Jump to content



LINUX TZAΜΠΑ...ΠΑΡΕ ΚΟΣΜΕ! (Part II)


Prowler

Recommended Posts

  • Replies 319
  • Created
  • Last Reply

Σας στέλνω αυτό το μήνυμα μέσα από τα UBUNTU. Εγκαταστάθηκαν πλήρως σε ένα παλιό 40αρι σκληρό P-ATA καθώς έμπλεκε το πράγμα σε μία προσπάθεια μου να τα εγκαταστήσω στο S-ATA RAID.

Πρώτη εντύπωση : Καταπλητική . Όλα δουλεύουν άψογα , ελληνικα εγκατεστημένα , ένα σωρό εφαρμογές , openoffice , gimp , gaim messenger κτλ. Αναγνώρισε μόνο του τις ρυθμίσεις δικτύου και DSL , (στα windows μου χε βγει η πίστη να τα εγκαταστήσω - sharing dsl μέσα από 2 κάρτες δικτύου κτλ.)

Μου φαίνεται ότι ... θα αρχίσω να εγκαταλείπω τα windows για καθημερινή χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

...η τα πουλαμε....;)

η χρησιμοποιουμε τα cd απο την αναποδη για καθρεφτες

ή τα κραταμε στη συλλογη μας με τα cd σε εμαφανη θεση...για να το παιζουμε μουρηδες!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από antonisk7

Σας στέλνω αυτό το μήνυμα μέσα από τα UBUNTU. Εγκαταστάθηκαν πλήρως σε ένα παλιό 40αρι σκληρό...

...Μου φαίνεται ότι ... θα αρχίσω να εγκαταλείπω τα windows για καθημερινή χρήση...

Το UBUNTU που εγκατέστησες... το κατέβασες... ή σου ήρθαν τα cd. Γιατί σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα τπτ... :(

Αρχική απάντηση από Skinny13

η χρησιμοποιουμε τα cd απο την αναποδη για καθρεφτες

ή τα κραταμε στη συλλογη μας με τα cd σε εμαφανη θεση... για να το παιζουμε μουρηδε!

ή τα κάνουμε φρίσμπι και μαθαίνουμε σκοποβολή στο κεφάλι του διπλανού μας... :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από antonisk7

Σας στέλνω αυτό το μήνυμα μέσα από τα UBUNTU. Εγκαταστάθηκαν πλήρως σε ένα παλιό 40αρι σκληρό P-ATA καθώς έμπλεκε το πράγμα σε μία προσπάθεια μου να τα εγκαταστήσω στο S-ATA RAID.

Πρώτη εντύπωση : Καταπλητική . Όλα δουλεύουν άψογα , ελληνικα εγκατεστημένα , ένα σωρό εφαρμογές , openoffice , gimp , gaim messenger κτλ. Αναγνώρισε μόνο του τις ρυθμίσεις δικτύου και DSL , (στα windows μου χε βγει η πίστη να τα εγκαταστήσω - sharing dsl μέσα από 2 κάρτες δικτύου κτλ.)

Μου φαίνεται ότι ... θα αρχίσω να εγκαταλείπω τα windows για καθημερινή χρήση...

Το παρέλαβες κιόλας;

Σου είχε έρθει κάποιο e-mail επιβεβαίωσης;

Δεν μου ήρθε τίποτα.

Παρήγγειλα 3 από την κάθε κατηγορία (άρα το 10 που έχει default κατεβαίνει) και ζήτησα και το παιδί που θα τα φέρει να πάρει και μια κοκα-κολα από το περίπτερο στη γωνία...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ilias83 [Σήμερα, στις 22:45]

Το παρέλαβες κιόλας;

Σου είχε έρθει κάποιο e-mail επιβεβαίωσης;

Δεν μου ήρθε τίποτα.

Παρήγγειλα 3 από την κάθε κατηγορία (άρα το 10 που έχει default κατεβαίνει) και ζήτησα και το παιδί που θα τα φέρει να πάρει και μια κοκα-κολα από το περίπτερο στη γωνία...

OFF TOPIC!

Τι Coca Cola; :p Του 1,5 λίτρου... τον 500ml... ή κουτάκι; :hehe: :hehe:

Τέλος OFF TOPIC!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από R@tNET [Σήμερα, στις 22:55]

OFF TOPIC!

Τι Coca Cola; :p Του 1,5 λίτρου... τον 500ml... ή κουτάκι; :hehe: :hehe:

Τέλος OFF TOPIC!

:OT: Μιας που το έκανες που το έκανες το :OT: ας το συνεχήσω, αλλά μόνο για ένα post :OT:

:OT: Ζήτησα 2 κουτάκια, να τα κρύψει στις τσέπες του το παλικάρι που τις φέρνει, μην τον σταματήσουν στο τελωνίο:OT:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ilias83 [Χθες, στις 23:04]

:OT: Μιας που το έκανες που το έκανες το :OT: ας το συνεχήσω, αλλά μόνο για ένα post :OT:

:OT: Ζήτησα 2 κουτάκια, να τα κρύψει στις τσέπες του το παλικάρι που τις φέρνει, μην τον σταματήσουν στο τελωνίο:OT:

Δλδ θες να πιεις μαύρη Coca Cola... από το αφρικανοπερίπτερο της γειτονιάς τους. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 13:58]

ούτε σε μένα email επιβεβαίωσης!!! τελικά μας δουλεύουν;

Μάλλον την πατήσαμε όλοι... :unsure: βλέπω να μας την πέφτουν αφρικανικοί ταλιμπανάδες και δεν θα ξέρουμε από πού μας ήρθαν... :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπήκα στο ubuntu και μπορείς να δεις αν τα CDιάμας έχουν σταλεί... για τα δικά μου λέει ότι τα έχει στείλει από της 1/2/05... άρα είναι καθοδόν... ας τα περιμένουμε και θα δούμε. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.