Jump to content



Επιτέλους έστησα το νέο μου σύστημα!


Candyman1442169163

Recommended Posts

mefistofelis για πες στο ανθρωπο καλοδουλευτο και καλο O/c:033: :033: :033: :033:

σοβαρα τωρα...

ελπιζω φιλε να μην παθει οτι και το προηγουμενο pc σου το τωρινο...

καλα o/c bro

καλως το παιδι!!!!!!!!!!

ο candyman εδω μας εχει βαλει στο τριπακι για νεο pc tank σαν το δικο του!!!!

ΥΓ.μας εχει βαλει στο τριπακι με τις εικονες απο τα παιχνιδια που εχει ανεβασει:033:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

ναι δεν λεω στα bench λεω οτι εχω ακουσει οταν παιζεις σε wide αναλυσησεις πχ 1680χ1050.

για το θεμα που λες για την καρτα ετσι και αλλιως 10.1 θα βγει και παιχνιδια dx 10 δεν θα βγουν οποτε αχριστο και στα λιγα παιχνιδια που θα σηκωνουν αυτο το βαρος τα fps που θες δεν θα τα δεις. Κατεμε μια x1950xt σε αυτα τα λεφτα ποιο ικανοποιημενο θα σε αφηνε.

τωρα για το θεμα cpu ας επερνες τον c2d με τα 110ευρω τον e4400 παλι καλυτερος θα ηταν και στο μανισιο και με overclocking.

Εγω παλια ειχα p4 prescott και τωρα εδω και 2 χρονια ειμαι με οπτερον 165 @ 2.9 και ειδα την διαφορα και στα 30 δευτερα στο super pi απο 44 και στα παιχνιδια, και στο μαγαζι πριν 3 μηνες πηρα εναν am2 5200 με μια msi για συστηματακι με οθονη κτλπ με κατω των 700 ευρω, αλλα κατεμε η κινηση σου δεν ξερω κατα ποσο αξιζε.

Τελος θελω να πω οτι μαθετε να μην ειστε fanboys και θυματα των εταιριων και να περνετε προιοντα απο την εταιρια που ειναι καλυτερη αυτη την εποχη και αυτη την εποχη πως να το κανουμε ειναι η ιντελ.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για καποιους moderatores που απειλουν με κρεμαλες και δημοσιους απαγχονισμους, υπενθυμιζω απλως οτι εχω ραματα και για την δικη τους γουνα...:064: :016:

Ευτυχώς που turns the all seeing eye to another directions...

Αντε μπας και δουμε ασπρη μερα...

@Candyman

Δάσκαλε δωσε benches με 1Τ και οc στο λαό!

Link to comment
Share on other sites

..αλλα κατεμε η κινηση σου δεν ξερω κατα ποσο αξιζε.

400 ευρώ πήγαν όλα. Αν σκεφτείς ότι μόνο τα parts του παλιού μου pc που πούλησα πήγαν 300 ευρώ... νομίζω ότι άξιζε. Τουλάχιστον -για εμένα- άξιζε!

Link to comment
Share on other sites

400 ευρώ πήγαν όλα. Αν σκεφτείς ότι μόνο τα parts του παλιού μου pc που πούλησα πήγαν 300 ευρώ... νομίζω ότι άξιζε. Τουλάχιστον -για εμένα- άξιζε!

Μια χαρά με 100 Ε αρκετά καλή αναβάθμιση :038:

Link to comment
Share on other sites

ακου τωρα abit p35 120euro(plaisio), c2d 4400 100euro (plaisio), x1950xt 512mb 220 euro = 440euro δλδ 40 euro παραπανω και τα σπας.

btw:αφου τωρα τα πηρες καλο δουλετα και μακαρι να εχεις πεσει σε καλα κοματια και να πανε στον θεο. Το θεμα ειναι δεν μπορει να το πασσαρουμε ως ιδανικη λυση hardware που πουλιετε μονο σε amd fan και sli fan κατεμε και no offence.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα βλεπεις καπως μονοπλευρα τα πραγματα.Το καλυτερο για καποιον ειναι αυτο που εξυπηρετει τις αναγκες του και οχι αυτο που βγαζει τα περισσοτερα fps, benchmarks κλπ.

Καλη η Χ1950ΧΤ αλλα αρκετα θορυβωδης.Καλοι οι ιντελ αλλα οχι του πεταματου οι amd οι οποιοι ειναι αρκετα φθηνοι και σε καμια περιπτωση δε θα δει ο απλος user τρομακτικες διαφορες αν παει σε ιντελ.Τωρα αν κανει video encoding κλπ μαζι σου και ισως και καποιος quad να ειναι μια πολυ καλη λυση για κατι τετοιο.Ομως οι αναγκες του καθενος καθοριζουν και το πλαισιο μεσα στο οποιο πρεπει να ψωνιζει.Και επειδη αναφερεσαι σε fanboys θελω να σε ρωτησω πως λενε αυτον που λεει σε καποιον οτι πεταξε τα λεφτα του επειδη προτιμησε ενα επεξεργαστη μιας Α εταιρειας απο αυτο της β με κριτηριο τον υπερχρονισμο και εφοσον ο ερωτων εχει ηδη αναφερει πως το oc τον αφηνει παγερα αδιαφορο?

Το ξαναλεω οι αναγκες και μονο αυτες πρεπει να καθοριζουν το εαν μια αγορα ειναι σωστη η λανθασμενη.

Ας ξεκολησουμε πια απο αυτη τη αθλια λογικη amd-intel.

Εχουν ειπωθει τοσες πολλες φορες τα ιδια πραγματα , χωρις στο τελος να καταληγει η συζητηση καπου.

Candyman καλοδουλεφτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα βλεπεις καπως μονοπλευρα τα πραγματα.Το καλυτερο για καποιον ειναι αυτο που εξυπηρετει τις αναγκες του και οχι αυτο που βγαζει τα περισσοτερα fps, benchmarks κλπ.

Καλη η Χ1950ΧΤ αλλα αρκετα θορυβωδης.Καλοι οι ιντελ αλλα οχι του πεταματου οι amd οι οποιοι ειναι αρκετα φθηνοι και σε καμια περιπτωση δε θα δει ο απλος user τρομακτικες διαφορες αν παει σε ιντελ.Τωρα αν κανει video encoding κλπ μαζι σου και ισως και καποιος quad να ειναι μια πολυ καλη λυση για κατι τετοιο.Ομως οι αναγκες του καθενος καθοριζουν και το πλαισιο μεσα στο οποιο πρεπει να ψωνιζει.Και επειδη αναφερεσαι σε fanboys θελω να σε ρωτησω πως λενε αυτον που λεει σε καποιον οτι πεταξε τα λεφτα του επειδη προτιμησε ενα επεξεργαστη μιας Α εταιρειας απο αυτο της β με κριτηριο τον υπερχρονισμο και εφοσον ο ερωτων εχει ηδη αναφερει πως το oc τον αφηνει παγερα αδιαφορο?

Το ξαναλεω οι αναγκες και μονο αυτες πρεπει να καθοριζουν το εαν μια αγορα ειναι σωστη η λανθασμενη.

Ας ξεκολησουμε πια απο αυτη τη αθλια λογικη amd-intel.

Εχουν ειπωθει τοσες πολλες φορες τα ιδια πραγματα , χωρις στο τελος να καταληγει η συζητηση καπου.

Candyman καλοδουλεφτο ;)

Ωραίος Darkus. +1

Με έβγαλες και από τον κόπο να απαντήσω, και είσαι και 100% σωστός.

Candyman καλοδουλεφτο ;)

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

αμα θεωρεις οτι τα 40 ευρω διαφορα σε budget αλλαζουν τις αναγκες τι να πω, επισης ο candyman μας εδειξε bench εδειξε οτι των ενδιαφερει το overclock το bench και τα παιχνιδια οποτε και παλι αδικο εχεις. Για το θεμα θορυβου αφου αλλη ψυχτρα θα εβαζε στην χ1950 οπως και στις 8600.

Αν τον ηθελε μονο για δουλειες γραφειου και ηθελε κατι φτηνο θα πηγαινα πασο σας ειπα και εγω και το μαγαζι πριν 3 μηνες amd πηρα αλλα ο χρηστης φαινετε οτι την ψαχνει και ειναι κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Strategos δεν ειναι οι AMD μονο για γραφειο ουτε οι Intel το μανα εξ ουρανου στην ταχυτητα.

Μην ασχολείσαι. Εδώ βλέπεις δεν ασχολούμαι εγώ... Ξέρεις και το βλέπεις συνέχεια ότι μερικά μέλη εδώ μάλλον πάσχουν από κάποιου είδους σύνδρομο, διότι δεν εξηγέιται αλλιώς να θέλουν να αγοράσω ότι αρέσει σε αυτούς. Έλεος!

Από την άλλη πλευρά... λες να κάτσω να λέω σε ΈΝΑ ακόμα thread περί Intel & AMD; Ή έχει κανείς την εντύπωση πως θα αρχίσω την επιχειρηματολογία για να δικαιολογήσω την αγορά μου;;;;;;;;;;;; Μπα... όταν είσαι υπεράνω, απλά δεν ασχολείσαι! ;)

Και πληροφοριακά, αν κάποιος θέλει να αρχίσει να λέει πάλι περί intel & amd, ας ανοίξει δικό του thread. Εδώ είναι η κατηγορία "My Rig" και σχολιάζουμε το σύστημα μου, δεν κάνουμε συγκρίσεις.

Υ.Γ. Δεν πρόκειται να αφήσω το thread αυτό να γίνει flame intel vs amd. Και όσοι λένε ότι λένε, είναι ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΘΕΜΑ. Τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ρε... υπεράνω... Ένα AMD fanboy είσαι και τίποτα παραπάνω... :p

Λεπόν, έχω δει κάτι 5200+ να χτυπάνε 2800-2900ΜΗζ έτσι για πλάκα με αέρα ενώ οι περισσότεροι (με καλή ψύξη) ξεπερνούν και τα 3GHz.

Κλόκαρε και πες μας...

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ρε... υπεράνω... Ένα AMD fanboy είσαι και τίποτα παραπάνω... :p

Λεπόν, έχω δει κάτι 5200+ να χτυπάνε 2800-2900ΜΗζ έτσι για πλάκα με αέρα ενώ οι περισσότεροι (με καλή ψύξη) ξεπερνούν και τα 3GHz.

Κλόκαρε και πες μας...

Βρε Jimmy, δεν έρχεσαι μια μέρα απο 'δω να μου το κλοκάρεις εσύ σαν πιο έμπειρος; Θα κεράσω και καφέ (αν ψήνεσαι πάμε και για ούζα στην παραλία). :D

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μια και είναι απαραίτητο εξάρτημα, παράγγειλα ένα UPS. Εκτός του ότι έπρεπε να είχα ήδη, τελευταία τα ρεύματα στην περιοχή κάνουν "ζεμπέκικα", και φοβάμαι μην γίνει καμιά άλλη ζημια ακόμα δεν πήρα το pc (είμαι και γκαντέμης οπότε...).

Το UPS είναι ένα Merlin Gerin Nova AVR 1100VA.

nova_avr_medium.jpg

http://www.mgeops.com/index.php/products__1/120v_208v_products/ups/nova_avr

attachment.php?attachmentid=17316&stc=1&d=1191931075

post-4990-1442174797,4697_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε Jimmy, δεν έρχεσαι μια μέρα απο 'δω να μου το κλοκάρεις εσύ σαν πιο έμπειρος; Θα κεράσω και καφέ (αν ψήνεσαι πάμε και για ούζα στην παραλία). :D

Εγώ να'ρθω, αλλά είμαι Σαλονίκη...

Αν κερνάς και τίποτις άλλο.... :080: έρχομαι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.