Jump to content



EVGA 680i + 2 Χ 8800 GTX - Που πήγαν ρε γυναίκα τα λεφτά?


landlover

Recommended Posts

Τάσο έτοιμάσου για μιλφειγ. (κάθε τι λιγότερο από 4.00 Ghz θα θεωρηθεί αποτυχία).

.

Υπάρχει διάθεση και για κατ'οίκον επίσκεψη (το μιλφειγ δέν το γλυτώνεις) φτάνει να συμπίψει το timing εντός του ΣΚ.

Οι αισθητήρες θερμοκρασίας μπήκαν ? (cpu & in-tank) ???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 544
  • Created
  • Last Reply

Βρε , ακόαμ να πετάξεις? Μεχρι να τελείωσεις θα έχει βγει το FS2008 και θα πρέπει ξανά να κάνεις αναβάθμιση.

Παρεπιμπτόντως , το aerocool είναι καλό , έχω τα 2 προηγούμενα απλά έχει πολλά καλώδια από πίσω και πρέπει να έχεις πολύ υπομονή και διάθεση να τα τακτοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Βρε , ακόαμ να πετάξεις? .

Ακόμα αλλά δεν αγχώνομαι. Χτες το πήγα στο Τάσο.

Μεχρι να τελείωσεις θα έχει βγει το FS2008 και θα πρέπει ξανά να κάνεις αναβάθμιση. .

Πές το ψέματα. Ηδη κυκλοφορεί ο QX 6800 Quad.

Επί τη ευκαιρία το έγραψα και σε άλλο thread - κυκλοφόρησε ή κυκλοφορεί όπου νά ΄ναι FSX Service pack 1 όπου υπόσχεται εκμετάλευση των επιπλέον πυρήνων για όσους ενδιαφέρονται και ιδιαίτερα στους τετραπύρηνους.

Παρεπιμπτόντως , το aerocool είναι καλό , έχω τα 2 προηγούμενα απλά έχει πολλά καλώδια από πίσω και πρέπει να έχεις πολύ υπομονή και διάθεση να τα τακτοποιήσεις...

thx. ταυτόχρονα ψάχνω εναλλακτικά και το παρακάτω panel.

Ζalman ZM-MFC2

http://www.zalmanusa.com/

Υπάρχει άποψη σε σύγκριση με το gatewatch 2 της aerocool

http://www.aerocool.us/p-peripheral/gatewatch2/gatewatch2.htm

Y.Γ Ο πιτσιρικάς (σωστά το λέω ??) στη φωτό του avatar δικός σου είναι?

Link to comment
Share on other sites

ταυτόχρονα ψάχνω εναλλακτικά και το παρακάτω panel.

Ζalman ZM-MFC2

Υπάρχει άποψη σε σύγκριση με το gatewatch 2 της aerocool

Εγω θα διαλεγα το Zalman γιατί εκτός από ολα τ'αλλα (rpm control temp sensing) δειχνει και το βαττ που καίει το μηχάνημα.

πολύ ψαρωτικό.

Υπάρχει στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα διαλεγα το Zalman γιατί εκτός από ολα τ'αλλα (rpm control temp sensing) δειχνει και το βαττ που καίει το μηχάνημα.

πολύ ψαρωτικό.

Υπάρχει στην Ελλάδα?

Και τα δύο μου κάνουν - έχουν κάποιες διαφορές στις διαστάσεις (το aerocool απαιτεί δύο θέσεις 5,25 ενώ το zalman μία όμως το zalman είναι 2,5 cm μεγαλύτερο στο βάθος και ο χώρος μου πίσω από αυτό λόγω της θέσης του μονού ψυγείου οριακός. Από την άλλη το zalman με τον περιστροφικό διακόπτη μου φαίνεται πιό ευχρηστο).

Οσον αφορά την ένδειξη κατανάλωσης εντυπωσιακό μέν αλλά έχω την αίσθηση οτι σε μένα θα μου το δείχνει μόνιμα σχεδόν τερματισμένο.

Στο site της zalman μου δίνει πώληση από plaisio. Τα αρμόδια εκεί εξυπηρετικά (όπως έχω ξαναπεί σε προηγούμενο post μου) παιδιά το ψάχνουν αλλιώς αγορά μέσω internet (αν τελικά καταλήξω σε αυτό).

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καμάρι μου αν και εκεί είναι 8 μήνες μικρότερος......

Αυτή η αδιευκρίνηστη γκριμάτσα μαγκιάς - προβληματισμού - τσαντίλας και ελαφρά ειρωνίας που έχει μ' αρέσει.

Να σου ζήσει σαν τα ψηλά βουνά.

Ο δικός μου ενεφανίσθη στο thread στο post 22

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.