Jump to content



FX-55


def

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 13:51]

Γιατι ποσα απο αυτα που αγοραζουμε οι περισσοτεροι χρειαζομαστε, ακριβα ρουχα, ακριβα αυτοκινητα, ακριβες vgas, ακριβες μνημες κοκ.

Γιατί ποίοι και πόσοι νομίζεις ότι το κάνουν αυτό.

Οι περισσότεροι πάντως όχι.

Υπάρχουν κ κάποιοι Gadgetακιδες που αγοράζουν ότι κινείται

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 15:35]

Υπαρχουν κι άλλα πράγματα εκτός απο αυτά που αναφέρεις. Οταν πηγαίνεις για να αγοράσεις τον καλύτερο επεξεργαστή που υπάρχει, ειναι λογικό οτι θα τον πληρώσεις και πάρα πολυ ακριβά. Το ξέρεις αυτό πριν τον αγοράσεις. Αυτος ειναι ο νόμος της αγοράς. Αν δε σου αρέσει, απλά δε τον αγοράζεις, ή συμβιβάζεσαι με ενα bartonaki 3000.

Ή αν τα έχεις, τα σκάς και πουλάς μούρη με τον FX55 σου

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λογος να πουλησεις μουρι.τι ειναι αυτα που λετε μωρα ειμαστε. εδω δεν ειμαστε για

να φιγουραρουμε τους επεξεργαστες μας,αλλα να μαθουμε καποια πραγματα που δεν τα γνωριζουμε;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 16:03]

ποιος ο λογος να πουλησεις μουρι.τι ειναι αυτα που λετε μωρα ειμαστε. εδω δεν ειμαστε για

να φιγουραρουμε τους επεξεργαστες μας,αλλα να μαθουμε καποια πραγματα που δεν τα γνωριζουμε;)

Όταν κάνεις σχόλια τύπου " συμβιβάζεσαι με ενα bartonaki " τι είναι?

Όταν έχεις λεφτά και τα σκάς μαγκία σου

αλλά δεν μπορείς να την λες κ στους άλλους

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Battosai

Γιατί ποίοι και πόσοι νομίζεις ότι το κάνουν αυτό.

Οι περισσότεροι πάντως όχι....

Τι να πω εγω καθε μερα βλεπω τους δρομους γεματους τετοιους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk

Γιατι συγκρίνεται barton 3000 με FX-55? ας συγκρίνουμε έναν 3500+ 939 με FX-55 στο ίδιο σύστημα αν αξίζει τα λεφτά του.

Γιατι το πας μονο στους υπολογιστες, εσυ χαλασες εστω και 1 για να "φτιαξεις" το αυτοκινητο σου???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk

Γιατι συγκρίνεται barton 3000 με FX-55? ας συγκρίνουμε έναν 3500+ 939 με FX-55 στο ίδιο σύστημα αν αξίζει τα λεφτά του.

Μα το θέμα είναι ότι δεν μπαίνει θέμα σύγκρισης. Δεν σύγκρινα το Bartonako μου με τον FX ή κάποιον μεγαλύτερο κανενός από εδώ μέσα. Όχι εγώ τουλάχιστον. Απλά λέω ότι δεν μου χρειάζεται για τις δουλειές που τον θέλω. Δεν έχει όμως κανείς το δικαίωμα να μου πει ότι "εγω έχω τον FX-55, εσύ συμβιβάσου με το μπρίκι σου". Γιατί το ερώτημα είναι πάντα το ίδιο. Ferrari για Εξάρχεια-Ομόνοια; Μιλάω με απλή λογική. Δεν λέω μην τον αγοράζεις αλλά σκέψου λίγο το γιατί τον αγοράζεις. Μήπως για να πεις απλά ότι έχεις τον καλύτερο επεξεργαστή της αγοράς; Ή θα χρειαστείς οπωσδήποτε την cache του;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

αν χαλασα λεει..........εχω ενα πολυ παλιο που καθε μηνα βαζω χρηματα. με αυτα τα χρηματα που εδωσα θα αγοραζα μια μερσεντες

άλλη η χαρά του να το φτιάχνεις λίγο λίγο όμως:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από feanorian82

Ως φοιτητής δεν θα αγόραζα τον καλύτερο επεξεργαστή της αγοράς για να τον έχω να κάθεται στο Word. Αν κάποια στιγμή τον χρειαστώ (για πειράματα πυρηνικής φυσικής ή για Data Mining-Κmean Clustering στα 200 ΤΒ δεδομένα μου) να είσαι σίγουρος ότι θα τον αγοράσω για να κάνω τη δουλειά μου αλλά τις εργασίες μου και το Halflife πάλι στο BArtonako θα τις κάνω. Δεν σου είπα να μην τον πάρεις εσύ αλλά μηπως όταν το σκέφτεσαι σε προβληματίζει ότι έδωσες το βιος σου για αυτό που δεν χρειάζεσαι και τόσο;

Πρωτον, δεν εδωσα το βιος μου οπως λες, για να αγοράσω εναν επεξεργαστή. Ουτε τον αγόρασα για να γράφω στο word. Εσυ που εισαι φοιτητής λογικό ειναι να μην αγοράσεις εναν FX. Εγω δεν ειμαι φοιτητής και έχω αλλες προτεραιότητες (και άλλο budget).

Αρχική απάντηση από Battosai

Όταν κάνεις σχόλια τύπου " συμβιβάζεσαι με ενα bartonaki " τι είναι?

Όταν έχεις λεφτά και τα σκάς μαγκία σου

αλλά δεν μπορείς να την λες κ στους άλλους

Συμφωνώ, αλλα δε μπορει να στη λέει ο άλλος επειδή εκείνος ΔΕΝ εχει εναν FX (ή δε μπορεί να τον αγοράσει).

Αρχική απάντηση από feanorian82

Μα το θέμα είναι ότι δεν μπαίνει θέμα σύγκρισης. Δεν σύγκρινα το Bartonako μου με τον FX ή κάποιον μεγαλύτερο κανενός από εδώ μέσα. Όχι εγώ τουλάχιστον. Απλά λέω ότι δεν μου χρειάζεται για τις δουλειές που τον θέλω. Δεν έχει όμως κανείς το δικαίωμα να μου πει ότι "εγω έχω τον FX-55, εσύ συμβιβάσου με το μπρίκι σου". Γιατί το ερώτημα είναι πάντα το ίδιο. Ferrari για Εξάρχεια-Ομόνοια; Μιλάω με απλή λογική. Δεν λέω μην τον αγοράζεις αλλά σκέψου λίγο το γιατί τον αγοράζεις. Μήπως για να πεις απλά ότι έχεις τον καλύτερο επεξεργαστή της αγοράς; Ή θα χρειαστείς οπωσδήποτε την cache του;

Τι σχέση έχει η ferrari δε καταλαβαίνω. Μη μου πεις οτι ο FX δεν κανει για παιχνίδια ? Ή οτι δεν ειναι γρηγορότερος στο DVD authoring ? Divx Encoding ?

Και δεν ειπα σε κανεναν να παει να αγοράσει τον FX. Εσυ μας την είπες οτι τα σκάσαμε και ειναι άχρηστος. Λυπάμαι αλλα δεν ειναι ακριβώς έτσι.

Link to comment
Share on other sites

μονο και μονο επειδη αυτο το Thread "προκαλεσε" το ban του Zαχου...

θα επρεπε να blackholιαστει αμεσα...

ξεκολλατε...

δεν μπορει να κανει κανεις κουμαντο στην τσεπη και στην κ@βλα του αλλου

δεν εχει νοημα αυτη η συζητηση...

Link to comment
Share on other sites

Αν Trooper τον χρησιμοποιείς σε βαθμό που δεν θα σε κάλυπτε κάτι φτηνότερο τότε έχεις δίκιο. Αλλά μόνο έτσι το καταλαβαίνω. Αλλίως και σε συνδυασμό με τα σχόλια περι Bartonakou το βλέπω σαν απλή επίδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

μονο και μονο επειδη αυτο το Thread "προκαλεσε" το ban του Zαχου...

θα επρεπε να blackholιαστει αμεσα...

ξεκολλατε...

δεν μπορει να κανει κανεις κουμαντο στην τσεπη και στην κ@βλα του αλλου

δεν εχει νοημα αυτη η συζητηση...

Το ξέρω μαν, μερικοί δε θέλουν να το καταλάβουν...

Δε συμφωνώ ομως οτι το thread φταίει για το ban του Ζάχου. Επειδή εβρισε το Βασίλη σε αυτό το thread πρεπει να το σβήσουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από feanorian82

Αν Trooper τον χρησιμοποιείς σε βαθμό που δεν θα σε κάλυπτε κάτι φτηνότερο τότε έχεις δίκιο. Αλλά μόνο έτσι το καταλαβαίνω. Αλλίως και σε συνδυασμό με τα σχόλια περι Bartonakou το βλέπω σαν απλή επίδειξη.

Οπως ειπε και ο Κοπρίτης, κουμάντο στην τσέπη και όρεξη του άλλου δε μπορείς (ουτε πρέπει) να κάνεις, οποτε ας το σταματήσουμε εδω... Ο καθένας ειναι ικανοποιημένος με αυτά που αγοράσει και για τον λόγο για τον οποίο τα αγοράζει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mischeif

εγω παντως στο< πλαισιο του Πειραια ειδα εναν fx53 σε tray πριν κανενα μηνα 300ε τελικη!

:D :D :D

υ.γ. ρωτησα κιολασς για σιγουρευτω και οντως τοσο ειχαι

τι 300? ειναι γνωστος σου γιατι εμενα μου ειπε 870!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.