Jump to content



EVGA 680i + 2 Χ 8800 GTX - Που πήγαν ρε γυναίκα τα λεφτά?


landlover

Recommended Posts

Ωστε οι μνημες σου δουλευουν στα 1100 με τοσο χαμηλα timings ε? Τι μαγικα εκανες βρε Τασο???

Το μέν πνεύμα πρόθυμο....άν είναι και το hardware...τότε όλα ΟΚ.

Δέν υπάρχουν μαγικά...just test & bench.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 544
  • Created
  • Last Reply
Το μέν πνεύμα πρόθυμο....άν είναι και το hardware...τότε όλα ΟΚ.

Δέν υπάρχουν μαγικά...just test & bench.

Ε τοτε ειμαι γκαντεμης παλι, μολις κατεβασω το πρωτο νουμερο στο 4 (δηλ 4-4-4-15) μου κανει ενα μυστηριο ηχο στο restart και ανοιγει με τα κανονικα του timings. Γκρρρ! Με 5-4-3-10 ας πουμε τρεχει μια χαρα, εβαλα και cooler στις μνημες..

Link to comment
Share on other sites

[Βαρεμα mode Start]Τι του λετε τωρα του ανθρωπου LOL που να τα χαλαει ολα παλι.[bαρεμα mode End]

Πές τα Χρυσόστομε

Αλλωστε εδώ που τα λέμε όπως προείπα το εργαλείο..... Πικάσο

Και μεταξύ μας οι θερμοκρασίες στις κάρτες είναι πολύ καλές.

Αν τελικά τις βάλω (που στο τέλος μάλλον θα τις βάλω) θα είναι λίγο για το θόρυβο, λίγο για τυχον πείραγμα΄(από Τάσο πάντα) λίγο γιατί με τρώει ο κ@λος μου για περιπέτειες και λιγούρες και πάει λέγοντας.

Πάντως γράφω περίπου δύο ωρες "πτήσης" ημερισίως και τυχον αποσυναρμολόγηση θα μου στοιχίσει

Link to comment
Share on other sites

Ε και εγω για το θορυβο θα το κανω βρε Αρη, δεν με ενδιαφερει το ζορισμα ουτως η αλλως μια χαρα τα πανε σε ολα τα παιχνιδακια, μεχρι να μπει για τα καλα το ΔΧ10 στη ζωη μας βεβαια.....

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευμενος μπορω να πω απο το νεο stacker, το περιμενα πολυ καλυτερο, οποιος θελει παντως καλη ψυξη και αφθονο χωρο συνιστω με κλειστα ματια το παλιο απλο stacker, εκτος του οτι μου βγηκε η πιστη να στριμωξω τα παντα εκει μεσα οι θερμοκρασιες ανεβηκαν κατα 10 βαθμους σε ΜΟΒΟ και καρτες γραφικων! ΜΟΥΦΑ!

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδια? Φυγατε ολοι διακοπες και νεκρωσε το thread??? Αρη τι γινεται με τα blocks των καρτων? Θα τα βαλεις το χειμωνα? Εγω ακομη να παρω, με το καινουργιο stacker ο χωρος περιοριστηκε, τα σωληνακια δεν ξερω πως θα χωρεσουν γιατι θα ειναι και πολλα, ασε που πρεπει να αλλαξω και αντλια γιατι αυτη που εχω ειναι μικρη..

Link to comment
Share on other sites

1176375069h84184o92139.jpg

Πές μου οτι αυτή τη "ζωγραφιά" δεν την έχεις σπίτι σου μπας και γλυτώσω την κατάθλιψη.......

Ηθελα να ήξερα πως καταφέρνει ο τύπος και κάθεται στη θέση.. με βίντζι?...?

Reptile εδώ είμαστε (οι περισσότεροι τουλάχιστον). Οχι ακόμα δεν έχω κάνει τίποτε με τις κάρτες . (Ομάδα που κερδίζει δεν την αλλάζεις ευκολα)

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους υδροψυξη και στις καρτες, γλυτωσα τον ενοχλητικο θορυβο απο τα δυο θορυβωδη θηρια-ανεμιστηρια! Εβαλα τα ZALMAN ZM-GWB8800 ULTRA GTX VGA WATERBLOCK παμφθηνα και αποδοτικοτατα! 43 βαθμους idle με θερμοκρασια δωματιου 33 (φουρνος!)

load θα σας πω οταν τις ψησω με 3D mark για καμια ωρα..

Οσο για το overclock.. ας περιμενουμε πρωτα καποια ζορικα παιχνιδια και βλεπουμε..

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.806312

Link to comment
Share on other sites

και κατι ασχετο που ανακαλυψα ....

http://www23.tomshardware.com/graphics_2007.html?modelx=33&model1=714&model2=707&chart=290

αυτην την 7800 (μπλε) εχω ... μου καταριπτει τωρα αυτο την αναβαθμιση που σκεφτομουνα σε 8800 GTS (και μαλιστα 320) ?? ....

Ειναι δυνατον να βγαζουν ιδια νουμερα 7800 GTX και 8800 GTS? ....

ειναι οι drivers ? ειναι ο κωδικας του FSX?

Link to comment
Share on other sites

αυτην την 7800 (μπλε) εχω ... μου καταριπτει τωρα αυτο την αναβαθμιση που σκεφτομουνα σε 8800 GTS (και μαλιστα 320) ?? ....

αν και υπάρχουν πολύ ειδικότεροι εμού θα σου έλεγα οτι η σειρά 8800 ήρθε για να μείνει, οπότε κοίτα μπροστά

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΑΨΟΓΟΤΕΛΕΙΟ??? ...... δυο οθονες ακομη δεξια και αριστερα της κεντρικης του λειπουνε μονο ακομη ...

Μολις ειδα την φωτο αυτο σκεφτηκα και εγω... 2 tft δεξια και αριστερα και κλισημο τα φωτα...ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ!!:022:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλό Χειμώνα σε όλους

Προσπαθώ να βάλω περισσότερες οθόνες (μία για όργανα και μια-τον προβολέα- για εξωτερικό χώρο) αλλά μου λέει οτι πρέπει να καταργήσω το SLI. (πιθανόν λογικό αλλά καμμιά συμβουλή και να έχω πολλαπλές οθόνες χωρίς να χαραμίσω τις επιδόσεις.....και τα λεφτουδάκια που έδωσα για την δεύτερη κάρτα???)

Τηχ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.