε 400dpi + low ingame sens + HUGE cloth pad :p

Το victory,τo corepad original τα skatez pro το eyepad και το corewax εννοειται τα πηρα απο www.corepad.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προς G15 users : απο key ghosting πως παει ? στο MS comfort curve οποτε παταγα W + A + G + shift ακουγα beep, τωρα στο logitech media keyboard elite οποτε παταω W + A + page up μαμιεται ο διας :(, ελπιζω το επομενο keyboard http://www.everglide.com/index.php?option=com_content&task=view&id=39&Itemid=28 που θα παρω μαζι με αυτα τα ακουστικα http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=4607

να μην εχει τετοια προβληματα, ( me = everglide fanboy :p )

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

update :

Τα s-500 εχουνε ερθει εδω και κατι βδομαδες, πολυ καλα για τα λεφτα τους imo (70εουρος) :) συνηθως με βολευαν μονο τα behind the head αλλα αυτα ειναι πολυ προσεγμενα, αμα ριξω και ενα κουρεμα μια απο αυτες τις μερες θα ειναι rul0z :D

Το t-1000 που ηρθε σημερα δεν το εχω συνηθισει ακομα 100% αλλα εχει φαση, εχω συνδεσει το mic πανω χωρις προβλημα και συνδοιασμοι οπως w+a+page up/page down/F1 λειτουργουν κανονικα, bye bye logitech media keyboard :devil:

Περιμενω τωρα αυτο το gamepad της thrustmaster να ερθει απτο πλαισιο http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=1046&Catalog_Id=2&Product_Id=297152&Merchant_Id=1&Nav_Section_Id=33

να σταματησουν οι τζαμπα ηττες στο ps2 λογω ιδρωμενης παλαμης και πρησμενου αντιχειρα (μην παει ο νους σας στο πονηρο :p :P )

Μαλλον θα τσιμπησω αργοτερα και καποιο αλλο joystick απτην ιδια μαρκα γιατι με το logitech extreme 3d pro ΔΕΝ ......, τιγκα στην πλαστικουρα,ακομα και το 7 χρονων PC SABRE PRO εχει πολυ πιο ανετη λαβη απο δαυτο :TD:

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο, και καλυτερα ετσι γιατι διαφορετικα αποκλειεται να πουλιοτανε στα 40$ (perfomance-pcs.com) το headset port 99% of the time θα ειναι κενο αφου το μπροστινο panel της x-fi βολευει αφανταστα (+ οτι αλλο usb soundchip της πλακας και αλλο x-fi :p ), απτην αλλη το mic θελει ανταπτορα για να μπει εκει μπροστα οποτε το keyboard σε αυτην την περιπτωση με βολεψε :)

Απο multimedia keys εχει τα βασικα, λειπει ομως το mute και τα next track/previous track πιανουν μονο στον Windows Media player.

Αναμενετε pics του ολου setup μου σε λιγες μερες :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.