Jump to content



Τι σας έκανε να σταματήσετε το FAD?


akiss

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

χα..χα τι αυτα που ακουω ρε παιδια?

τι νομιζεται οτι ειναι η θεραπεια του καρκινου?

ενα χαπακι τσακ μπαμ και τελειωσε?

κατι τετοια συνομοσιολογικα ακουω και για το seti@home και φρικαρω.

και το θεμα της καταναλωσης σε αυτο το site δεν νομιζω οτι πρεπει να τιθεται.

Ολοι εχουμε σκασει ατελιεωτα φραγκα για μ@λ@κιουλες στο pc,φραγκα που τα εχουμε κλαψει...

και θα κωλοσουμε στα 20-25Ε της ΔΕΗ? που στο κατω-κατω κανουμε και το (δημιουργικο)ψωνιο μας?

νταξει δε σου ειπα να βαλεις τον P4@5Ghz με τα 300W να δουλευει 24/7..... αλλα κανα κακομοιρικο pc με P3 h P4<1.8

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorikas

χα..χα τι αυτα που ακουω ρε παιδια?

τι νομιζεται οτι ειναι η θεραπεια του καρκινου?

ενα χαπακι τσακ μπαμ και τελειωσε?

κατι τετοια συνομοσιολογικα ακουω και για το seti@home και φρικαρω.

και το θεμα της καταναλωσης σε αυτο το site δεν νομιζω οτι πρεπει να τιθεται.

Ολοι εχουμε σκασει ατελιεωτα φραγκα για μ@λ@κιουλες στο pc,φραγκα που τα εχουμε κλαψει...

και θα κωλοσουμε στα 20-25Ε της ΔΕΗ? που στο κατω-κατω κανουμε και το (δημιουργικο)ψωνιο μας?

νταξει δε σου ειπα να βαλεις τον P4@5Ghz με τα 300W να δουλευει 24/7..... αλλα κανα κακομοιρικο pc με P3 h P4<1.8

Φιλε δεν ειναι για την ΔΕΗ...απλα οταν ειμαι εγω στο pc και δουλευει 100% σερνεται...

Και τα βραδυα δεν με αφηνουν να τον εχω ανοιχτο γιατι φοβονται με τα νερα και με αυτα μη γινει τπτ...λολ αλλα τι να κανω???

Αν βαλω το παλιο pc οκ...

Ετσι αφου δεν με αφηνουν να τον εχω ανοιχτο το ωραδυ, μονο αν κατεβαζω κατι, δεν θελω τη μερα, που ειμαι στο pc να σερνεται...

Αλλα και απο την αλλη εσυ που ψηνεις το pc σου...βοηθας την ανθρωποτητα??Πως το ξερεις??

Οχι τι λενε....εσυ με αποδειξεις τι ξερεις..

Αυτα τα λιγα!

Link to comment
Share on other sites

σερνεται?

φιλε δεν ειμαι κανας ασχετος απο distributed computing.εχω παραδωσει πανω απο 1500 μοναδες στο site@home και εχω ασχοληθει με αρκετα αλλα αντιστοιχα projects.

κανενα δεν μου λυγισε ουτε και το προ-προηγουμενο pc με τον willamette και την 128αρα ραμ και σου λυγισε τον 3.6 και την 1 γιγα? κατι δεν θα εχεις κανει σωστα μου φαινεται....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorikas [Σήμερα, στις 12:07]

σερνεται?

φιλε δεν ειμαι κανας ασχετος απο distributed computing.εχω παραδωσει πανω απο 1500 μοναδες στο site@home και εχω ασχοληθει με αρκετα αλλα αντιστοιχα projects.

κανενα δεν μου λυγισε ουτε και το προ-προηγουμενο pc με τον willamette και την 128αρα ραμ και σου λυγισε τον 3.6 και την 1 γιγα? κατι δεν θα εχεις κανει σωστα μου φαινεται....

Αυτός ήταν ο λόγος που σταμάτησα το FAD και ξαναγύρισα σε SETI. Σερνόταν το μηχάνημα. Όχι τραγικά απλά δεν ήταν τόσο άμεσο όπως με το SETI

Link to comment
Share on other sites

εχεις ασχοληθει σοβαρα ας πουμε με το seti?

ξερεις τι ψαχνει και πως δουλευει?

εχεις ανοιξει κανα result αρχειο να δεις τι στελνεις? οχι.

ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ.ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ FAKE!

εχω απο το "λιγο" που εχω ασχοληθει ειμαι πεπεισμενος οτι πισω απο το σετι δεν κρυβεται ουτε η ΣΙΑ ουτε η KGB.

Εσυ ομως εχεις κατι απτο για την ορθοτητα αυτων που λες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorikas

σερνεται?

φιλε δεν ειμαι κανας ασχετος απο distributed computing.εχω παραδωσει πανω απο 1500 μοναδες στο site@home και εχω ασχοληθει με αρκετα αλλα αντιστοιχα projects.

κανενα δεν μου λυγισε ουτε και το προ-προηγουμενο pc με τον willamette και την 128αρα ραμ και σου λυγισε τον 3.6 και την 1 γιγα? κατι δεν θα εχεις κανει σωστα μου φαινεται....

Ναι ε?????Αν θες πες μου τι εχεις ρυθμισει εσυ και δεν σερνεται...

Ε δεν ειναι δυνατον οταν αντιγραφω κατι, παιζω games ή dvd και κατι που να θελει πορους...και να μου τους τρωει το FAD, το SETI κλπ...

Δεν θελω να κολλαει...

Αν θες πες μου εσυ πως επεξεργαζωντας data ή οτι ειναι το αρχειο που μας στελενει, το μετατρεπουν σε ερυενα για τα φαρμακα...

Εισαι 18 και φανατιζεσαι ετσι?? Ετσι λεει το προφιλ σου...

Και τελος να ξερεις πως ολα αυτα τα ιδρυματα θα μπορουσαν με τη βοηθεια καποιων ερευνητικων κεντρων να εχουν ποοοοοοοολα pc σε ενα δωματιο...για πολλα flops...σιγα μη καθονταν να περιμενουν απο τον willamete πχ....

Λεμε τωρα...

Link to comment
Share on other sites

οκ νταξει το παιρνω πισω.Μην λεω και μαμακιες γιατι με το FAD ειχα ασχοληθει πολυ λιγο η αληθεια αλλα με το seti@home, BOINC projects(LHC,Climeteprediction,predictor, ka),Lifemapper,Evolution@home ka δεν ειχα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

πρωτον δεν ειμαι 18 αλλα 20...θα το τσεκαρω...

Μου φαινεται δεν εχεις κατανοησει την εννοια του distributed computing...

ναι φιλε μου οπως τα λες ειναι...ο willametης μου δεν θα κανει τπτ..

ομως 1.000.000 willamettες? η 2.000.000 tualatin?

σιγουρα κατι θα κανουν!

τι νομιζεις οτι ειναι τα Τeraflops?Στραγαλια?(κλεμμενο:D ) ξερεις ποσο κοστιζουν?!!!

και ναι δεν ειναι κακο...εχω εκνευριστει αφανταστα με τους συνομοσιολαγνους

Σιγουρα ο κοσμος μας δεν ειναι ιδανικος η αγγελικα πλασμενος αλλα οταν λεω κατι και βγαζω μαλακες 10.000.000+ χρηστες τετοιων προγραμματων πρεπει να ειμαι και πολυ μαγκας και πολυ βεβαιος...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον Suedehead.

Απλως εκανα μια ερωτηση για να δω τους λογους που σταματησε ο κοσμος.

Μπορει στην τελικη, να εχετε εσεις δικιο και ολοι οι αλλοι που συνεχιζουμε αδικο.

Δεν ειναι αναγκη να τσακωνομαστε για τον αν αξιζει η οχι.Αυτο ειναι προσωπικη γνωμη του καθενος.

Εγω παντως δεν εχω κολληματα-καθυστερησεις,ουτε στα παιχνιδια, ουτε οταν δουλευω Nero,nero vision,nero recode,alcohol 120%,photoshop,corel,ktl.

Γιαυτο και δεν το κλεινω ποτε, οτι και αν κανω.Τερματισα τα Νfs 1-2 με fad απο πισω να τρεχουν.

Αυτο ομως δεν αποκλείει σε καποιον αλλον, να του δημιουργει προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδες...ισως ηταν για format το συστημα!! Μετα το φορματ δεν το εβαλα...θα το ξαναδοκιμασω ομως!!

Αντε να δουμε...

Δλδ εσυ που το εχεις ψαξει θεωρεις οτι πραγματικα βοηθας?? Κ εγω ετσι ελεγα αλλα τωρα τελευταια αμφιβαλλω...

Δεν ξερω...

Τεσπα επειδη μαλλον δεν εχεις ορεξη για συζητηση ας τελειωσει εδω...

Link to comment
Share on other sites

εγω απλως ημουν πολλυ ατυχως...

την μια φορα, ειχε φτασει στο 90% μετα απο 5 ημερες 24/24 και με 653 hits και τρωει φρικη ο δισκος μου....

μετα ξαναπερναω το FAD και ανεβαζω μια μικρουλα....

υστερα απο 4 ημερες 24/24 και με 500 hits αντε παλι να πρεπει να κανω φορματ...

Ε υστερε απο αυτο νευρίασα και δεν ξερω αν θα το ξαναβαλω....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorikas [Σήμερα, στις 11:45]

και το θεμα της καταναλωσης σε αυτο το site δεν νομιζω οτι πρεπει να τιθεται.

Ολοι εχουμε σκασει ατελιεωτα φραγκα για μ@λ@κιουλες στο pc,φραγκα που τα εχουμε κλαψει...

και θα κωλοσουμε στα 20-25Ε της ΔΕΗ? που στο κατω-κατω κανουμε και το (δημιουργικο)ψωνιο μας?

οταν συνειδητοποιεις, πως πληρωνεις τον ιδιο λογαριασμο με την 4μελη οικογενεια που μενει απο πανω, και το μονο καιει ρευμα στο σπιτι σου ειναι το πισι, το ψυγειο και η τηλεοραση, ε τοτε σταματας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από akiss

@ fANiS_K

Οπως δηλωσα παραπανω,εστω και 1% να μπορει να βοηθησει στον πραγματικο σκοπο,εμενα μου φτανει.

Θα το ξανα-αρχισω μπας κ σερνοταν λογω μαμημενων windows...τι να πω...

Βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.