Jump to content



6800GT αλλαγη με X850PRO


stefanos91442169096

Recommended Posts

RMA σε 6800GT AGP και μου δινουν Χ850PRO ...

(MSI η Saphire νομιζω)

Η πιστωτικο -30% που εκανε η καρτα..

Τι να κανω? Λενε οτι ειναι στα ιδια η Χ850προ... ΕΙναι? Εχει ομως 12 pipes..

Ξεκλειδωνουν ?

Ειμαι παντα σε αναλυση 1280χ1024.

Εδω δεν μετραει περισοτερο το bandwidth ??

H 6800GT εδινε 5500-5700 3DMark05...

:100: :100:

Link to comment
Share on other sites

']Εγώ δεν θα δεχόμουν. 12pipe που δεν ξεκλειδώνουν αν δεν ανεβαίνει κιόλα σε κάνουν downgrade ουσιαστικά.

Να απαιτήσεις να σου βρουν 6800gt πάλι .

καλό ψάξιμο....

εγώ έκανα RMA μια ολοκαίνουρια 6600gt κια σκοπεύω να πάρω την 7800GS 256 AGP, ψάξε και εσύ για αυτή, είναι ότι πιο γρήγορο για AGP. Λίγο πάνω ή πολύ λίγο κάτω, ανάλογα με την περίπτωση, από μια 6800 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά games ναι μπορει να ειναι καλυτερη η x850pro, στο half life ας πουμε και μια χ700 μπορει να παιζει την 6800 αλλά overall η 6800gt ειναι καλύτερη λογω 16pipe , shader ect ect. Και εν τέλει ποιός ο λόγος να πάρεις έστω και 5% κατώτερη κάρτα ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι μπακαλίστικα, εγγύηση σημαίνει ή επισκευή, ή αντικατάσταση με ίδιο καινούριο, ή επιστροφή ακέραιου του ποσού. Βέβαια, εαν θες να ξεμπερδεύεις, τσίμπα το πιστωτικό, πρακτικά στα ίδια θα είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι μπακαλίστικα, εγγύηση σημαίνει ή επισκευή, ή αντικατάσταση με ίδιο καινούριο, ή επιστροφή ακέραιου του ποσού. Βέβαια, εαν θες να ξεμπερδεύεις, τσίμπα το πιστωτικό, πρακτικά στα ίδια θα είσαι.

το αν θα σου επιτρέψουν να έχεις πίστωση και π.χ. αγορά μιας καλύτερης κάρτας με πληρωμή της διαφοράς, είναι στη διακριτική τους ευχαίρια ή είναι υποχρεωμένοι από τους όρους της εγγύησης να σου το επιτρέψουν εφόσον το ζητήσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, update επιλογων :

1. RADEON X850PRO VIVO 256MB AGP

2. 6800ultra 256MB PCI-E (!)

3. Πιστωτικο χαμηλο (~30% kαtω)..

Μεταξυ των απο πανω, τι θα κανατε στη θεση μου??:039:

Λολ, αν βγει το 2 (γιατι με τρωει ?... δεν ξερω) , Νοrthy + mobo βγαινουν στο σφυρι...

:080: :017: :093:

Link to comment
Share on other sites

Mπα.Η επιλογη Νο2 ακυρωνεται μονη της λογω 7600/6800gs σε χρηματα ιδια με το πιστωτικο σου.Ασε που για να στην ξεφουρνισαν τωρα μπορει να παιζει καμμια παγαποντια.

Για μενα εχεις μονο 1 και 3...

Αν παρεις το 3, ισως να χρειαστει να κανεις και αναβαθμισουλα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, update επιλογων :

1. RADEON X850PRO VIVO 256MB AGP

2. 6800ultra 256MB PCI-E (!)

3. Πιστωτικο χαμηλο (~30% kαtω)..

Μεταξυ των απο πανω, τι θα κανατε στη θεση μου??:039:

Λολ, αν βγει το 2 (γιατι με τρωει ?... δεν ξερω) , Νοrthy + mobo βγαινουν στο σφυρι...

:080: :017: :093:

γιατί να δίνεις τόσα λεφτά για ολόκληρη αναβάθμισή ? πάρε την ΑGP 7800gs 256, καλύτερη και απο 6800ultra αν την υπερχρονίσεις λιγάκι... υπάρχει σχετικό thread, βρές το.

Και αν στο μέλλον, υπάρξει τρόπος να ενεργοποιηθούν και τα extra pipes, δεδομένου του ότι πρόκειται για γνήσιο g70 core gpu, τότε άντε γειά.... ποιά 6800ultra και χαζομαρούλες.... G70 rulez...

τέλος,

Link to comment
Share on other sites

H 6800gs καθως και η 7600 φτανουν ξεπερνανε αντιστοιχως την 6800ultra χωρις πολυ κοπο και κοστιζουν οσο η λιγοτερο απο το πιστωτικο που μπορεις να παρεις.Γιατι λοιπον να μπλεκεις με μια αμφιβολου λειτουργικοτητας vga που θα σου τρωει περισσοτερο ρευμα και θα κανει και πιο πολυ θορυβο?

Ελπιζω να καταλαβες την λογικη μου.

Στο ξαναλεω.

Η πας για την χ850 προ και δεν πειραζεις τιποτα,ή παιρνεις το πιστωτικο και αλλαζεις πλατφορμα.

Να πας σε 7800gs παλι δεν λεει γιατι ειναι πανακριβη και με 290ε αγοραζεις ολοκαινουργια 7800gt η οποια ειναι και γρηγοροτερη.

Διαλξε και παρε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.