Jump to content



MX-1 ή Αrctic Silver 5?


squid

Arctic Cooling MX1 ή Αrctic Silver 5 ?  

26 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εγώ προτείνω ceramique γιατι είναι στα ίδια με την AS5 (το πολύ να έχεις 1-2 βαθμούς διαφορά) και έχει 2 πλεονεκτήματα.

1. Δεν είναι ηλεκτραγωγιμη

2. Δεν θέλει στρώσιμο για να πιάσει την μέγιστη απόδοσή της.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω ceramique γιατι είναι στα ίδια με την AS5 (το πολύ να έχεις 1-2 βαθμούς διαφορά) και έχει 2 πλεονεκτήματα.

1. Δεν είναι ηλεκτραγωγιμη

2. Δεν θέλει στρώσιμο για να πιάσει την μέγιστη απόδοσή της.

Γιατι, θελει στρωσιμο η AS5 ? στις οδηγιες του site λεει βαζεις μονο ενα "seed" στη μεση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι και η ceramic θέλει στρώσιμο. Ειδικά εαν βάλεις λίγη παραπάνω από όση χρειάζεται, στην αρχή δεν κάνει δουλειά.

Το αρνητικό της ceramic, είναι όταν αποφασίσεις να την αλλάξεις, κολάει την ψύκτρα στο chip σαν βεντούζα, και θέλει λίγο ζέσταμα για να βγει, αλλιώς κινδυνεύεις να ξεκολήσεις και την cpu μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.