Jump to content



Asus Commando raid problem


apostolt1442169065

Recommended Posts

Εδω και 2 μερες προσπαθω να στησω ενα raιd 0 στο συγκεκριμενο mobo και να εγκαταστησω Vista Ultimate 64bit.Και ενω το raid το φτιανχω ολα οκ, μολις αρχιζω την εγκατασταση των Vista ομως και μου ζηταει τους drivers αρχιζουν τα προβληματα.Ενω βαζω την δισκετα που εχω φτιαξει με τους drivers και τους βρισκει το λειτουργικο, δειχνει η δισκετα οτι διαβαζει μου βγαζει μυνημα didnt find any new devices .Παταω οκ και με γυρναει παλι στο μυνημα οτι θελει drivers.

Διαβασα στην Asus πως αυτο ειναι ενα prob που το ξερει και η Intel (ασυμβατοτητα του controler με την εγκατασταση των Vista) και προτεινει να μπουν οι raid σκληροι στις θυρες sata 3 και 5 για να δουλεψει.Το εκανα και αυτο αλλα παλι τα ιδια αποτελεσματα ειχα.

Μηπως εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα και το εχει λυσει?

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη , αλλα τα vista απο οσο γνωριζω εχουν ενσωματωμενους τους raid drivers για τα 965 chipset .

Γι'αυτο δε βρισκει "new devices" .

Και γιατι μου ζηταει drivers cd/dvd???Ωχ λες να ζηταει drivers για το chipset?Λες να εχω κανει τετοια noobia???

Αμαν :075::075::075::075:

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι μου ζηταει drivers cd/dvd???Ωχ λες να ζηταει drivers για το chipset?Λες να εχω κανει τετοια noobia???

Αμαν :075::075::075::075:

Τιποτα δε χρειαζεται απο δισκετα . Κανε εγκατασταση κανονικα και μεσα στο λειτουργικο κανε update τους drivers για το raid & chipset .

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δε χρειαζεται απο δισκετα . Κανε εγκατασταση κανονικα και μεσα στο λειτουργικο κανε update τους drivers για το raid & chipset .

Οχι και τα 32αρια που ειχα βαλει μου ζητησαν τους drivers του chipset.Εβαλα τους drivers απο Intel και ολα ηταν οκ συνεχισαν την εγκατασταση.

To απογευμα που θα παω σπιτι θα δοκιμασω παλι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.