Jump to content



DFI nF4 Ultra-D (Oc και σχόλια)


Borg

Recommended Posts

Τελικά παλικάρια τι καταφέρατε ? τι έχετε να μας προτείνετε , τι να προσέχουμε

Για ριξτε τα σχολια που με της ώρες αφιερώσατε η και που αφιερώνετε για την συγκεκριμένη mobo

Νομίζω εδώ είναι καλά να τα λεμέ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 481
  • Created
  • Last Reply

Εγώ δεν τελείωσα ακόμα , μέχρι τώρα είμαι 9x302 στα 1:1 με 8-4-4-2,5 με 2,8 cpu 1.55

Αυτά προς το παρόν από χθες το απόγευμα και ακόμα παιδεύομαι να δω που θα καταληξω και μετά έρχονται τα bench

Link to comment
Share on other sites

...και γω ακομα σε δοκιμες ειμαι.....χτες την εβαλα πανω.....και ολα οκ......πολυ πιο αερατο σε...σχεση με το msi.......βεβαια επειδη εχω τις VX και θελουν τουλαχιστον 3.2v....δεν το εχω ζορισει ακομα....λογικα το σκ θα εχω καποια αποτελεσματα....παντως δειχνει να λειτουργει αψογα και με ψηλα fsb και με διαιρετη στις μνημες ....οπου το msi με τις vx δεν εκανε καν boot με 166 και 3χhtt ...αυτα απο μενα.....και ας ελπισουμε να παιξει 265 1/1

με 2-2-2-5 1Τ.....:D :D

Link to comment
Share on other sites

...esdee οσο για τις vx ...ακομα ειμαι στο ψαξιμο...ειναι περιεργες μνημες...ενω ειμαι error free στο test#5 ..με 240 2-2-2-6 1T kai 3.2v και ολα τα αλλα στο auto και Bank Interleave =enable......το γ@μιδι μου πεταει 1 ερρορ στο τεστ#7 :mad: :mad:

...παντως καμια σχεση με την συμπεριφορα στο msi....δεν εχω δει μπλε οθονη στα win μεχρι 255 που εχω δοκιμασει

....την ψιλιαζομαι ομως γιατι συμβαινει αυτο το ενα stick παει 245 με 3.3v και το αλλο 250

με 3.2v......αλλα που θα παει θα τα στρωσω......εχω αρχισει να παιζω και με τις αλλες ρυθμισεις ....και ενοειται οτι το jumber μετακομισε στο διπλανο διαμερισμα.....:p :p :D

post-73-1416071642,7112_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

...update.... 300*9 με 166 divider δηλ. 245 2-2-6-2-7-14-2-2-1-1 ..και τα αλλα στο auto

με 3.3v ....και το error που λεγαμε :mad: ....και με 3.4v....το βγαζει παλι αλλα μετα απο 30min στο #7....τωρα το εχω αφησει ετσι για τηγανισμα.....:red:

post-73-1416071644,7098_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

...οχι βρε δεν παιζει...:p ......μου το εκανε και στο msi.....ακριβως στα ιδια mb ....αλλα εκεινο εκανε και αλλα κουλα συν οτι δεν ειχα και το ιδιο performance αλλα πολυ χειροτερο καπου 2800mb/s ....αμα του χωσω 3.5v δεν το βγαζει .....αρα ειναι μαλλον θεμα ψησιματος....και το οτι το ενα stick παει λιγο χειροτερα απο το αλλο ...;) ......θα δειξει ο χρονος....:p :P

Link to comment
Share on other sites

στο μεμτεστ για την ώρα παίζω με τις 2χ512 bh6 με 2-3-6-2-7-14-2-2 και τα άλλα auto στα 260χ11 με 3.4v από την 5άρα... κι ανεβαίνω σιγά σιγά... θέλουν ψήσιμο γιατί ως τώρα έχουν φάει μέχρι 3.15v

το πρωί έγινε πάρτυ με tccd αδατα 600 που έφτασαν 335 (ναι ddr670!!!)

θα ποστάρω τρελό σάντρα μεμ μόλις μπορέσω...

τα ως τώρα σχόλιά μου είναι ότι η μητρική αν και θέλει στρώσιμο, είναι εργαλείο... ανέβασε τρελά ότι μνήμες της φόρεσα και το κυριότερο για μένα μετά από ένα χρόνο με p4 +asus p4p800 που ήταν βράχος είναι ότι είναι κι αυτή ΒΡΑΧΑΡΑ... ελάχιστα reboots από δική μου απληστία, καμιά μπλε οθόνη ως τώρα και το κυριότερο μπουτάρει ακόμα και με λάθος ρυθμίσεις (πχ 11χ300! ή 2225 στις tccd) και μου έδωσε χρόνο να το διορθώσω... την μόνη φορά που δεν μπούτααρε, με το safe boot jumper και όχι με clear cmos ξαναμπούταρε χωρίς να έχει χάσει ρυθμίσεις....

η πλατφόρμα μιας και είναι νέα για μένα θέλει ψάξιμο, αλλά μου έκανε εντύπωση το άμεσο μπουτάρισμα... ούτε 1 ολόκληρο πέρασμα της μπάρας των xp...!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 02:00]

στο μεμτεστ για την ώρα παίζω με τις 2χ512 bh6 με 2-3-6-2-7-14-2-2 και τα άλλα auto στα 260χ11 με 3.4v από την 5άρα... κι ανεβαίνω σιγά σιγά... θέλουν ψήσιμο γιατί ως τώρα έχουν φάει μέχρι 3.15v

το πρωί έγινε πάρτυ με tccd αδατα 600 που έφτασαν 335 (ναι ddr670!!!)

θα ποστάρω τρελό σάντρα μεμ μόλις μπορέσω...

ρε συ που βρικες τετοιες TCCD μνημες και τετοια cpu????? :eek::D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.