Jump to content



EVGA 680i + 2 Χ 8800 GTX - Που πήγαν ρε γυναίκα τα λεφτά?


landlover

Recommended Posts

Ξαναεστειλα RMA να δουμε τι θα μου πουν τωρα.. χεχε, ε δε λεει να παρω αργοτερα Quad Core και να μου κανει κουλα. Ασε που ανεφερα το προβλημα με τις μνημες που δεν τις αναγνωριζει με τιποτα ως SLI ready.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 544
  • Created
  • Last Reply

Tα παιδια έχουν αρχίσει και δουλευουν πάνω στις καινούριες μητρικές τους

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=171622

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=171627

Για μας λένε μετά την 21 Μαρτίου.

Για να προλάβουμε τη παρέλαση.....

Επίσης όσοι στείλουν προσοχή. Το fan της northbridge το κρατάνε από τη παλιά. Η νέα δεν το έχει επάνω της.

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια μου εστειλαν mail και μου λενε να την στειλω Αμερικη, ΧΑ! Πλακα μας κανουν? Σε ολους μας τις ιδιες βλακειες λενε? Φυσικα περιμενουν πρωτα τη δικη μου λεει και μετα θα μου στειλουν αλλη, τους εστειλα απαντηση και τους ειπα πως μενω Ευρωπη οποτε μαλλον θα μου την αντικαταστησουν μεσω Γερμανιας και δευτερον οτι προτιθεμαι να χρησιμοποιησω πιστωτικη ωστε να μην μεινω χωρις υπολογιστη!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες έχω την άποψη οτι η EVGA δεν έχει φανεί κατώτερη των περιστάσεων.

Καί αντικατάσταση προσέφερε και καλύπτει τα έξοδα αυτής στο σύνολό τους καί δεν μας αφήνει ούτε μια μέρα χωρίς μητρική.

Εντάξει τώρα μην έιμαστε και υπερβολικοί με μια τεχνολογία που στο κάτω κάτω τώρα αναπτύσεται.

Προσωπικά δεν ξέρω αν έχω μειωμένες απαιτήσεις αλλά έχω την αίσθηση οτι η EVGA συμπεριφέρθηκε όπως αρμόζει σε μια σοβαρή εταιρεία.

Απλά η γνώμη μου

.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ευτυχως που θυμηθηκαν να μου στειλουν απαντηση σημερα και να μου πουν πως θα στειλουν το αιτημα μου στην EVGA Ευρωπης. Αντε ξανα αναμονη, να δω τι θα γινει στο τελος..

Link to comment
Share on other sites

Οπως είχαν υποσχεθεί και στην ώρα τους

Dear Customer!

Your new motherboard is on the way to you with UPS! Tracking number: XXXXXXXXXXXXXXXXX

After you signed the supply with UPS, I will assign UPS “3 working-days later” to pick up the old motherboard!

Best regards

Florian

Τασο..... warm up engines. :001: :001:

Link to comment
Share on other sites

Το pc ξαναστήνεται (μάλλον μέσα στο σαββατοκύριακο) πανω στη καινουρια mobo με τις εξης βελτιώσεις

α. Κουτί stacker 830 evo

( H αρχική σκέψη και διακαής πόθος ήταν το Mozart γιατί μου άρεσε πραγματικά αυτό το κουτί αλλά δυστυχώς δεν χωρά τις 8800 :022: )

β. Υδρόψυξη

Αν υπάρξει χρόνος (γιατί όρεξη υπάρχει) θα γίνει αναλυτική παρουσίαση του καθε σταδίου του upgrade.

Link to comment
Share on other sites

To σύστημα στη τελικά του μορφή θα ψύχει και τις κάρτες αλλά επειδή τα block τους αργούν (περίπου 15 μέρες ακόμα) προχωράμε αρχικά με ψύξη μόνο της cpu.

Τα κομμάτια που επιλέχτηκαν με τη συμβουλή του coolmind φαίνονται στη φωτό 1 (όλα από Plaisio) και είναι

α. Αντλία LAING D5 Vario 830N (παροχή από 650 εως 1500 lt/hour) - φωτό 2

β. Ψυγεία Εxtreme III και Εxtreme I - φωτό 3

γ. Water supply tank "Slot-In 5,25" - φωτό 4

δ. Waterblock EK-Wave LGA 775 Acetal Top - φωτό 4

Εκκρεμεί αγορά connectors και λοιπών υδραυλικών σωληνώσεων.

Y.Γ.- Δήλωση

Αν δεν μείνω ικανοποιημένος από την απόδοση τους άπαντα τα τεμάχια θα πεταχτούν από το παράθυρο.

.

post-5847-1442174616,4825_thumb.jpg

post-5847-1442174616,5566_thumb.jpg

post-5847-1442174616,6345_thumb.jpg

post-5847-1442174616,7081_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μείνω ικανοποιημένος από την απόδοση τους απαντα τα τεμάχια θα πεταχτούν από το παράθυρο.

Φιλε aerolover , συγνώμη landlover ηθελα να πώ :) , ξεκίνησες για μια ψυκτρα , άλλαξες σχεδον τα πάντα ,του έκανες τελετουργίες και συνεχίζεις.

Πιστεύω ωσπου του υπολογιστή να του βάλεις φτερά και κινητήρα για να πετάς μαζί του , δε θα μένεις ικανοποιημένος :059: .

Link to comment
Share on other sites

Φιλε aerolover , συγνώμη landlover ηθελα να πώ :) , ξεκίνησες για μια ψυκτρα , άλλαξες σχεδον τα πάντα ,του έκανες τελετουργίες και συνεχίζεις.

Nerolover παρακαλώ

(εχεις καλό μνημονικό όντως με μια ψύκτρα είχα ξεκινήσει με δική σου συμβουλή -σωστή ομολογουμένως- σε άλλο thread)

"γι΄αλλού κινήσαμε γι΄αλλού

κι αλλού η ζωή μας πάει" ...

Εξ΄αλλου

"Σαν βγεις στον πηγεμό για τη Ιθάκη

να ευχεσαι..."

.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.