Jump to content



χ1900ΧΤ ή 7800gtx 512?


mellodos1442169067

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Πολλή δύσκολη επιλογή. :017:

Μάλλον την ATi γιατί είναι πιο γρήγορη στα καινούργια παιχνίδια και σε υψηλές αναλύσεις. Και στα περισσότερα είναι πολύ κοντά μεταξύ τους.

Και γλυτώνεις και 60 ευρώ.

Πάντως πολύ φτηνά την δίνουν την GTX :026:

Link to comment
Share on other sites

ATi...Και με λίγο "διάβασμα" την φλασάρεις σε XTX

Πως την flashαρεις σε ΧΤΧ?

Αφού η ΧΤΧ δεν είναι απλώς οverclockαρισμένη ΧΤ αλλά έχει και πιο γρήγορες μνήμες. 1.1ns σε αντίθεση με τα 1.2ns της ΧΤ.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μειονέκτημα που έχει η ΑΤΙ είναι ότι δεν υποστυρίζεί πάνω από 6 antialiasing (εκτός από crossfire) ένω η nvidia μέχρι 16.

ATi Max = 6x [ αλλά έχουμε Temporal + Adaptive combination which rules ]

nVIDIA Max = 8x

Και 32x να ήταν της nVIDIA, η ποιότητα των Anti-Aliasing & Anisotropic Filtering της ATi πάλι καλύτερη είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ...μικρη... ενημερωση ....Εριξα στο "βωμο" την δικια μου Χ1900ΧΤ και το αποτελεσμα μεχρι στιγμης ειναι αρκετα καλο...

Λοιπον flashαρισα το bios της Sapphire X1900XTX στην δικια μου X1900XT και δεν παρουσιαζει απολυτως κανενα artifact ( τουλαχιστον σε 3DMark05 & 3DMark06 που δοκιμασα ) . Οι θερμοκρασιες αλλαξανε κατα 1 ΜΟΝΟ βαθμο προς τα πανω ....και κατα τα αλλα τωρα "δουλευει" σαν Χ1900ΧΤΧ ....χεχχεχεεχε πολυ καλο αυτο εεε???

Αν υπαρχει και καποιος αλλος τροπος να τεσταρω την σταθεροτητα της σαν Χ1900ΧΤΧ ...πειτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.