Jump to content



Crucial 800 value


amdnikos

Recommended Posts

Παιδια επειδη τις ζαχαρωνω πολυ καιρο και δεν ξερω αν εχω καθυστερησει γνωριζει καποιος να μου πει αν οι συγκεκριμενες μνημες http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=957070 εχουν ακομα D9GKX?

Ακομα μια ερωτηση οι D9GKX θεωρουνται καλυτερες απο τις D9GMH και αν ναι οι διαφορες τους ειναι μεγαλες οι μηδαμινες?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply
Παιδια επειδη τις ζαχαρωνω πολυ καιρο και δεν ξερω αν εχω καθυστερησει γνωριζει καποιος να μου πει αν οι συγκεκριμενες μνημες http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=957070 εχουν ακομα D9GKX?

Ακομα μια ερωτηση οι D9GKX θεωρουνται καλυτερες απο τις D9GMH και αν ναι οι διαφορες τους ειναι μεγαλες οι μηδαμινες?

Ναί έχουν ακόμη D9GKX

Πήρα άλλο ένα ζευγάρι την προηγούμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Πως εισαι τοσο σιγουρος?

Δεν εννοούσα πως 100% δεν είναι GKX,αλλά οτι δεν είναι 100% σίγουρο πως είναι.Όταν είχα πάρει τις δικές μου θυμάμαι οτι μόνο οι .16FD είχαν GKX,γι'αυτό το είπα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα. 2 ζευγάρια απο αυτές. Δουλέυουν άψογα στα 4-4-4-12 στα 900Mhz. Δεν της πήγα πιο πάνω αλλά πρέπει να πηγαίνου, δεν θέλω να τις πιέζω όμως. Με FSB στα 500, δούλεψε στα 3,6 o 6600 μου. Πολύ καλές μνημούλες και απτις καλύτερες μου αγορές. Και είναι 100% D9GKX.

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμενες ειναι καλυτερες απο τις http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554117 ?Aυτες που αναφερω εγω ειναι D9GKX?

Κοιτα οι μνημες του thread χρησιμοποιουν ισως τα καλυτερα chip της micron.

Αυτες που εχεις στο link πιθανων παλι να εχουν gkx μπορει ομως και οχι.Εγω παντως εκανα ηδη την παραγγελεια και τις περιμενω δευτερα να μου ερθουν με το καλο.:001:

Link to comment
Share on other sites

@amdnikos

Να σε ρωτήσω κάτι άσχετο. Πώς γίνεται να έχεις κάνει τόσο OC στην 8800 με αυτή τη ψύξη?

Μηπως σε μπερδευει το 2gh στις μνημες?Ειναι στο 1gh αλλα λογω ddr(double data rate) =2gh.

Κατα τα αλλα κλοκαρω με riva tuner και με το fan στο 100%.

Οτι αλλο χρειαστεις ρωτας.:001:

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι το GPU είναι πολύ ψηλά. Εγώ είμαι στα 630 και είναι καλό για stock ψύξη.

Ωραια να κανω μηπως παραπονα στην nvidia γιατι ο πυρηνας της gpu μου ανεβαινει τοσο?:033:

Link to comment
Share on other sites

Ασχημα τα νεα τελικα για τα GKX δεν καταφερουν να κρατησουν 4-4-4-12 στα 1000 με λιγοτερο απο 2.475:105:

Τα dimm ψυχονται με το γνωστη ψυκτρα με τα 2 fans της ocz.

Το καλο ειναι οτι ταυτοχρονα παιζω και με τις ενναλακτες cellshock value με D9GMH που πραγματικα με εχουν ξαφνιασει ευχαριστα παιζουν στα 1066 με 4-4-4-9 με μολις 2,1 volt και αυτη η ταση ηταν η πρωτη που εβαλα.Για αρχη θα εξαντλησω την συχνοτητα που μπορουν να φτασουν με αυτη τη ταση και στην συνεχεια θα ψαξω με ποσο λιγοτερη ταση μπορουν να κανουν τα 4-4-4-9 στα 1066.Οσο αφορα τις μετρησεις γινονται με memtest και τουλαχιστον 5 loops.

Τωρα το τι γινεται με τα GKX πραγματικα δεν ξερω.Πιθανων να επεσα πανω στο κορυφαιο μπανανοσετακι.Περισσοτερα αποτελεσματα με τα DMH προσεχως:001:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.