Jump to content



EVGA 680i + 2 Χ 8800 GTX - Που πήγαν ρε γυναίκα τα λεφτά?


landlover

Recommended Posts

  • Replies 544
  • Created
  • Last Reply

Λοιπόν το pc ξανα-γύρισε σπίτι του.

Τελικά ο Τάσος το κράτησε στα 3,665.

Σε αυτή τη συχνότητα στα 06 έδωσε 17980 αν θυμάμαι καλά. Περισσότερα θα ανεβάσει ο Τάσος οταν λασκάρει λίγο.

Εχουμε κάποια θέματα θερμοκρασίας για επιπλέον έρευνα.

Link to comment
Share on other sites

Στο 06 είδα τις ακόλουθες θερμοκρασίες μέσα από το core temp (αναγκαστικά η τιμή αφορούσε τις στιγμιαίες που έδινε κατά την αλλαγή των test)

core 0 67

core 1 62

core 2 52

core 3 51

στα τεστ που στρεσάρει μονο cpu

core 0 73

core 1 66

core 2 52

core 3 52.

Αποτέλεσμα 17.976

http://service.futuremark.com/orb/resultanalyzer.jsp?projectType=14&XLID=0&UID=9098098

Θα δοκιμάσω και τη θερμική συμπεριφορά του σε εφαρμογή στυλ FSX. Eχω την εντύπωση οτι θα δω χαμηλότερες θερμοκρασίες.

Τελικά το 06 στρεσάρει όλους τους πυρήνες ή οχι?? Γιατί από τις θερμοκρασίες δεν φαίνεται κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο υψηλες δεν ειναι? Τι εχουν κανει σε αυτους τους quad core? Το δικο μου 60% clockαρισμενο δεν ξεπερναει τους 50 στο μεγαλυτερο ζορισμα..! Μηπως εγινε καμια μαμακια με το watercooling συστημα σου?

Link to comment
Share on other sites

Αποτέλεσμα 17.976

Τελικά το 06 στρεσάρει όλους τους πυρήνες ή οχι?? Γιατί από τις θερμοκρασίες δεν φαίνεται κάτι τέτοιο.

Με αυτό το σκόρ είσαι στην πρώτη σελίδα του ORB....φαντάσου να έπεφτε και tweak + clocks στις κάρτες.

Το 06 αποκλείεται να χρησιμοποιεί και τους 4 πυρήνες στα 3D

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το σκόρ είσαι στην πρώτη σελίδα του ORB....φαντάσου να έπεφτε και tweak + clocks στις κάρτες.

Μή μπερδευόμαστε.

Οχι είμαι.

Είσαι.....

Εσύ.....

Η υπογραφή δεν λέει by Aris. By Tasos λέει.

(Αντε... είμαστε)

Λιγο υψηλες δεν ειναι? Τι εχουν κανει σε αυτους τους quad core? Το δικο μου 60% clockαρισμενο δεν ξεπερναει τους 50 στο μεγαλυτερο ζορισμα..! Μηπως εγινε καμια μαμακια με το watercooling συστημα σου?

Χωρίς να διεκδικώ το αλάθητο (μόνο ο Πάπας) μάλλον όχι.

Τον 6600 με παρόμοιο κλοκάρισμα και αερόψυξη τον είχαμε τρίαπεντακόσια κάτι αν θυμάμαι καλά καί no problem και τον QX στα 3200 και ψηνόταν (με την ίδια ψύκτρα Ζalman 9700). Μάλλον είναι ανόμοια τα μεγέθη οπότε μην μπαίνεις σε τέτοια σύγκριση. Παρόλα αυτά θα το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο υψηλες δεν ειναι? Τι εχουν κανει σε αυτους τους quad core? Το δικο μου 60% clockαρισμενο δεν ξεπερναει τους 50 στο μεγαλυτερο ζορισμα..! Μηπως εγινε καμια μαμακια με το watercooling συστημα σου?

Ο quad ειναι αυτο που λεει το διπλασιο απο το δικο σου.Ο δικος μου quad στα 3600 με rosetta 100% load ειναι γυρω στο 70 και με ORTHOS στους 4 πυρηνες πανω απο 80.........

Link to comment
Share on other sites

Οσο και να πεις στριμωχνοντας 4 πυρηνες σε ενα κουτακι που μπαινουν και 2 οπως οι duo, λογικο μαλλον το ανεβασμα θερμοκρασιας..

Αρη σε ζηλευω αλλα θα σου τη φερω καποια στιγμη στο κοντινο μελλον! :sheep: (αστειευομαι φυσικα :040: )

Link to comment
Share on other sites

Αρη σε ζηλευω αλλα θα σου τη φερω καποια στιγμη στο κοντινο μελλον! :sheep: (αστειευομαι φυσικα :040: )

Eσύ θα τη φέρεις σε μένα, ισως αργότερα εγώ πάλι σε σένα αλλά σίγουρα η INTEL θα τη φέρει και στους δυό μας. :082:

Link to comment
Share on other sites

Η Ιντελ η η ΑΜΔ θα μας τη φερει?? ΘΑ δειξει το κοντινο μελλον..

Το Πλαισιο εκανε ενα "παραρτημα" ας το πουμε στο site της που πουλαει μονο εξαρτηματα για μας τους πορωμενους.. εβαλα στο ματι το waterblock για τις 8800 γιατι πολλη φασαρια κανουν τωρα που ανεβαινει η θερμοκρασια! Τι λετε να τα χτυπησω??

Link to comment
Share on other sites

Η Ιντελ η η ΑΜΔ θα μας τη φερει?? ΘΑ δειξει το κοντινο μελλον..

Εννοώ οτι οι εταιρείες (ασχέτως ποιά από τις δύο) μας έχουν βάλει στο τρυπάκι καί χορεύουμε στους ρυθμούς τους.

So you think you can dance....

Link to comment
Share on other sites

Tάσο παίζω πολύ εκτός έδρας τώρα τελευταία και ελάχιστα έχω προλάβει να ασχοληθώ.

Μέχρι στιγμής όμως με τα λίγα που έχω προλάβει το μηχανάκι φυσάει. (Αυτό τού ΄λειπε....).

Φτού σκόρδα.

Θα ενημερώσω σύντομα.

Νά και δυο φωτό από τα blocks για τις 8800. Να δώ πότε θα τα βάλω.

post-5847-1442174635,4377_thumb.jpg

post-5847-1442174635,5233_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κούκλες?? Μέχρι να τις ρίξω επάνω θα έχουν μια θέση στο σαλόνι.

H συσκευασία περιέχει ρακόρ αλλά θα χρησιμοποιήσω γωνιακούς ταχυσυνδέσμους όπως στο υπόλοιπο σύστημα.

Από PLAISIO τα πήρα.

Αν δεν τα έχουν στοκ (εμένα τα έφεραν παραγγελία και αργήσαν λίγο γιατί είναι δουλεμένα και στο χέρι)

να τους πείς να επικοινωνήσουν με τους Γνωστούς Αγνωστους :019: από το PLAISIO Συντάγματος.

.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.