Jump to content



Giga, Asus, DFI και τα λοιπά - Αξιοπιστία και overclocking


Nos-Dio

Recommended Posts

@samael με ποιο bios εισαι;

Παντως εχω διαβασει κατα καιρους για το προβλημα με το χ9 αλλα δεν μου ετυχε προσωπικα κατι τετοιο,Αντιθετα τα παει καλα βλεπω με αυτο το multi.

Το τελευταιο bios δεν μου αρεσε ιδιαιτερα ειναι beta βεβαια, αλλα παντως πολυ ασταθες σε εμενα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Δεν ξέρω, είδα στην λίστα ότι ο zyx θα πάρει 2 dfi, οπότε ξεκαθαρίζει το τοπίο σχετικά με την αξιοπιστία τους. Παίρνει 2 για να είναι σίγουρος ότι η μία τουλάχιστον θα δουλεύει :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 16:20]

Δεν ξέρω, είδα στην λίστα ότι ο zyx θα πάρει 2 dfi, οπότε ξεκαθαρίζει το τοπίο σχετικά με την αξιοπιστία τους. Παίρνει 2 για να είναι σίγουρος ότι η μία τουλάχιστον θα δουλεύει :rofl:

:worship: :tongue: αν και ειμαι dfi maniac :tongue: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Δεν ξέρω, είδα στην λίστα ότι ο zyx θα πάρει 2 dfi, οπότε ξεκαθαρίζει το τοπίο σχετικά με την αξιοπιστία τους. Παίρνει 2 για να είναι σίγουρος ότι η μία τουλάχιστον θα δουλεύει :rofl:

:rofl: :rofl: :rofl:

ειπαμε παω για sli(σλαι):hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell [Χθες, στις 03:47]

......

επίσης λίγο OT αλλά βγήκε καινούργιο BIOS για DFI 754 με memory interleaving επιλογή (αυτό δεν είμαι σίγουρος αν έχει γραφτεί)

Αξίζει να το δοκιμάσετε... :T:

post-745-1416071620,9547_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

δύο επιλογές υπάρχουν, ή να πάρεις DFI και να μείνεις για πάντα στη φωτεινή πλευρά ή να πάρεις το Abit AN8 και να γυρίσεις μέσα σε μία ώρα το πολύ στο σκότος. Διαλέγεις και παίρνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell [Σήμερα, στις 16:03]

δύο επιλογές υπάρχουν, ή να πάρεις DFI και να μείνεις για πάντα στη φωτεινή πλευρά ή να πάρεις το Abit AN8 και να γυρίσεις μέσα σε μία ώρα το πολύ στο σκότος. Διαλέγεις και παίρνεις ;)

δυο επιλογες υπαρχουν: ή να παρει dfi ή να παρει dfi.

Link to comment
Share on other sites

Σχορατε με κιολας,αλλα μηπως το παρακανετε λιιιιιγο με τις Dfi?Ακομα δε τον ειδαμε Γιαννη το βαφτισαμε...(γεια σου πατριδααα! :p)

Θα μπει κ κανενας νεος εδω κ θα νομιζει οτι δουλευετε στο εργοστασιο της στο τελος!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

ωραια, να αλλαξουμε μαρκα τοτε. να λεμε alfa romeo.

παλι το ιδιο θα εννοουμε

Δεν κρατιέμαι, θα την πω την κακία μου :devil:

2 γενιές dfi πέρασαν από τα χέρια σου και δεν τις μπούταρες καν :rofl: πως και έχεις τόση πίστη στην 3η ?

Σας έχει θολώσει το μυαλό ο endu μου φαίνεται :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 19:12]

Δεν κρατιέμαι, θα την πω την κακία μου :devil:

2 γενιές dfi πέρασαν από τα χέρια σου και δεν τις μπούταρες καν :rofl: πως και έχεις τόση πίστη στην 3η ?

Σας έχει θολώσει το μυαλό ο endu μου φαίνεται :hehe:

ειναι απλα θεμα εγωισμου. καποια στιγμη, πρεπει να παιξω κι εγω με μια τετοια.

η πρωτη, ετρεχε πολυ γρηρορα κι εβγαζε κοκκινους καπνους.

η δευτερη, ηταν απο τις ελλατωματικες, δεν αντεχε να δινει 5 βολτ στις μνημες.

η τριτη εκανε την κοκονα, εγραφε και ομορφα στο φως, αλλα δε βρηκε τσιπ ανταξιο της και ηταν κριμα να μη τη δωσω.

ελπιζω αυτη να μη μας κανει κολπα. το pda ερχεται απο βδομαδα, αν δεν κατσει κι αυτη, θα φυγει οπως ηρθε μαζι με ολο το πισι και θα μεινω με το pda.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.