Jump to content



Τι σας έκανε να σταματήσετε το FAD?


akiss

Recommended Posts

Επειδή βλέπω ότι στην ομάδα είναι γραμμένα 125 άτομα από τα οποία βγάζουν δουλειά μόνο τα 29, σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θέμα ώστε να δούμε τις απόψεις όσων έφυγαν-σταμάτησαν.

Το σταματήσατε γιατί δεν σας άρεσε?

Το σταματήσατε γιατί σας κόλλαγε τον υπολογιστή?

Το σταματήσατε για οικονομία στο ρεύμα?

Το σταματήσατε για να τρέξετε κάποιο άλλο παρόμοιο πρόγραμμα?

Κτλ.

Σκέφτηκα να το βάλω poll, αλλά ήθελα να έχω μια καλύτερη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Στα pc του σπιτιού έχω σταματήσει τα project(πάσης φύσεως, εδώ και καιρό) λόγω κατανάλωσης ρεύματος.

Στο γραφείο, που είχα τα σερβεράκια, αναγκάστηκα να τα κλείσω διότι πλέον ενημερώνουν με διαγνωστικά, βάση στο εξωτερικό όπου θα έπρεπε να εξηγήσω το 100% cpu util.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πειστει οτι αυτο που κανουμε τελικα ειναι προς οφελος μας. Στο FAH δε ξερεις καν τι μπορει να τρεχει ο H/Y, ενω στο FAD το λενε ξεκαθαρα στα ψιλα οτι θα δωσουν τα αποτελεσματα σε φαρμακοβιομηχανιες κτλ. Οταν το δικο μου cpu time γινετε κερδος για φαρμακοβιομηχανια εχω προβλημα. Και μην πουμε για το καλο της ανθρωποτητας γιατι ως γνωστο το φαρμακο για τον καρκινο εχει βρεθει και ειναι παμφθηνο αλλα τις φαρμακοβιομηχανιες δεν τις συμφερει να σταματησεις να βαρας τις ενεσεις τους που εχουν 300+ ευρω η μια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 12:04]

Απλα βαρεθηκα μετα απο 3-4 βδομαδες, ο μονος λογος που το εκανα ηταν για τα scores, σκεφτηκα και το ρευμα που σπαταλαω οποτε....

Eμ μα γιαυτο "βγηκες" elrond!!!Επειδη τα σκεφτεσαι και τα υπολογιζεις ΟΛΑ!!!

παλιο-τσιφουτηηηηηη

Link to comment
Share on other sites

F@H εκανα λιγο, αλλα και αυτο θα σταματησει σε λιγο. Οχι οικονομια κ τετοια, αλλα δεν απο την στιγμη που χανεται και το συναισθημα της ευγενους αμιλας, πανε ολα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeks78

Δεν εχω πειστει οτι αυτο που κανουμε τελικα ειναι προς οφελος μας. Στο FAH δε ξερεις καν τι μπορει να τρεχει ο H/Y, ενω στο FAD το λενε ξεκαθαρα στα ψιλα οτι θα δωσουν τα αποτελεσματα σε φαρμακοβιομηχανιες κτλ. Οταν το δικο μου cpu time γινετε κερδος για φαρμακοβιομηχανια εχω προβλημα. Και μην πουμε για το καλο της ανθρωποτητας γιατι ως γνωστο το φαρμακο για τον καρκινο εχει βρεθει και ειναι παμφθηνο αλλα τις φαρμακοβιομηχανιες δεν τις συμφερει να σταματησεις να βαρας τις ενεσεις τους που εχουν 300+ ευρω η μια...

Σωστός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

τι ακριβώς εννοείς;

Εχει βρεθει τροπος αντιμετωπισης του καρκινου ακομη και σε πολυ προχωρημενα σταδια σε μορφη χαπιου η κατι τετοιο, το ειχα διαβασει / ακουσει (δεν θυμαμαι καλα) πριν απο 1-2 χρονια. Οποτε δε μπορω να σε παραπεμψω σε πηγη αλλα το θυμαμαι γιατι οταν το ακουσα εφαγα φρικη ειδικα οταν εγινε η αντιπαραβολη με τα σκευασματα των φαρμακοβιομηχανιων για χημειοθεραπεια κτλ το κοστος ηταν η μερα με τη νυχτα. Και ειπωθηκε ξεκαθαρα οτι καμμια εταιρεια δεν συμφερει να σταματησει να πουλαει ενεσεις των 300+ ευρω και να δινει χαπακια των 10 . Οποτε πνιγουν τη θεραπεια για να μη χασουν λεφτα. Σκληρο ε? και καθομαι εγω και κανω folding. Οταν ξεκινησα το folding εβαλα 30 pc να δουλευουν 24/7 με την προοπτικη να βαλω αλλα 150. Αφηνα και τα πισι στο σπιτι και τσακωνομουνα με την αδερφη μου επειδη δε πηγαινε να μου κανει upload τις πρωτεινες. τελικα εφτασα καπου στη 1500 θεση με 40000 περιπου ποντους , ειναι ωραιο να προσφερεις αλλα να ξερεις οτι πιανει τοπο αμα ειναι να πηγαινουν ολα στο βροντο τοτε βρασε οριζα...... (δε μιλαω για θεραπειες καρκινου με αποσταγμα σκορπιου και βρασμενη ελια που εχει ακουστει κατα καιρους, αλλα για κανονικο φαρμακο)

Link to comment
Share on other sites

μηπως ο λογος που δεν κυκλοφορει, ειναι οτι απο τη στιγμη που ανακαλυψουν ενα φαρμακο, χρειαζονται 10 με 15 χρονια για να παρει τις εγκρισεις και βγει σε κυκλοφορια, και οχι το κοστος; γιατι, αν υπαρχει κατι τετοιο και οταν κυκλοφορησει, δε θα κοστιζει οσο η ασπιρινη ουτε και θα το βρισκουμε στα περιπτερα.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι κατά πόσο είναι αξιόπιστη η πηγή της πληροφορίας

αυτά που λες περί εταιρίών κλπ δεν μου φαίνοντια καθόλου περίεργα, αλλά πάλι θεωρώ δύσκολο να είχε βρεθεί το φάρμακο και πολύ περισσότερο να είναι τόσο απλό και φθηνό και να μην έχει διαρρέυσει κάτι......

εξάλλου αν το θέμα είναι μόνο τα λεφτά (που είναι δηλαδή) γιατί να μην δώσουν απλώς στην κυκλοφορία με υψηλή τιμή; (εξάλλου η τιμή πώλησης σπάνια είναι θέμα πραγματικού κόστους)

δεν αμφισβητώ όσα λές, απλά θα ήθελα προφανώς να ξέρω και την πηγή....

Link to comment
Share on other sites

δύσκολο δεν είναι ένα χάπι να κάνει όλ'αυτά? μήπως δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα αυτό που είχες διαβάσει? το λέω με βάση αυτά τα λίγα που ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει το είχα ακούσει και εγώ, και είχαν πει ότι εφόσον γίνουν όλοι οι απαραίτητοι έλεγχοι, και δεν υπάρξει κανένα πρόβλημα, θα βγει στην κυκλοφορία το 2007.Χρησιμοποιητε πειραματικά ήδη στην Αμερική με πολύ καλά αποτελέσματα.

Δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που λέτε για τον σκοπό που γίνονται όλα αυτά τελικά,αλλά έστω και 1% να βοηθάμε στην πρόληψη επίλυση κάποιας αρρώστιας, αξίζει να προσπαθούμε.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.