Jump to content



ΑΤΙ Χ1950 Ρrο ΒΙΟ Flash


kostvin

Recommended Posts

Γεια σε ολους!Κατι ακουσα για την καρτουλα μου οτι υπαρχει μια περιπτωση να φλασαρεις το βιος τισ κ να γινει απο προ σε ΧΤ:112: .Αληθευει?Οποιος ξερει ας γραψει κατι γιατι πιστευω ενδιαφερει πολλους το θεμα.Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!Κατι ακουσα για την καρτουλα μου οτι υπαρχει μια περιπτωση να φλασαρεις το βιος τισ κ να γινει απο προ σε ΧΤ:112: .Αληθευει?Οποιος ξερει ας γραψει κατι γιατι πιστευω ενδιαφερει πολλους το θεμα.Ευχαριστω εκ των προτερων!!

δε νομιζω να μπορεις να τρεξεις στα ρολογια της χτ.τι μαρκα ειναι η δικια σου???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι να πω η εγώ δεν ξέρω η η κάρτα έχει πρόβλημα γιατί όταν προσπαθώ με το ati tool να την ανεβάσω σβήνει η οθόνη k πρέπει να κάνω restart!Η κάρτα είναι τις είναι τις GeCube.Sorry για το greeklish αλλα έχω πρόβλημα με τα g@μονιστά

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πρόβλημα με το ATItool. Κάνω o/c με το Rivatuner και απλά έχω ανοιχτό συγχρόνως το ATItool για να βλέπω αν δείχνει artifacts για λίγη ώρα, εντάξει ένα μικρό πρώτο τεστ.

Εγώ την ανεβάζω δειλά δειλά, κυρίως επειδή δεν ήμουν σίγουρος αν φτάνει το τροφοδοτικό μου (HEC425). Τώρα είμαι 640, 770 από 580, 700 και μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα, οι θερμοκρασίες βέβαια είναι υψηλές. Απλώς στο 3DMark2005 + 06 δεν βλέπω γραμμική αύξηση επιδόσεων σε σχέση με το o/c και δεν μου αρέσει.

Τα παρακάτω πρώτα scores είναι με default η κάρτα και τα δεύτερα με την κάρτα στα 640, 770 παρέα με A64 3700+ @ 2830MHz.

3DMark2005: 10251, 10672

3DMark2006: 4532, 4763

Εσείς πόσο βγάζετε;

Link to comment
Share on other sites

πας στο site του 3d mark ποσταρεις αποτελεσματα και συγκρινεις με τους

αλλους και βλεπεις που εισαι

ΥΓ1 εννοειται οτι βλεπεις σχεδον ιδια χαρακτηριστικα

ΥΓ2 κοιτα και δω τα παιδια τι κανουν

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/forumdisplay.php?f=103

Link to comment
Share on other sites

Τα score σου μου φαίνονται μια χαρά. Εγώ με την 1900GT@660/810 και τον San diego@2950, έβγαζα 3dmark05 κάπου 10900-11000. Τώρα, μικροδιαφορές οφείλονται και στους drivers, στις μνήμες κλπ.

Δοκίμασε και το πολύ καλό ati tray tools. Θυμάμαι, με την 1900GT κι εμένα το ati tool είχε προβληματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.